PDA

View Full Version : سوال: چگونگی تهیه مستندات برای نرم افزار

یک دوست
دوشنبه 31 تیر 1387, 20:05 عصر
سلام دوستان
من برنامه ام رو نوشتم تموم شده و حالا که می خواهم تحویل بدم ازم مستندات برنامه رو هم می خوان.
حالا مشکلی که من دارم نمی دونم دقیقا باید چه چیزی تو مستندات برنامه بنویسم وبهشون تحویل بدم
لطفا هر کی از این مسئله چیزی می دونه خوشحال می شم بهم بگه

morteza_261
سه شنبه 01 مرداد 1387, 00:04 صبح
سلام
اگه یه جستجوی ساده میکردی خیلی زوذ به نتیجه میرسیدید و احتیاج به اتلاف این همه وقت نبود
اینم پاسخ شما:
http://barnamenevis.org/forum/برنامه-نویسی-در-vb-net/80717-مستند-سازی-برنامه-های-نوشته-شده-در-vb-net.html

یک دوست
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 11:26 صبح
سلام دوست عزیز
ممنون از راهنمایی تون
بنده خودم قبلا این قسمتی رو که شما فرموده اید مطالعه کردم بودم منتها فکر می کنم نتونستم منظورم رو درست به شما برسونم
فکر می کنم صاحب کار من یه فایلی مثل یه فایل word می خواد وشنیده بودم که بعدا می شه این فایل رو به یه فایلی تبدیل کرد که مانند help برنامه کار کنه حالا در مورد این که تو اون فایل word من باید چی بنویسم ویا اصلا چه جوری بنویسم کمک می خوام
همین!

ezamnejad
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 12:53 عصر
با سلام
با توضيحاتي كه داديد من فكر ميكنم شما بايد راهنماي كامل استفاده از نرم افزار را بنويسيد كه به معرفي و آموزش قسمتهاي مختلف برنامه از ابتداي نصب تا اجرا و راه اندازي آن بپردازد .

یک دوست
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 14:49 عصر
ممنون دوست عزیز از پاسختون
اجازه بدین دقیقا اون چیزی که ازم خواستن رو بهتون بگم
به من گفتن مستندات برنامه ات رو بده که اگر یه زمانی ما خواستیم تغییرش بدیم بدونیم چی کار کردین بتونیم تغییرش بدیم
حالا به نظر شما من باید دقیقا چی بنویسم وچی تحویلشون بدم؟؟؟؟

ezamnejad
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 16:05 عصر
دوست عزيز جواب شما توي پست شماره 2 داده شده . اگر قصد داريد سورس برنامه را در اختيار كس ديگري قرار بدهيد بهتره از روش گفته شده در آن لينك استفاده كنيد . و همانطور كه گفتم ميتونيد راهنماي كاملي از بزنامه هم تهيه كنيد .

morteza_261
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 19:29 عصر
ممنون دوست عزیز از پاسختون
اجازه بدین دقیقا اون چیزی که ازم خواستن رو بهتون بگم
به من گفتن مستندات برنامه ات رو بده که اگر یه زمانی ما خواستیم تغییرش بدیم بدونیم چی کار کردین بتونیم تغییرش بدیم
حالا به نظر شما من باید دقیقا چی بنویسم وچی تحویلشون بدم؟؟؟؟

سلام
دقیقا حق با دوست عزیزمون ezamnejad هست.در فایل Word که لینکش در پست قبل گذاشتم به وضوح در مورد مستند نویسی برنامه توضیح داده شده.مطمئنا چیزی که شرکت از شما خواسته همین است.

موفق باشید...

یک دوست
یک شنبه 06 مرداد 1387, 18:57 عصر
ممنون دوستان از پاسخ هاتون منتها من هنوز یه مشکل دارم اونم اینکه با داشتن حدود 63 فرم آیا به نظر شما عاقلانه است که من با این روشی که در فایل word گفته شده مستنداتم رو تهیه کنم؟
و یک چیزی دیگه اینکه در اون فایل از یک class به عنوان نمونه استفاده شده ولی من تو برنامه ام همش یا if یا for یا select case دارم وکلاس خاصی ندارم که بخواهم این روش برام مفید باشه
لطف می کنید اگر راه حل بهتر ودیگه ای وجود داره بهم بگین