PDA

View Full Version : سوال: در مورد نحوه چاپ در کریستال ریپورت

VB.NET2005
یک شنبه 30 تیر 1387, 13:07 عصر
با سلام :

http://farzad-ecom.persiangig.com/Cr%20Report.bmp

من یه ریپورت دارم که فیلد هام فقط تو قسمت ALI گذاشتم و وقتی اجرا میکنم REZA و Farzad و Mohammad پایینه ALI قرار میگیرند من میخام چینش گزارشم مثل عکس بالا بشه . لطفا" منو راهنمایی کنید .
با تـــشــکـــر . . .

rezaei manesh
یک شنبه 30 تیر 1387, 14:17 عصر
2 راه پیشنهاد می شه که بستگی به کاری که می خوای انجام بدی باید انتخاب کنی
1. اطلاعات رو با همون ترتیبی که می خوایی به 2 قسمت تقسیم کنی و در 2 فیلد جدا بریزی در یک دیتا ست مثلا و اون 2 فیلد رو کنار هم نمایش بدی اینطوری کنترل بیشتری رو داری
2. اگه مرتب سازی زیاد برات اهمیت نداره می تونی از تنظیمات کریستال استفاده کنی و اونو 2 ستونه کنی
که البته در این روش مرتب سازی برای فارسی درست نیست
در مورد تنظیمات مورد نظر هم باید رو دیتل کلیک راست کنی ... (در قسمت کریستال جستجو کن دو ستون یا همچین چیزی-اگه پیدا نکردی بگو تا برات توضیح بدم)

VB.NET2005
یک شنبه 30 تیر 1387, 15:05 عصر
1. اطلاعات رو با همون طرتیبی که می خوایی به 2 قسمت تقسیم کنی و در 2 فیلد جدا بریزی در یک دیتا ست مثلا و اون 2 فیلد رو کنار هم نمایش بدی اینطوری کنترل بیشتری رو داری

میشه یکم بیشتر توضیح بدید

rezaei manesh
یک شنبه 30 تیر 1387, 15:22 عصر
ببینید من در یک گزارش که باید 2 ستون 20 تایی در کنار هم قرار می گرفتند و ترتیب حروف الفبا هم برام مهم بود و همچنین می خواستم که حتما هر صفحه 2 تا ستون 20 ردیفی داشته باشه از روش زیر استفاده کردم فکر کنم شما هم همچین روشی به کارت بیاد.
اول تعداد رکورد هام رو برابر مضرب 40 کردم(درج رکورد خالی-فکر کنم برای شما نیاز نباشه)
بعد رکورد ها رو به دلخواه مرتب می کنم
بعد به جدول دیتاستی که دارم یک یا چند فیلد مورد نیاز رو اضافه می کنم و 2 رکورد 2 رکورد اطلاعات رو در جدول می ریزم یعنی هر 2 رکورد من در یک رکورد جدول دیتاست می ریزم(تعداد فیلد های 2 برابر می شن)
بعد دیتا ست رو به کریستال وصل کن و فیلد اول و فیلد متناظر اونو در کنار هم قرار بده

VB.NET2005
یک شنبه 30 تیر 1387, 15:31 عصر
شرمنده من هیچی نفهمیدم میشه یه مثال بدید ؟

rezaei manesh
یک شنبه 30 تیر 1387, 15:51 عصر
داده هاتو درونو 2 تا ستون بریز ببر تو کریستال دیگه
شرمنده بهتر از این نمی تونم توضیح بدم