PDA

View Full Version : نصب فونت

taer_1354
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 23:36 عصر
سلام :من 1یه سری فونت دارم که هر وقت ویندوزمو عوض میکنم اونت رو کپی میکنم توی فولدر فونت ویندوز که حدود 1800 تایی است و بعضی از این فونت ها قبلا نصب شده و ویندوز به پیام میده که این فونت قبلا نصب شده . خلاصه مدت زیادی باید صرف نصب این فونت ها وOK زدن این پیام بکنم حالا برنامه ای میخوام که مسیر نصب ویندوزو پیدا کنه و تمام فونت ها رو هم نصب کنه و پیامی هم نده

roomezonline
جمعه 04 مرداد 1387, 18:46 عصر
سلام :من 1یه سری فونت دارم که هر وقت ویندوزمو عوض میکنم اونت رو کپی میکنم توی فولدر فونت ویندوز که حدود 1800 تایی است و بعضی از این فونت ها قبلا نصب شده و ویندوز به پیام میده که این فونت قبلا نصب شده . خلاصه مدت زیادی باید صرف نصب این فونت ها وOK زدن این پیام بکنم حالا برنامه ای میخوام که مسیر نصب ویندوزو پیدا کنه و تمام فونت ها رو هم نصب کنه و پیامی هم نده

سلام دوست عزیز شما برای نصب فونت از کد زیر استفاده کنید

در قسمت جنرال :
Private Declare Function AddFontResource Lib "gdi32" Alias "AddFontResourceA" (ByVal lpFileName As String) As Long

و در فرم خود:

Private Sub Command1_Click()

AddFontResource App.Path & "\You Font.ttf"

End Sub

البته پسوند هایی دیگری هم هست مانند

.fon .fnt .ttf .ttc .fot .otf .mmm .pfb .pfm

برای اینکه پیغام نده از
On Error Resume Next
استفاده کنید

با تشکر:لبخندساده:
مصطفی

taer_1354
جمعه 11 مرداد 1387, 01:53 صبح
قضیه از این قراره که من یه نرم افزار دارم که اونو با برنامه AutoRun منو سازی کردم .قسمتی از این اتوران ،نصب فونت داره در این مورد چه کمکی میتونید کنید در ضمن از زاهنمایتون هم ممنون ولی من یا برنامه نویسی اشنایی چندانی ندارم