PDA

View Full Version : در pagecontrol چطوری tabsheet ها را جابجا کنم؟

sql_qassem
سه شنبه 01 مرداد 1387, 17:29 عصر
۱- در pagecontrol چطوری tabsheet ها را جابجا کنم؟
منظورم در موقع طراحی برنامه است
۲- چطوری می تونم اون رو راست به چ‍پ کنم.
یکی دو روش غیر اصولی توی سایت خوندم اما بدردنمی خوره . مخصوصا وقتی که رزولیشن به هم بخوره .

Hsimple11
سه شنبه 01 مرداد 1387, 20:28 عصر
۱- در pagecontrol چطوری tabsheet ها را جابجا کنم؟
منظورم در موقع طراحی برنامه است

یعنی چی جابجا کنم؟ یعنی تمام PageControl را نگیرد یا مثلا 2 با 3 جابجا شود؟

۲- چطوری می تونم اون رو راست به چ‍پ کنم.

بهتر است از کامپوننت های دیگری مانند SuiPack استفاده کنید.

sql_qassem
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 11:09 صبح
منظورم اينه كه تب اول را با دوم يا سوم جابجا كنم چون علي الظاهر اين كامپوننت راست چين ندارد.

Hsimple11
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 11:24 صبح
منظورتات را متوجه نمیشم، خب Name مربوط به Tabsheet را از راست به چپ عوض کنید (1و2و...)
و ActivePage PageControl را به Tabsheet ابتدایی در سمت راست اختصاص دهید.

sql_qassem
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 12:00 عصر
من فعلا چهار تب دارم تب اول سمت چپ است و چون اين كامپوننت راست به چپ ندارد با عوض كردن نام SHEET فكر نمي كنم حل بشه.

Hsimple11
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 18:23 عصر
خب 4 تب تون رو از راست به چپ نامگذاری کنید. و شماره Tabsheet1 رو تب سمت راست بدین و PageControl رو هم اندازه با اونا بسازین. یعنی تب 4 را به عنوان تب 2 در نظر بگیرید و کنترلهای تب 1 را در آن بریزید و الی آخر.

sql_qassem
شنبه 05 مرداد 1387, 20:28 عصر
سلام .
اون راه حلی که فرمودید جواب نداد . اما جرقه ‍‍‍پیدا کردنش را فراهم کرد:
باید به Tabsheet مورد نظر که می خواهی جابجا کنی بروی و سپس pageindex آن را عوض کنی
معمول از صفر شروع می شه.
برای همین اولین تب شیت رو انتخاب کردم و pageindex اون رو با مقدار تعداد تب ها منهای یک کردم . و اینطوری اولین تب من که سمت چپ بود به سمت راست منتقل شد.و همین طور tabsheet های دیگه رو جابجا کردم.

Hsimple11
یک شنبه 06 مرداد 1387, 00:04 صبح
دوست عزیز چه فرقی کرد!
شما در پست اول خودتون گفته بودید میخواهید اینکار رو در زمان طراحی انجام بدین پس اصلا بحث جابجا کردن TabSheet ها بی معنیه. حالا اینکه شما PageIndex رو عوض کنید یا Tab4 رو معادل Tab1 بگیرید در عمل هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

موفق باشید.

ali_abbasi22145
یک شنبه 06 مرداد 1387, 11:08 صبح
سلام
من طول Tabsheet هارا به تعداد ان تقسيم مي كنم و روش خوبي است مثلا 2 Tabsheet دارم وسط مي اندازم و چپ چين راست چين معلوم نيست!

Hsimple11
یک شنبه 06 مرداد 1387, 11:41 صبح
سلام
من طول Tabsheet هارا به تعداد ان تقسيم مي كنم و روش خوبي است مثلا 2 Tabsheet دارم وسط مي اندازم و چپ چين راست چين معلوم نيست!

میتوانید از کامپوننتهای SuiPack استفاده کنید.

sql_qassem
یک شنبه 06 مرداد 1387, 19:44 عصر
دوست عزیز چه فرقی کرد!
شما در پست اول خودتون گفته بودید میخواهید اینکار رو در زمان طراحی انجام بدین پس اصلا بحث جابجا کردن TabSheet ها بی معنیه. حالا اینکه شما PageIndex رو عوض کنید یا Tab4 رو معادل Tab1 بگیرید در عمل هیچ تفاوتی نخواهد داشت.
بنده هم همین منظور را داشتم که به هر حال جواب بگیرم و با روش شما نتوانستم مشکلم را حل کنم.
به هر حال مشکلم حل شد و از راهنمایی دوستان کمال تشکر رو دارم . مطمئنا راهنمایی های شما بی تاثیر نبوده و نخواهد بود.