PDA

View Full Version : سوال: استفاده از دو مودم برای شبکه

keivan1000
یک شنبه 30 تیر 1387, 23:50 عصر
با سلام
من در حال استفاده ار مودم adsl با پورت ethernet هستم ک به کارت شبکه onboard روی mainboard من وصل هست .بر روی کارت شبکه از طرف شرکت سرویس دهنده ADSL یک ip روی کارت شبکه ام ست شده .ip :192.168.1.26 ایا این valid ip هست؟ و ایا میتونم توی شبکه کامپیوترهامو از این ip range بدم یا چون مال ISP هست و به اینترنت وصل هستم confilict پیش می یاد.در ضمن من سعی کردن کارت شبکه دومی نصب کنم که یک سری ip دیگه که valid نیست رو ست کنم و در شبکه داخلیم با اون کار کنم ولی کامپیوترم در زمان نصب درایور کارت شبکه hang می کنه .کسی میدونه چیکار باید بکنم تا کارت دوما نصب بشه ؟ فکر کنم IRQ با هم confilict میدن .مرسی

a.javaheri
دوشنبه 31 تیر 1387, 09:25 صبح
:چشمک:inip 192.168.1.26 valid nist age eshtebah nakonam to bayad in ip ro gat way khodet bezari o ip haye digeii az hamin renjo baraye client hat entekhab koni ,baraye nasb kart shabakat adsleto ghat kon o emtehan kon fekonam radif beshan ,darzemn ip 192.168.1.26 baraye system e khodet ham ip e o ham gateway.

raravaice
دوشنبه 31 تیر 1387, 23:33 عصر
احتمالا 192.168.1.1 gateway شما هست و الان داری در مد Bridge کانکت میشی و همینطور حدس میزنم کارت شبکه دوم رو به این دلیل میخوای نصب کنی که اینترنت روی چند تا PC دیگه به اشتراک بزاری.

اگر حدسم درست هست پیشنهاد میدم این کارو ادامه ندی!
یه سر برو بازار یه مودم با 4 پورت خروجی بگیر بعد برو توی کانفیگ مودمت که با این شرایط احتمالا همون 192.168.1.1 هست پس توی مرورگرت بزن http://192.168.1.1 حالا user و pass کانفیگ رو میخواد اگر نداریش از فروشنده مودم بگیر اگر هم ip این نبود ببین Gateway رو چی برات ست کردن اونو بزن.

حالا فقط کافیه که مودم رو جوری کانفیگ کنی که PPOE وصل بشه و user و pass اینترنت خودتو همونجا ست کن بعد نرم افزاری یه رستارت کن مودم رو حالا شما 4 تا پورت داری برای استفاده اگر هم از تک پورت استفاده میکنی همین مراحل رو پیش بگیر ولی خروجی رو بده به یه سوئیچ بعد ازش استفاده کن.

این ip Invalid هست و مخصوص استفاده شما و هیچ مشکلی واسه خارج از شبکه پیش نمیاره مگر IP از داخل تکراری باشه.
روی 1 کارت شبکه میتونی چند رنج مختلف IP داشته باشی !هدفت چیه؟

اگر هم که هدفت کلا چیز دیگه ای هست و اینایی که من گفتم چرند بود مسئله رو واضح تشریح کن.;)

موفق باشید

keivan1000
دوشنبه 31 تیر 1387, 23:35 عصر
دوست عزیز تمام حرفاتون درست.ولی مشکل اینجاست که می گی ip رو بگزارم gateway در صورتی که gateway من همون ip مودم adsl هست.پس نباید تغییرش بدم اگه بدم adsl قطع میشه.دوما گفته بودید مودم adsl رو قطع کنم مشکل hang کردن نصب کارت شبکه ام دوما حل می شه.من می دونم می خوام هر دوتاشون نصب باشه.شما به نظر هر مسئله ای رو حل می کنید صورت مسئله قبلی رو پاک می کنید حل نمی کنید:بامزه:.من می خوام هم adsl modem وصل باشه هم کارت شبکه دوما.مرسی از توجه شما

keivan1000
دوشنبه 31 تیر 1387, 23:41 عصر
[quote=raravaice;557918]احتمالا 192.168.1.1 gateway شما هست و الان داری در مد Bridge کانکت میشی و همینطور حدس میزنم کارت شبکه دوم رو به این دلیل میخوای نصب کنی که اینترنت روی چند تا PC دیگه به اشتراک بزاری.

دوست عزیز کاملا درست حدس زدید فقط مشکل این هست که من فقط 2 کامپیوتر رو بصورت cross over به هم شبکه کردم و الانم adsl modem فقط یک خروجی ethernet داره .گفته شماکاملا صحیح ولی الان هزینه واسه یک مودم 4 پورت کار جالبی نیست.راهنمایی کنید در این حالت چیکار کنم .

raravaice
دوشنبه 31 تیر 1387, 23:42 عصر
ولی کامپیوترم در زمان نصب درایور کارت شبکه hang می کنه .کسی میدونه چیکار باید بکنم تا کارت دوما نصب بشه

کانال PCI رو عوض کن!
ترجیحا سعی کن کارت شبکه ها از یه برند باشن!

موفق باشید