PDA

View Full Version : سوال: چند سوال در مورد برخی از کنترل ها در #C

debugger
دوشنبه 31 تیر 1387, 12:53 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز

من یکی از تاره کاران و علاقه مندان زبان #C هستم

سوال اولم اینه که چطوری میشه رنگ ProgressBar را عوض کرد .
مثلا از سبز به ابی
***ویرایش شده توسط مدیر بخش***
ممنونم

DarkSoroush
دوشنبه 31 تیر 1387, 13:19 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز

من یکی از تاره کاران و علاقه مندان زبان #C هستم

سوال اولم اینه که چطوری میشه رنگ ProgressBar را عوض کرد .
مثلا از سبز به ابی

سوال دوم ؟ چطوری میشه Maximize یه فرم را غیرفعال کرد

مثلا من یه فرمی ایجاد می کنم و خاصیت FormBorderStyle را روی Fixed3D میزارم
در این حالت فرم دیگه sizable نیست. ولی اگه طرف روی Maximize کلیک کنه فرم بزرگ میشه ( مثل اینه که Sizable هست). میخوام فقط گزینه های Close و Minimize فعال باشن

از حالت های Fixed Tool Window و Sizable Tool Window خوشم نمی یاد اخه Minimize ندارن

دوستان اگه میشه یه کتاب خوب برای #C معرفی کنن ؟ چون کتاب چگونه با #C برنامه بنویسیم مال انتشارات اندیشه ناقوس و ترجمه مهندس پروین صفاحی که قیمتش 19 هزار تومن هست را خریدم . کل کتاب فقط با Console ها کار میکنه . اصلا تو محیط IDE کار نمی کنه
لطفا یه کتاب معرفی کنید که زیاد با کنسول ها ور نره و حجمش هم خیلی زیاد نباشه. برنامه هاش هم خوب باشه

یه سوال فنی هم الان یادم افتاد : ایا نرم افزاری مثل Api Finder یا امثال این که تو VB6 بود و برای پیدا کردن APi ها استفاده می کردیم. برای net. هم هست؟؟؟؟

روش کلی استفاده از Api در #C چگونه هست؟

ممنونم

پروگرس بار فکر کنم در xp و vista مستقیم از طرف سیستم تم ویندوز استفاده کنه. (فایلها به طور تصویر وجود داره نه رنگ به همین علت طبیعتا" تغییرش به راحتی ممکن نیست مگر با تولزهای tp)
ولی در مورد فرم. فورم خاصیتی داره به نام MaximizeBox. میتونید مقدارش رو false بزارید

برای api ها من از سایت pinvoke.net: the interop wiki! (http://www.pinvoke.net/) استفاده میکنم. مرجع کاملی است برای vb و c#. البته خود msdn هم خوبه اگر میتونید کدهای c++ رو به c# تغییر بدید.