PDA

View Full Version : وقفه ها در اسمبلی

Metaldevil
دوشنبه 31 تیر 1387, 10:10 صبح
سلام به همه دوستان
من به ورس کد حد اقل 12 تا از وقفه های اسمبلی احتیاج دارم (برای تحقیق) ممنون می شم کمکم کنین و بگین از کجا می تونم گیرشون بیارم.
ممنوووووون از همه دوستان.:بوس:

Alay102
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 17:28 عصر
برای سازماندهی 256 وقفه موجود ، آدرس های شروع روالهای وقفه ها در interrupt vector قرار می گیرد.
در این جدول آدرس آفست و سگمنت شروع هر وقفه که هر کدام 16 bit طول دارد قرار گرفته است که مجموعا می شود 32 bit ، یعنی آدرس شروع روال هر وقفه 4 بایت را به خود اختصاص می دهد !
interrupt vector از آدرس 0000:0000 شروع می شود و تا 0000:3FFh ادامه دارد که کلا می شود 1K بایت .
برای پیدا کردن آدرس وقفه مورده نظر در interrupt vector کافیست شماره وقفه را در عدد 4 ضرب کنید ، به عنوان مثال برای پیدا کردن آدرس int 33h عدد 33h را در 4 ضرب می کنیم که می شود CCh ! در 2 بایت اول آفست شروع روال قرار گرفته و در 2 بایت دوم آدرس سگمنت آن !
با مراجعه به این آدرس ها می توانی به دستورات اجرایی یک وقفه دسترسی داشته باشی ...

موفق باشی ...

Metaldevil
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 17:51 عصر
مرسی از راهنماییت :بوس:
حالا یه مسعله مهم هست و اونم اینه که من کار کردن با DEBUG رو کاملا فراموش کردم:خجالت:
اگه میشه مراحل کار رو هم برام بفرستیییی ممنون میشم.:خجالت:

Alay102
جمعه 11 مرداد 1387, 04:58 صبح
دوست عزیز لزومی نداره از Debug استفاده کنی ...
ولی حالا که دوست داری از debug استفاده کنی به اینجا یه سری بزن !
دستورات Debug (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=111718)

موفق باشی ...

Leviathan
دوشنبه 22 شهریور 1389, 10:32 صبح
سلام
ببينم كسي يك فايلي چيزي درباره ي اسمبلي 32 بيت نداره؟
مثلا وقفه ها در اسمبلي 32 بيت يا ثبات ها در آن و همچنين سگمنت ها (به خصوص fs و gs)؟

ممنون مي شم اگه كسي چيزي داره بفرسته.

با تشكر

Mokhless
دوشنبه 26 مهر 1389, 21:31 عصر
سلام
ببينم كسي يك فايلي چيزي درباره ي اسمبلي 32 بيت نداره؟
مثلا وقفه ها در اسمبلي 32 بيت يا ثبات ها در آن و همچنين سگمنت ها (به خصوص fs و gs)؟

ممنون مي شم اگه كسي چيزي داره بفرسته.

با تشكر
از این بهتر چی میخوای ؟
www.intel.com/products/processor/manuals/ (http://www.intel.com/products/processor/manuals/)

fleissig
جمعه 10 دی 1389, 20:47 عصر
mikhastam bedunam interrupt vector tu emulator 8086 koja gharar darad