PDA

View Full Version : ستاپ کردن اپلیکیشن سرور در یک شبکه

mohamaddarbandi
شنبه 05 مرداد 1387, 14:51 عصر
سلام دوستان
من یک سرور دارم که روی اون ویندوز2003 نصب هست.
می خوام اون رو تبدیل به یک اپلیکیشن سرور کنم که یه سری فایل های aspروی اون اجرا شه و اون رو به شبکه داخلی یک شرکت متصل کنم.(واسه واحد کاراموری) باید چهکار کنم؟ لطفا یه راهنمایی یه کلی کنید. من تازه 4 روزه با ویندوز2003 کار میکنم زیاد اطلاعاتی ندارم. اما بلدم چطور role ها رو set کنم.

cybercoder
شنبه 05 مرداد 1387, 15:26 عصر
شما باید IIS رو راه اندازی کنی ( DNS هم همراش باشه قشنگ تره ) و اونم می شه Webserver نه Application Server !

mohamaddarbandi
یک شنبه 06 مرداد 1387, 09:33 صبح
من که گفتم از سرور چیزی حالیم نیست.:متفکر: IIS رو ست کردم. باقی کارا رو نمیدونم!

Daleeeeer
یک شنبه 06 مرداد 1387, 12:07 عصر
1- بهتره که یک active dir نصب کنی.
2- بعد dns رو تنظیم کنی.
3- IIS رو راه بندازی.
4- بعد برو و web server رو تنظیم کن.

اگر نتونستی خبر بده که برات آموزش تصویری بذارم.

mohamaddarbandi
دوشنبه 07 مرداد 1387, 11:05 صبح
لطفا بیشتر توضیح بده. ممنون میشم. بیشتر AD رو.
tnx

Daleeeeer
دوشنبه 07 مرداد 1387, 11:36 صبح
ببین عزیزم، تو باید AD رو اول راه بندازی. شبکه ها دو مدل هستند : Domain و Work Group . تو شبکه های Domain ، قسمت AD دایرکتوری کنترلی شبکه تو هستش. AD رو با دستور dcpromo تو قسمت run می تونی نصب کنی.
dns برات تبدیل نام بهIP و بر عکس رو انجام می دهد. بعد از نصب dns باید host رو تعریف کنی و اینکه رو کدوم IP و ... رو تنظیم کنی.
بعد تو قسمت IIS باید خود وب سایت و FTP site اونو تنظیم کنی.
اگه خواستی بگو تا باز برات توضیح بدم.

mohamaddarbandi
دوشنبه 07 مرداد 1387, 13:40 عصر
ممنون از لطفت.
فقط یه مشکل.
من اول IIS بعد DNS و بعدش AD رو نصب کرده بودم. ترتیبش مهم نیست که. هست؟ بعد از نصب AD باید چطور ازش استفاده کنم؟ و سوال آخر اینکه DNS رو چطور باید تنظیم کنم؟

Daleeeeer
دوشنبه 07 مرداد 1387, 16:59 عصر
تو شبکه domain که شبکه مورد نظر تو هست، اولین کار باید AD رو نصب کنی. چون تمام سرویس هات باید با AD تعامل داشته باشند یا اصطلاحاً َAthorize شن. بعدش حتماً DNS رو نصب کن. بعدش برو سراغ IIS.
AD رو که نصب کنی نیاز به استفاده خاصی فعلاً نداری.
وارد DNS که بشی 2 تا قسمت رو باید تنظیم کنی. Forward lookup zone و Reverse look up zone. باز هم اگه خواستی بگو تا برات بیشتر بگم.
یا علی

cybercoder
سه شنبه 08 مرداد 1387, 14:59 عصر
برای اون نام دامین داخلی باید در DNS یک forward zone بسازید. هیچ ارتباطی به Active Directory نداره و در این مورد جز overload ، کند شدن و سرویس های اضافی ( که معمولا نمی دونید چیه ) چیزی به سرورتون اضافه نمی کنید!

Daleeeeer
سه شنبه 08 مرداد 1387, 17:04 عصر
اما اول کار باید Master DNS رو تنظیم کرد.

cybercoder
سه شنبه 08 مرداد 1387, 17:23 عصر
مطمئنا قبل از راه اندازی DNS server کسی Forward zone نمی سازه!

Daleeeeer
سه شنبه 08 مرداد 1387, 18:03 عصر
صد در صد. ولی هنگام راه اندازی DNS Server باید Forward zone رو راه انداخت. Forward zone مروبط به خود Primery DNS رو منظورمه.

mohamaddarbandi
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 09:23 صبح
بالاخره چیکار کنم من؟ AD لازمه یا نه؟ اگه هست اسم DNS که ازم میخواد رو چی بذارم؟

Daleeeeer
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 10:46 صبح
آدرس میلت رو بده تا برات نحوه ساختنشو تصویری بفرستم. ضمنا ً دوستمون درست می گه.

mohamaddarbandi
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 10:51 صبح
پیغام خصوصی گذاشتم.