PDA

View Full Version : خاموش کردن office lock

h_mohamadi
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 13:38 عصر
سلام بچه ها
من می خواستم بدانم چگونه می توانم با دلفی کلید office lock را خاموش و روشن کنم.
( کلید office lock همان کلیدی است که در بیشتر کی برد ها (معمولا فراسو) وجود دارد و با خاموش شدن آن کاربرد کلید های F درست شده و با روشدن بودن آن کلید F ها کار نمی کند.)

ممنون می شوم من را فوری راهنمایی کنید

vcldeveloper
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 14:24 عصر
باید ببینید که آیا اصلا اون کلید کدی تولید میکنه، یا بطور سخت افزاری و بدون آنکه از کامپیوتر تقاضایی بکنه، کاربرد کلیدهای مربوطه را تغییر میده؟ احتمالا یک کلید سخت افزاری هست، چون برای استفاده از آن، نیازی به نصب درایور در سیستم عامل خود ندارید. اگر نحوه عملکردش بطور سخت افزاری و مستقل از سیستم عامل باشه، نمی تونید با برنامه خودتون کنترلش کنید.

h_mohamadi
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 17:57 عصر
آقای کشاورز فکر می کنم کلید سخت افزاری نباشد چون وقتی روشن باشد دکمه f ها در آفیس یک کاری انجام می دهند مثلا فایل جدید باز می کنند و یا save می کنند و یا open می کنند و وقتی خاموش باشند f ها کار می کنند.
آیا شما خودتان این دکمه را روی کی برد های دیده اید؟
ممنون می شوم من را راهنمایی کنید

vcldeveloper
جمعه 04 مرداد 1387, 01:36 صبح
فکر می کنم کلید سخت افزاری نباشد چون وقتی روشن باشد دکمه f ها در آفیس یک کاری انجام می دهند مثلا فایل جدید باز می کنند و یا save می کنند و یا open می کنند و وقتی خاموش باشند f ها کار می کنند.
شما برای کیبوردتان درایوری نصب کردید؟ ویندوز کیبورد شما را در Device Manager با چه نامی میشناسه؟

h_mohamadi
دوشنبه 07 مرداد 1387, 12:45 عصر
سلام آقای کشاوز کی برد من Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard
است.آیا راهی به ذهنتان می رسد که من این کلید را خاموش کنیم.تا از دست آن راحت شویم.ممنون

vcldeveloper
دوشنبه 07 مرداد 1387, 23:41 عصر
فکر نکنم با این درایوری که اسمش را بردید، بتونید دسترسی خاصی به اون کلید داشته باشید.

HNoobGod
شنبه 15 اردیبهشت 1403, 13:23 عصر
سلام
توی دکمه های بالای کیبورد (توی کیبورد من دکمه کنار دکمه sleep) یه دکمه ای داره که شبیه به پازله
اون دکمه رو بزنید office lock خاموش میشه و میتونید از f1-12 استفاده کنید

یوسف زالی
شنبه 15 اردیبهشت 1403, 13:36 عصر
خسته نباشید واقعا
منظورش با برنامه نویسی بود