PDA

View Full Version : Pakage

morika
شنبه 05 مرداد 1387, 18:03 عصر
با سلام
مي خواستم بدونم چرا وقتي برنامه رو Pakage‌ مي كنم برنامه دوباره از بانك هاي روي سيستم من استفاده مي كنه ( يكم توضيحش سخته)
يعني فايلهارو به طور كامل انتقال نميده
اگه برنماه Setup شده رو روي سيستم ديگه اي ببريم اشكال ميگيره كه بانكهاي اطلاعاتي رو كه رو سيستم من بوده پيدا نميكنه و فايلهايي DLL‌ رو هم همينطور
وقتي برنامه Setup شده رو نصب مي كنم و تو اون اطلاعاتي وارد مي كنم وقتي دوباره سورس برنامه رو باز مي كنم تمام اطلاعات توي بانكهاي اطلاعاتي هست و اگه بانك رو خالي كنم اطلاعات از روي برنامه هم پاك ميشه
اميد وارم منظور منو فهميده باشيد
خيلي ممنون.

morika
شنبه 05 مرداد 1387, 23:52 عصر
كسي چيزي نمي دونه؟

vbhamed
شنبه 05 مرداد 1387, 23:53 عصر
سلام

احتمالا شما مسير فايلهاي بانك رو به صورت ثابت در برنامه دادين و فايلهاي ديتابيس رو هم به پكيج اضافه نكردين واسه همين فقط روي سيستم خودتون درسته
از متغير App.Path استفاده كنيد و مسيرها رو به صورت دايناميك بدين
مثلا :

Data1.Databasename = App.path & "\test.mdb"

ali_habibi1384
یک شنبه 06 مرداد 1387, 02:15 صبح
روش vbhamed صحیح هست . روش دیگه هم وقتی کانکشن تعریف می کنی بجای مسیر فقط نام بانک رو بنویس و بانک رو هم کنار فایل اجرایی بزار

vbhamed
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 11:10 صبح
روش vbhamed صحیح هست . روش دیگه هم وقتی کانکشن تعریف می کنی بجای مسیر فقط نام بانک رو بنویس و بانک رو هم کنار فایل اجرایی بزار

سلام
جناب جبيبي عزيز
روشي كه شما مي گين درسته و من هم امتحان كردم
اما بعضي جاها مثلا وقتي با CommonDialog فايلي انتخاب بشه كه مسير جاري سيستم تغيير كنه (منظور مسير جاري كل ويندوز هست نه برنامه) اونموقع به مشكل برخوردم چون وقتي مسير نديم برنامه از مسير جاري استفاده مي كنه، با اجراي برنامه مسير جاري همون مسير برنامه ميشه اما اگر به هر روشي تغيير كنه ديگه مشكل داريم
براي همين من هميشه واسه اطمينان بيشتر از App.Path استفاده مي كنم

majjjj
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 08:02 صبح
من هم بعضی وقتها این رو دیدم از app برای اطمینان بیشتر استفاده کنید