PDA

View Full Version : قیمت یه نرم افزار کاملا تخصصی عمران

free
سه شنبه 01 مرداد 1387, 08:37 صبح
سلام دوستان. یه شرکت کامپیوتری پیشنهاد کرده که یه نرم افزار تخصصی با توجه به نیاز مشتریشان برایشان بنویسم که اکثر فیلدها را باید برنامه به صورت اتوماتیک و با توجه به فرمولهای خاصی بدست آورد.امکاناتی مثل ثبت و ویرایش و حذف و چاپ و گزارش و غیره را باید دارا باشد.برنامه بسیار حجیم می باشد. این شرکت 2 پیشنهاد به من داده :
1. برنامه را بطور کامل به آنها بفروشم . 50 درصد را اول کار و 50 درصد هزینه ها را پایان کار پرداخت نمایند.
2. هر نسخه از برنامه که به فروش برسد درصدی را برای من در نظر بگیرند.

سوالات من اینه:
1. با توجه به اینکه در شهرستان هستم کدام پیشنهاد بهتره؟ یک بار برنامه به فروش برسد یا در فروش آن شریک باشم؟
2. اگه درصدی شد چند درصد برای من در نظر گرفته شود بهتر است؟
3. قیمت پیشنهادی؟
در ضمن شرکت مورد نظر برای فروش چنین برنامه ای می خواهد حسابی سرمایه گذاری کند.
ممنون

free
شنبه 05 مرداد 1387, 08:22 صبح
چرا کسی راهنمایی نمی کنه؟؟

رضا عربلو
شنبه 05 مرداد 1387, 18:19 عصر
از من می شنوید قیمت نرم افزار را یکجا بگیرید. چون شما هیچ نظارت دقیقی بر تعداد نسخه های فروخته شده ندارید تارپزه اگر رقیبی برای نرم افزارتات پیدا نشود و نرم افزارتان خوب فروش رود.
من خودم چندین بار همچین کلاهی سرم رفته است.

free
یک شنبه 06 مرداد 1387, 07:49 صبح
متشکرم از راهنماییتان. با توجه به اینکه نرم افزار خواسته شده بسیار زمان بره (حدودا یه سال) تا وارد بازار بشه به نظر شما چه قیمتی را می تونم پیشنهاد بدم؟ در ضمن یکی دیگر از دوستان منو راهنمایی کرده و گفته که من در هر حال باید هزینه این نسخه را بطور کامل از شرکت بگیرم و در نسخه های بعدی نیز باید درصدی را به من اختصاص دهند چون هر نسخه از برنامه که به فروش برسد باید یک سری پارامترها را بر اساس آن ست کرد و من می خوام که برنامه را یه جورهایی وابسته به خود نمایم. نظرتان چیست؟

liaghat
یک شنبه 06 مرداد 1387, 10:31 صبح
سلام
معمولا چنین نرم افزارهایی نیاز به پشتیبانی طولانی مدتی دارند. در مبلغی که اعلام می کنید این موضوع و دردسرهای آن را در نظر داشته باشید.
همانطور که عنوان شد چنانچه مبلغ را تماما دریافت کنید بهتر است. چراکه برای نسخه های بعدی و کامل تر باز هم به شما نیاز خواهند داشت. که شامل قرارداد و مبلغ جدید می شود.

free
یک شنبه 06 مرداد 1387, 10:46 صبح
ممنون. آیا استانداردی برای تعیین قیمت وجود دارد؟ پروژه های قبلی را با توجه به شرایط تعیین می کردم و فرمول خاصی را در نظر نداشتم. اما این مورد یه کم متفاوته. از یکی از دوستان پرسیدم با توجه به اینکه چند فرم از برنامه را دیده گفته برای هر فرم 50000 تومان در نظر بگیرم و به طور متوسط این برنامه تقریبا 50 فرم خواهد داشت که نتیجه 2.5 میلیون میشه. به نظر شما این عدد معقولی می باشد؟ و همچنین هزینه پشتیبانی جداگانه حساب شود.

hozouri
سه شنبه 08 مرداد 1387, 09:12 صبح
از نظر قیمتی تقریباً معقولانه فکر کردید.
شما با چه فکری می خواهید کل نرم افزار را به آن شرکت بدهید؟
شما اگر درصدی کار کنید خیلی بهتر است و کل شرکت ها برای فروش 70 درصد را برای تهیه کننده و 30 درصد را برای فروشنده در نظر می گیرند و درصد پشتیبانی هم 50-50 است البته به شرطی که پشتیبانی این نرم افزار را هود فروشنده به عهده بگیرد بعد گفته شده :
از تو حرکت از من برکت.
یعنی تلاش برای جذب مشتری کن و خودت نرم افزار رو بفروش و حتی می تونی نماینده فروش در شهرستان های دیگه بگیری کاری ما الآن داریم انجام می دیم.

free
سه شنبه 08 مرداد 1387, 09:59 صبح
تشکر.
طرح نرم افزار طبق درخواست آن شرکت بوده و من نمی توانم ادعا کنم که خودم نرم افزار را به فروش برسانم. اگه درصدی حساب کنم باید تا آخر کار هزینه ایی دریافت نکنم و اگر نرم افزار به فروش رسید درصدی به من تعلق خواهد گرفت. یکی از دوستانم می گفت که باید هزینه این نسخه اولیه را جدا حساب کنند و در هر نسخه هم که به فروش برسد درصدی مثلا 30 درصد به من تعلق بگیرد. نظر شما چیست؟