PDA

View Full Version : سوال: نحوه استفاده صحیح از Shrink

SYNDROME
دوشنبه 31 تیر 1387, 16:58 عصر
در رابطه به Shrink مطالبی در سایت جستجو کردم و به چند نکته برخورد کردم.
در یکی از تاپیکها امین ثباتی گفتید که نباید بر روی DataFile عمل Shrink را انجام دهید چون کارایی بانک پایین می آید.
حالا فقط می ماند LogFile
حالا بهتر ایت که از ShrinkFile استفاده کنم و یا از DataBase?
آیا حالت پیش فرض روش فوق خوب است و یا باید درصدهای آن را هم مشخص کنم.
با تشکر از دوستان
موفق باشید

AminSobati
دوشنبه 31 تیر 1387, 21:16 عصر
دوست عزیزم،
اصطلاح "پایین اومدن کارآیی بانک" کمی ایجاد شبهه میکنه! بهتره برای سایرین این توضیح رو بدم که Shrink روی دیتا باعث بوجود اومدن Fragmentation میشه لذا میزان IO افزایش پیدا میکنه. با افزایش حجم اطلاعات ممکنه حس کنین سرور شما مثل سابق سریع به درخواستهای شما پاسخ نمیده.
و اما در مورد سوال اصلی، Shrink database روی کل دیتابیس از جمله Data Fileها هم این عملیات رو انجام میده و ازش اجتناب میکنیم. لذا از Shrink File روی Log File استفاده میکنیم و با دادن Target Size=0 سعی میکنیم حجمش رو به حداقل ممکن برسونیم.

SYNDROME
دوشنبه 31 تیر 1387, 21:48 عصر
اصطلاح "پایین اومدن کارآیی بانک" کمی ایجاد شبهه میکنه! بهتره برای سایرین این توضیح رو بدم که Shrink روی دیتا باعث بوجود اومدن Fragmentation میشه لذا میزان IO افزایش پیدا میکنه. با افزایش حجم اطلاعات ممکنه حس کنین سرور شما مثل سابق سریع به درخواستهای شما پاسخ نمیده.

با تشکر از نکته سنجی شما

با دادن Target Size=0 سعی میکنیم حجمش رو به حداقل ممکن برسونیم.
آقا امین من از 2005 استفاده می کنم.
منظور شما همان Shrink File To است؟
موفق باشید

رضا عربلو
دوشنبه 31 تیر 1387, 21:49 عصر
آیا ReIndex نیز شامل Shrink می شود و یا آینکه بعد از Shrink این عمل انجام شود بهتر است؟

AminSobati
سه شنبه 01 مرداد 1387, 09:37 صبح
- منظورم خود دستورش بود. در Management Studio روی دیتابیس Right-Click کنین و از روی Tasks به Shrink دسترسی پیدا میکنید

- Reindex و Shrink همدیگه رو نقض میکنند! شما دیتا رو Shrink میکنید برای اینکه حجم دیتابیس کم بشه. بعد Reindex باعث میشه ایندکسها حذف و مجددا در فضای جدیدی از دیتابیس ساخته بشن. در این مرحله SQL Server حجم دیتابیس شما رو افزایش میده. پس نتیجه نهایی حاصل نشده!