PDA

View Full Version : فایل متنی با فرمت مشخص

free
دوشنبه 31 تیر 1387, 09:03 صبح
سلام به همه.
یک جدول دارم شامل چندین رکورد.می خواهم محتویات 2 فیلد از این جدول را که عدد هستند را با یک فرمت خاص (مثلا ستون اول محتویات فیلد یک و سه تا فاصله محتویات فیلد دوم) بصورت یک فایل متنی txt خروجی بگیرم. به این صورت که کاربر با کلیک بر روی یک دکمه savedialog باز شده و مسیر مورد نظر را جهت ذخیره فایل انتخاب نماید. آیا در quickreport هنگامی که کاربر دکمه save را بزند می توان نوع فایل را به txt تغییر داد؟ یا محتویات جدول را در یک memo قرار داده و memo را دخیره نماییم؟؟ بهترین راه حل پیشنهادی شما چیست؟
متشکرم

Touska
دوشنبه 31 تیر 1387, 09:50 صبح
همچین قابلیتی در Fast Report دیده بودم ، ولی شما خودتون هم می تونید از طریق کد نویسی معمولی

با یک WHile در یک Memo این کار رو انجام دهید و سپس Memo رو تو یک فایل Text ذهیره نمایید.

موفق باشید :)

Hsimple11
دوشنبه 31 تیر 1387, 11:46 صبح
با Rave هم میتوانید کنترل RvRenderTXT برای همین کار وجود دارد.

free
سه شنبه 01 مرداد 1387, 08:09 صبح
متشکرم از راهنماییهاتون.
فقط این دو راه وجود داره؟؟ یعنی خودم محتویات جدول را اول در یک memo با فرمت مورد نظر قرار دهم بعد محتویات memo را با savedialog با پسوند txt ذخیره کنم؟ میشه چنین کاری انجام داد یا با دستورات مربوطه به فایل در دلفی می تونم مستقیما محتویات جدول را در یک فایل txt قرار داد؟

vcldeveloper
سه شنبه 01 مرداد 1387, 16:02 عصر
یعنی خودم محتویات جدول را اول در یک memo با فرمت مورد نظر قرار دهم بعد محتویات memo را با savedialog با پسوند txt ذخیره کنم؟ میشه چنین کاری انجام داد یا با دستورات مربوطه به فایل در دلفی می تونم مستقیما محتویات جدول را در یک فایل txt قرار داد؟
بله میشه و موردی هم نداره.

free
دوشنبه 07 مرداد 1387, 09:38 صبح
میشه لطف کنید راهنمایی نمایید که چطور محتویات جدولم را در memo قرار بدهم که در هر خط محتویات یک رکورد قرار داده شود؟ برای combobox این کار را به راحتی با item انجام داده ام اما واسه memo نمی دانم چطور هر بار محتویات رکورد بعدی را به memo.text اضافه کنم بطوری که اطلاعات قبلی پاک نشه؟

vcldeveloper
دوشنبه 07 مرداد 1387, 10:18 صبح
نمی دانم چطور هر بار محتویات رکورد بعدی را به memo.text اضافه کنم بطوری که اطلاعات قبلی پاک نشه؟
بجای Memo.Lines.Text از Memo.Lines.Add استفاده کنید.

free
دوشنبه 07 مرداد 1387, 10:33 صبح
متشکرم از راهنماییتان.
و برای save محتویات memo در فایل txt باید چطور عمل کرد؟
البته با AssignFile و writeln و savedialog این کار را انجام داده ام و صحیح عمل می کند اما می خواهم بدانم که می تونم مستقیما memo.text را در یک فایل txt با استفاده از savedialog قرار دهم یا نه؟

vcldeveloper
دوشنبه 07 مرداد 1387, 10:40 صبح
و برای save محتویات memo در فایل txt باید چطور عمل کرد؟
راهنمای دلفی برای TMemo را مطالعه کنید.
در هر حال، برای Save در فایل:

Memo1.Lines.SaveToFile('MyFile.txt');

free
دوشنبه 07 مرداد 1387, 11:18 صبح
متشکرم از راهنماییهای مفیدتان.
امیدوارم همیشه موفق باشد و سربلند.