PDA

View Full Version : جستجو چند فیلدی

saber4166
جمعه 04 مرداد 1387, 15:56 عصر
من میخواهم بر اساس تمام فیلد هایی که دارم عمل جستجو رو انجام بدم
دوستان کمکم کنید که چه باید کرد

behzadk
جمعه 04 مرداد 1387, 17:05 عصر
1.lمی تونی با استفاده از and در دستور select استفاده بکنی
2.می تونی تو جدول یه فیلد جدیدی ایجاد کنی و مقادیر آنرا بر اساس یک سری از اطلاعات پر کنی
مثلا شماره دانشجویی چنین فیلدی است که دو رقم آن سال ورود رقم سوم جنسیت رقم چهارم دانشکده و ...
البته اگه بتونی داده هات رو استاندارد کنی یعنی بتونی جدول هات رو تا سطح چهارم نرمال سازی کنی اینا خود به خود ایجاد می شه

saber4166
جمعه 04 مرداد 1387, 22:41 عصر
من برای فیلد هایی که از نوع int هستن چه کنم فرضا می خواهم قیمت های بزرگتر از یه مقداری که در textbox1 نوشتم وکوچکتر از مقداری که textbo2 نوشتم رو از بانک اطلاعاتی توسط SELECT جستجو کنم

saber4166
شنبه 05 مرداد 1387, 00:19 صبح
یکی کمکم کنه نیاز به این مطلب دارم بسیار شدید

saber4166
شنبه 05 مرداد 1387, 16:55 عصر
یعنی هیچ یک از دوستان جستجو براساس مقدار عددی انجام نداده
این فیلد در SQL من ازنوع int می باشد و براساس چیزی که در textbox نوشم میخوام جستجو کنم

Sajjad.Aghapour
شنبه 05 مرداد 1387, 18:24 عصر
من برای فیلد هایی که از نوع int هستن چه کنم فرضا می خواهم قیمت های بزرگتر از یه مقداری که در textbox1 نوشتم وکوچکتر از مقداری که textbo2 نوشتم رو از بانک اطلاعاتی توسط SELECT جستجو کنم

می تونی از Between استفاده کنی.فرمول کلی......

select FieldsName from TableName
Where FieldName
Between textBox1 And textBox2

saber4166
یک شنبه 06 مرداد 1387, 15:56 عصر
این مقدار در table ام از نوع int میباشد نیاز به استفاده از convert.Toint یا غیره نداره

Sajjad.Aghapour
یک شنبه 06 مرداد 1387, 18:15 عصر
این مقدار در table ام از نوع int میباشد نیاز به استفاده از convert.Toint یا غیره نداره

خوب چرا.می تونی دو تا پارامتر تعریف کنی و مقدار اونها رو ست کنی

SqlCommand cmd = new SqlCommand("select * from tb where id between @num1 and @num2", conn);

cmd.Parameters.Add("@num1", SqlDbType.Int).Value = int.Parse(textBox1.Text);
cmd.Parameters.Add("@num2", SqlDbType.Int).Value = int.Parse(textBox2.Text);