PDA

View Full Version : نمایش CheckBox به جای فیلد Select

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 30 تیر 1387, 21:53 عصر
سلام
من یه Gridview دارم که یک سری داده داره . حالا برای اینکه بتونم اینا رو اتخاب کنم می خوام از RadioButton یا CheckBox استفاده کنم . اما نمی دونم چکار کنم تا Select تبدیل به اینا بشه . ممنون میشم رهنماییم کنید .
با تشکر

mkhsoft
یک شنبه 30 تیر 1387, 23:34 عصر
کار سختی نیست راحته ، من قبلا این کار رو تو یه پروژه انجام دادم ، کدش رو می زام ، ببینی متوجه می شی
من تو این پروژه می خواستم از داخل gridview چند تا داده را با چک باکس انتخاب کنم و بعد از دیتابیس حذف کنم

int i, row_selected = 0;
CheckBox chk = new CheckBox();
SqlConnection con = new SqlConnection("SERVER = ROOYAN\\SQLEXPRESS ; Database=test ; integrated security = true ;");
string str = "";
for (i = 0; i <= grd_std.Rows.Count - 1; i++)
{
chk = (CheckBox)grd_std.Rows[i].FindControl("choose");

if (chk.Checked)
{
row_selected++;
str = "Delete From Story where id=@id";
SqlDataAdapter adapter = new SqlDataAdapter(str,con);
adapter.SelectCommand.Parameters.AddWithValue("@id", grd_std.Rows[i].Cells[0].Text);
adapter.SelectCommand.Connection.Open();
adapter.SelectCommand.ExecuteNonQuery();
adapter.SelectCommand.Connection.Close();
Page_Load(null,null);

}

}
if (row_selected == 0)
{
lbl_er.Text = "حداقل یک مورد را انتخاب کنید";
}

بهنام بهمنی
دوشنبه 31 تیر 1387, 07:57 صبح
شما بايد يك ستون template اضافه كنيد و داخل آن و در بخش items يك checkbox اضافه كنيد.
در هنگام چك كردن هم از كد زير استفاده كنيد:

foreach (GridViewRow gvr in gridview.Rows)
{

}

همچنين اگر ميخواهيد كه يك checkbox كلي داشته باشيد كه اگر آن تيك خورد همه تيك بخورند در header يك checkbox اضافه كنيد و autopostback آنرا true كنيد و در رويداد change آن كد بالا را دوباره فراخاني كرده و checkbox اش را مقدار دهيد .

foreach (GridViewRow gvr in gridview.Rows)
(gvr.FindControl("cbApprove") as CheckBox).Checked = (gvStatementNew.HeaderRow.FindControl("cbApproveAll") as CheckBox).Checked;