PDA

View Full Version : Mambo قوی ترین CMS دنیا

vip_on_the_web
جمعه 13 شهریور 1383, 01:14 صبح
سلام دوستان
اگر میخواهید برای خودتان بدون درد سر یک سایت راه بیاندازید حتما به اینجا یک نگاهی بیاندازید :

http://www.mamboserver.com/

mambo یک portal بسیار قوی، بی درد سر و زیبا هست. حجم زیادی هم نداره(900کیلو بایت) بوسیله PHPو mysql نوشته شده و من اون رو روی PhpTriad خیلی راحت اجرا کردم.

برای download کردنش اینجا رو ببینید

http://mamboserver.com/cat/Download_Mambo/

faramarz_s
جمعه 13 شهریور 1383, 17:02 عصر
دوست عزیز ممکنه توفیرات این مامبوی دوست داشتنی نسبت به Nuke را بفرمایید.
شما چه امکاناتی در این سراغ دارید که ناک نداره؟ :!:

memir
جمعه 13 شهریور 1383, 21:45 عصر
من mambo رو دیدم نصب هم کردم!
1- فارسی نداشت.
2- بخش هاس زیادی هم نداشت فقط یه خبر داشت با یه چیز دیگه که یادم نمیاد سیستم user managment خوبی هم داشت در ضمن source ش هم خوب نوشته شده بود.
در ضمن شروع به فارسی کردنش هم کردم ولی نیمه کاره رها شد اگر کسی پایست بدم بقیشو انجام بده .
برنامه سبکی امکاناتش هم کمتر از nuke ولی بعضی جاها به درد می خوره!
admin خیلی قشنگی هم داره !

vip_on_the_web
جمعه 13 شهریور 1383, 23:56 عصر
یکی از مهمترین ویژگیهای mambo سیستم plugin اون هست، این ویژگی باعث میشه تقریبا هر امکانی رو که لازم دارید بتونید به اون اضافه کنید. البته لازم به گفتن است که plugin های خیلی زیاد و قوی برای mambo وجود دارد.

یکی دیگه از ویژگیهای اون اینه که میتونید با استفاده از template های مختلف قیافه اونو تغییر دهید.

در ضمن یکی از دوستان من قبلا مامبو رو فارسی کرده، میتونید مامبوی فارسی رو + یک سری ابزار دیگه از اینجا download کنید

http://www.negarkhane.com

mrheidari
یک شنبه 15 شهریور 1383, 08:59 صبح
میشه در مورد لایسنس این سایت یه کم توضیح بدین

faramarz_s
یک شنبه 15 شهریور 1383, 11:20 صبح
بنظر من که مامبو تنها امنیت بیشتری از نوکه داره و چون دور جدید هک نوکه شروع شده .....

hosseinzadeh
دوشنبه 16 شهریور 1383, 08:14 صبح
میشه در مورد لایسنس این سایت یه کم توضیح بدین
Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License

MiRHaDi
دوشنبه 22 خرداد 1385, 15:36 عصر
سلام
مجانیه
فارسیه
خوبه
www.jomleh.com
بای

cybercoder
دوشنبه 22 خرداد 1385, 16:45 عصر
mambo و joomble دو cms متفاوت هستند که بعد از جدا شدن گروه miro از اسپانسر این طور شد.
به هر حال mambo به عنوان یک CMS به صورت opensource نرم افزار خوب و قابل قبولی هستش در مورد فارسی سازیش هم باید بگم زمانی که mambo4.5.1a Stable برای دانلود قرار داشت براش یک پکیچ ساخته شد که بهش می گفتن Admin Language که نسخه بتا بود. Admin Language به صورت Internal امکان پشتیبانی از RTL رو داشت. بنابراین فایل admin_english.php به admin_farsi.php تغییر نام پیدا کرد و شد مامبو فارسی. حالا هم که یک وب سایت براش هست به نام http://mambo.ir که دامین http://joomla.ir هم به همون redirect می شه.
البته ناگفته نماند که عده ای مامبو رو به دو نسخه تقسیم کردند: (بر این نکته تاکید می کنم چون این افراد خودشون رو حامیان Open Source . مدافعین GNU/GPL می دونستند. )

1- مامبو فارسی معمولی
2- مامبو فارسی نسخه حرفه ای
مامبو فارسی معمولی به طور مجانی برای دانلود قرار داشت و مامبو حرفه ای با پرداخت مبلغی قابل دریافت بود. در حالی که مامبو حرفه ای چیزی نبود جز مامبو معمولی + Admin Language Pack.

موفق باشید.

موفق باشید.

arash_hemmat
دوشنبه 22 خرداد 1385, 23:29 عصر
البته نسخه ای کامل از مامبو بهمراه admin language pack توسط سایت www.mambolearn.com منتشر شد که کار اعضای گروهی بود که در شرکت ... که صاجب سایت mambo.ir هم هست ،کار میکردند و به دلیل احترامی که به GNU داشتند از این شرکت جدا شدند و این نسخه کامل رو مجانی منتشر کردند ولی یک کار بدتر کردند و بخشی از کدها رو به صورت کد شده توسط zend guard منتشر کردند که اینکارشون به کل فلسفه بازمتن رو زیر سئوال برد. ( به قولی اومدم ابرو رو درست کنن زدن چشش رو هم در آوردن!)
کلا مامبو در ایران تحت سلطه شرکتهای بزرگی هست که هر طوری که دوست دارن مقررات GPL رو زیرپا میزارن و این مورد به همین یکی دوتا شرکتی که اشاره کردم محدود نمیشه!

farid848
دوشنبه 22 خرداد 1385, 23:49 عصر
آرش جان میشه دقیقا بگی با کدوم یکی از بند های GPL مغایرت داره ؟

arash_hemmat
چهارشنبه 24 خرداد 1385, 21:21 عصر
کدوم یکیشون رو میگی؟
بعضیهاشون سورس رو منتشر نمیکنن و بعضیهاشون با اینکه برنامه رو میفروشن کد رو در اختیار مشتری قرار نمیدن و ... در فروم سایت technotux.org چند وقت ژیش بحث مفصلی با صاحبان یکی از این شرکتها انجام شد که میتونین به اونجا مراجعه کنین.

farid848
پنج شنبه 25 خرداد 1385, 21:21 عصر
سلام آرش

مگه GPL نمیگه در صورتی که روی کد کار کنی و تغییرش بدی میتونی با لایسنس خودت منتشرش کنی ؟
پس منتشر نکردن کد خلاف GPL نیست .
مامبولرن الان نماینده رسمی miro هست و کدهاشو قبل از انتشار میده به میرو چک میکنن بعد منتشر میکنن و اونا هم قطعا خبر دارن که بعضی از فایلها کد شده پس مشکل خاصی نیست و با gpl هیچ مغایرتی نداره .

تا جایی که من در جریان technotux بودم بحث سر mambo.ir و آقای بلوردی و cms میترا بود که کپی رایت هاشو replce all کرده بودند نه مامبولرن

من کاره ای نیستم ولی وقتی زحمات تیم مامبولرن + پشتیبانی قویشون رو میبینم و دارم میبینم که 180 درجه با بلوردی فرق دارن دوست دارم ازشون حمایت کنم .

بیایین به جای سنگ اندازی کاری کنیم که تیم هایی مثل مامبولرن به کارشون ادامه بدن و حمایتشون کنیم .

خیلی مخلصم

oxygenws
پنج شنبه 25 خرداد 1385, 21:38 عصر
محصول GPL باید GPL منتشر بشه.

farid848
پنج شنبه 25 خرداد 1385, 22:35 عصر
You must cause the modified files to carry prominent notices stating that you changed the files and the date of any change

You must cause the modified files to carry prominent notices stating that you changed the files and the date of any change.

If the modified program normally reads commands interactively when run, you must cause it, when started running for such interactive use in the most ordinary way, to print or display an announcement including an appropriate copyright notice and a notice that there is no warranty (or else, saying that you provide a warranty) and that users may redistribute the program under these conditions, and telling the user how to view a copy of this License. (Exception: if the Program itself is interactive but does not normally print such an announcement, your work based on the Program is not required to print an announcement.)

؟؟؟

پس این چیه امید جان ؟

arash_hemmat
پنج شنبه 25 خرداد 1385, 22:40 عصر
من شخصا مشکلی با تیم مامبو لرن ندارم و به کارشون احترام میزارم و به نظر شخصی بنده کاری که اونها کردن تا حدی درسته و تو ایران نباید سورسهایی رو که قابلیت سو استفاده دارن رو منتشر کرد هر چند که مغایر با gpl باشه! مشکل بنده در درجه اول با همین سایت mambo.ir و آقای بلوردی(که مدرک تحصیلی ایشون حوزوی هست و یکم هم کار گرافیکی بلدن) و نمیدونم چجوری اومدن سیستمی رو که هیچ زحمتی برای توسعش نکشیدن با قیمتهای خیلی بالا فروختن! بر طبق gpl اونها حق اینکار رو دران ولی انصاف هم خوب چیزیه! من تا بیست و چند میلیون رو شنیدم که برای یه سیستم مامبو فارسی گرفتن! یه شرکت دیگه هم تو تبریز هست که از اینها هم بدتره چون کدی رو که mambo.ir منتشر کرده استفاده میکنه!

siamakvip
پنج شنبه 25 خرداد 1385, 22:42 عصر
هیچ بایدی وجود نداره دوست عزیز.
شما اگر GPL رو مطالعه کنید متوجه میشید.
اصولا این لایسنس برای توسعه نرم افزار به صورت آزاد طراحی شده و توی متن هم به شکل کامل و واضح تمام حالات ممکن رو توضیح داده.
اگر هر کدوم از بند های جی پی ال چنین شبهه ای رو در شما ایجاد کرده لطفا اینجا اعلام کنید که ما هم آگاه بشیم.

farid848
پنج شنبه 25 خرداد 1385, 22:42 عصر
آره شرکت تسهیل گستر
آقای غضنفری مدیر عاملش هست .

oxygenws
پنج شنبه 25 خرداد 1385, 22:47 عصر
من منظورت رو متوجه نشدم!!
لینکی که متن فوق رو ازش برداشتی هم بده.

farid848
پنج شنبه 25 خرداد 1385, 22:49 عصر
http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html#SEC3

siamakvip
پنج شنبه 25 خرداد 1385, 22:50 عصر
این متن مال خود جی پی ال هست.
البته شما تمام متن رو که بخونی کاملا توضیح داده که چه حالاتی در رابطه با یک برنامه میتونه پیش بیاد.
خوندن یک بخش کوچیک معیار نیست.

oxygenws
جمعه 26 خرداد 1385, 10:44 صبح
2. You may modify your copy or copies of the Program or any portion of it, thus forming a work based on the Program, and copy and distribute such modifications or work under the terms of Section 1 above, provided that you also meet all of these conditions:

a) You must cause the modified files to carry prominent notices stating that you changed the files and the date of any change.
b) You must cause any work that you distribute or publish, that in whole or in part contains or is derived from the Program or any part thereof, to be licensed as a whole at no charge to all third parties under the terms of this License.
c) If the modified program normally reads commands interactively when run, you must cause it, when started running for such interactive use in the most ordinary way, to print or display an announcement including an appropriate copyright notice and a notice that there is no warranty (or else, saying that you provide a warranty) and that users may redistribute the program under these conditions, and telling the user how to view a copy of this License. (Exception: if the Program itself is interactive but does not normally print such an announcement, your work based on the Program is not required to print an announcement.) These requirements apply to the modified work as a whole. If identifiable sections of that work are not derived from the Program, and can be reasonably considered independent and separate works in themselves, then this License, and its terms, do not apply to those sections when you distribute them as separate works. But when you distribute the same sections as part of a whole which is a work based on the Program, the distribution of the whole must be on the terms of this License, whose permissions for other licensees extend to the entire whole, and thus to each and every part regardless of who wrote it.
Thus, it is not the intent of this section to claim rights or contest your rights to work written entirely by you; rather, the intent is to exercise the right to control the distribution of derivative or collective works based on the Program.
In addition, mere aggregation of another work not based on the Program with the Program (or with a work based on the Program) on a volume of a storage or distribution medium does not bring the other work under the scope of this License.

از: http://www.gnu.org/licenses/gpl.html