PDA

View Full Version : سوال: مشکل در DataGrideView (به درد بخور)

SalmanAdl
سه شنبه 01 مرداد 1387, 00:05 صبح
سلامی گرم خدمت دوستان عزیزم.من توی برنامه ام از یک datagide استفاده می کنم به طور فرض این datagide سه ستون داره و تعداد نا مشخصی سطر. حالا من می خوام با کلیک روی ستون سوم در هر سطری، حاصلجمع دو ستون اول همان سطر در ستون سوم قرار بگیره می دونم برای شما کاری نداره کمکم کنید. با تشکر

piroozman
جمعه 04 مرداد 1387, 10:46 صبح
سلامی گرم خدمت دوستان عزیزم.من توی برنامه ام از یک datagide استفاده می کنم به طور فرض این datagide سه ستون داره و تعداد نا مشخصی سطر. حالا من می خوام با کلیک روی ستون سوم در هر سطری، حاصلجمع دو ستون اول همان سطر در ستون سوم قرار بگیره می دونم برای شما کاری نداره کمکم کنید. با تشکر
در رويداد cellclick ديتاگريدويو خود كد زير را بنويسيد:
private void dataGridView1_CellClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
if(this.dataGridView1.CurrentCell.ColumnIndex==2)
{
int i=Convert.ToInt32(this.dataGridView1[1,this.dataGridView1.CurrentCell.RowIndex].Value.ToString())+
Convert.ToInt32(this.dataGridView1[0,this.dataGridView1.CurrentCell.RowIndex].Value.ToString());
this.dataGridView1[2,this.dataGridView1.CurrentCell.RowIndex].Value=i.ToString();

}
انشالله مشكل شما حل بشه
************************************************** **8
حقيقت گلي است كه حتي در شوره زار هم مي رويد
http://pirooz.parsiblog.com (http://pirooz.parsiblog.com/)

Xcalivorse
جمعه 04 مرداد 1387, 12:02 عصر
private void dataGridView1_CellClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
if(this.dataGridView1.CurrentCell.ColumnIndex==2)
{
int i=Convert.ToInt32(this.dataGridView1[1,this.dataGridView1.CurrentCell.RowIndex].Value.ToString())+
Convert.ToInt32(this.dataGridView1[0,this.dataGridView1.CurrentCell.RowIndex].Value.ToString());
this.dataGridView1[2,this.dataGridView1.CurrentCell.RowIndex].Value=i.ToString();

}

SokooteShab1
شنبه 27 فروردین 1390, 11:59 صبح
سلام من یه دیتا گرید دارم که د رحالت اجرا چند سطرش انتخابه. می خوام با یک کلیک بر روی باتن یا هر چیز دیگه ای سطر های انتخاب شده از حالت انتخاب خارج بشه، کسی هست که به من کمک کنه؟؟