PDA

View Full Version : تصحیح برگ امتحان تستی Mark Reading

sh
شنبه 05 مرداد 1387, 00:52 صبح
سلام

برای تصحیح اوراقی مثل اوراق امتحان های تستی به غیر از استفاده از دستگاه Mark Reader که جوابها باید حتما با مداد باشه آیا کسی راه خوبی سراغ داره ؟

یه راه اینه که برگها اسکن بشه و بعد با توجه به مختصات مربعهای پر شده و خالی مشخص بشه و نتیجه را مشخص کرد. حالا اینجا این بحث پیش میاد که آیا اسکنری هست که با سرعت بالا برگها را بصورت کاملا صاف اسکن کنه ؟ چون اگر یکم کاغذ کج اسکن بشه امکان داره مختصات درست در نیاد.

دوستان اگر اطلاعات مفیدی در این زمینه دارند راهنمائی کنند

با تشکر

VB.NET2005
شنبه 05 مرداد 1387, 10:16 صبح
با سلام :
فکر کنم راهی که پیشنهاد کردید درست باشه چون من یه پروژه تو VB6 بود که به کمک مختصات درستی و غلط بودن ، پاسخ های سفید ، حتی سوال های جواب داده نشده را میداد .
در ضمن فکر نکنم اسکنش اینقدر سخت باشه .

دوستان اگه اطلاعات کاملی درباره سیستم مختصات در VB.NET دارند لطفا" دریغ نکنند

DarkSoroush
شنبه 05 مرداد 1387, 10:16 صبح
سلام

برای تصحیح اوراقی مثل اوراق امتحان های تستی به غیر از استفاده از دستگاه Mark Reader که جوابها باید حتما با مداد باشه آیا کسی راه خوبی سراغ داره ؟

یه راه اینه که برگها اسکن بشه و بعد با توجه به مختصات مربعهای پر شده و خالی مشخص بشه و نتیجه را مشخص کرد. حالا اینجا این بحث پیش میاد که آیا اسکنری هست که با سرعت بالا برگها را بصورت کاملا صاف اسکن کنه ؟ چون اگر یکم کاغذ کج اسکن بشه امکان داره مختصات درست در نیاد.

دوستان اگر اطلاعات مفیدی در این زمینه دارند راهنمائی کنند

با تشکر
در مورد سرعت اسکنرها من جوابی ندارم اما میشه با قرار دادن کادر در اطراف اوراق در صورت غیر صاف بودن اونها تصویر روتیت بشه و برنامه هم در مختصات مربوطه با توجه به چک کردن پیکسلها تیک خوردن گزینه رو تعیین کنه.

VB.NET2005
شنبه 05 مرداد 1387, 10:41 صبح
لینک دانلود برنامه نمونه در VB6 :

http://farzad-ecom.persiangig.com/other/TAS-HIH.rar

saghari
شنبه 05 مرداد 1387, 14:35 عصر
با سلام و احترام
دوست عزيز اسکنرهاي حرفه اي زيادي در بازار است که ميتونه با سرعت بالا اسکن مورد نظر شما رو انجام بده. در مورد کج بودن کاغذ هم بعضي از اسکنرها اين امکان رو دارن که يا بطور اتوماتيک اون رو صحيح اسکن ميکنن و يا اسکن رو متوقف ميکنن تا کاربر کاغذ رو صاف در دستگاه قرار بده. فقط مشکل اينجاست که در اغلب موارد قيمت اين اسکنرها بالاست (معمولا بين 2 تا 10 ميليون)!
موفق باشيد.

sh
شنبه 05 مرداد 1387, 15:10 عصر
سلام

با تشکر از اظهار نظرات شما . بازهم منتظر ایده و یا تجربیات شما هستم .

در مورد اسکنر هم مشکل خاصی نیست تا 5 میلیون تومن رو میشه یه کاریش کرد .