PDA

View Full Version : tab index کنترل هام مرتبه با اینتر روشون حرکت میکنه اما نه به ترتیب !

mohammady2
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 21:24 عصر
سلام .من tabindex های فرمم رو مرتب کردم
اما با زدن کلید اینتر به ترتیب tab روی اونها جابجا نمیشه

میخوام بدونم خصوصیت دیگری هست که د رجابجا شدن تب تاثیر بزاره
مثلا اگر تکست باکسها داخل group box های جدا باشند
اشکالی ایجاد میشه؟

من برای جابجا شدن tab از تابع زیر استفاده میکنم که در فرم دیگه م کاملا درست جواب میده

protected override bool ProcessDialogKey(Keys keyData)
{
if (keyData == Keys.Return)
SendKeys.Send("{TAB}");
return base.ProcessDialogKey(keyData);
}

رضا عربلو
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 22:25 عصر
containerهایی همانند GroupBox و یا panel نیز خود یک خاصیت TabIndex دارند که بایستی آنها را نیز درست تنظیم کنید.

mohammady2
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 23:42 عصر
من 3 تا GROUP box دارم که اونها رو هم به ترتیب شماره 1و2و3 دادم

mohammady2
جمعه 04 مرداد 1387, 08:27 صبح
من کنترلهام رو به اضافه gripbox ها به ترتیب مرتب کردم یعنی کنترل group box اولی 0 و کنترلهای داخلش به ترتیب 1و2و3...اما هنوز هم مشگل داره .البته من گنترلهام تعدادی combo ,textbox هستند

top7news
جمعه 04 مرداد 1387, 09:04 صبح
سلام
خوبین ؟ یه خاصیت توی toolbar بالای محیط ویژوال استودیو هست (منظورم نوار منوی افقی بالای صفحه است) به اسم tab order
برای مرتب کردن ترتیبی که میخواین ، بعد از اینکه تمام کار های لازم رو انجام دادین ، این کلید رو فشار بدین ، ترتیب تمام شماره های کنترل های رو برم براتون نشون داده میشه .
با کلیک بر روی اولین کنترل مورد نظر ، ترتیب مورد نظرتون رو اعمال کنین تا آخرین کنترلی که نیاز دارین ، اینم بگم که حتما الزامی نیست مثلا group box شماره tab index بخوره .

mohammady2
یک شنبه 06 مرداد 1387, 07:44 صبح
سلام .متشکرم جناب top7news و. tab order ها درست بود اما همچنان در یکی دو مورد به ترتیب جابجا نمیشه از رو شون میپره اصلا روش قرار نمیگیره ؟؟؟؟؟؟

mohammady2
یک شنبه 06 مرداد 1387, 13:52 عصر
منتظر راهنمایییتون هستم

رضا جاسبی
جمعه 11 مرداد 1387, 05:28 صبح
یک Tab Stop هم داریم. و البته Disabled بودن و اگر اشتباه نکنم ReadOnly هم باعث میشه با tab نشه روی کنترل رفت. و البته اگر کنترل ماهیتش tab Stop پذیر باشه نه مثلا Lable.