PDA

View Full Version : پيغام خطا در دسترسي به برخي سيستمهاي موجود در شبكه

ezamnejad
سه شنبه 01 مرداد 1387, 14:44 عصر
با سلام
من وقتي كه ميخواهم به برخي از سيستمهاي شبكه دسترسي پيدا كنم و فايلهاي share شده آن را ببينم با پيغام خطايي كه در تصوير گذاشتم روبرو ميشم .

komail_sh
سه شنبه 01 مرداد 1387, 16:31 عصر
این پیغام میگه شما اجازه دسترسی به این سیستم رو ندارید
شما اول ip و بعد اون فایل share و بعد اتصالها رو چک کنید (بعضی وقتها ویندوز برقراری اتباط رو نشون میده ولی یه قطعی کوچک توی اتصالها هست)

ezamnejad
سه شنبه 01 مرداد 1387, 16:48 عصر
من ابتدا همه چيزهايي كه گفتيد را چك كردم و هيچ مشكلي پيدا نكردم . و صد در صد مطمئن هستم كه هيچ قطعي در شبكه وجود نداره چون روي همه سيستمها يك نرم افزاري تحت شبكه وجود دارد كه كاربران با آن كار مي كنند .

komail_sh
سه شنبه 01 مرداد 1387, 16:55 عصر
شاید اون دایرکتوری توی desktop و یا my document هست و کاربر روی سیستمش پسورد گذاشته

ezamnejad
سه شنبه 01 مرداد 1387, 17:03 عصر
این پیغام میگه شما اجازه دسترسی به این سیستم رو ندارید

همانطور كه گفتيد من اجازه دسترسي به سيستم را ندارم و اين مشكل ربطي به جاي دايركتوريهاي share شده نداره .

shadi.alizadeh
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 11:41 صبح
شاید کابلتون مشکل پیدا کرده
یه بار ping کنید ببینید reply میده یا نه.

keivan1000
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 14:18 عصر
این مشکل اصلا از ارتباطات نیست و مطمئن باشید به cable شما ربطی نداره .این مشکل به دادن مجوزها بر می گرده .اگه در حالت workgroup هستید فایلی که share شده رو full control permission بدید .

keivan1000
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 14:24 عصر
این کارها رو هم بکنید

disable all antivirus..
and then disable the firewall

keivan1000
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 14:27 عصر
راه حل اخر .واسه 2 تا کامپیوتر هاتون 2 تا user یکسان بسازید و هر 2 تا user رو پسورد یکسان بدید.و دوباره امتحان کنید.امیدوارم مشکله شما حل بشه

armashali
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 16:21 عصر
دوست من برو توی Windows firewall و توی تب Exceptions گزینه File and print sharing رو تیک بزن و بعدok رو بزن خارج شو. باید درست شده باشه.

ezamnejad
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 17:55 عصر
با سلام و تشكر از دوستان
همانطور كه قبلا هم گفتم و آقاي keivan1000 هم اشاره كردند اين مشكل هيچ ربطي به كابل و ارتباط نداره و ارتباط اين سيستم با بقيه سيستمها برقرار هست . حتي با remote desktop به اين سيستم از طريق ديگر سيستمها وصل ميشم .
شبكه اي كه من دارم تحت domain هست و حدود 20 تا هم سيستم دارم . مشكلي كه اينجا مطرح كردم فقط براي دو يا سه سيستم اتفاق افتاده و بقيه سيستمها بدون هيچ مشكلي اجازه دسترسي به آنها امكان پذير است .
من همه تنظيمات گفته شده دوستان را انجام دادم و به هيچ نتيجه اي نرسيدم كه بالاخره تصميم گرفتم ويندوز يكي از اين سيستمها را عوض كنم كه پس از نصب مجدد ويندوز مشكل حل شد ولي هنوز هم دنبال راه حل اين مشكل هستم و اگر به نتيجه اي رسيدم حتما اينجا قرار ميدهم تا بقيه دوستان هم استفاده كنند .