PDA

View Full Version : حجم زياد ركوردهاپ

afrashteh1
شنبه 05 مرداد 1387, 20:01 عصر
دوستان من برنامه اي را براي جايي نوشتم ولي نگراني كه دارم اين است كه افزايش تعداد ركوردها بر روي سرعت برنامه تاثير داره .خواستم بدونم تا چه اندازه تاثير داره .ضمنآ تعداد فيلدهاي يكي از جداول 30 تامي باشد(يعني همه فيلدها را در يك جدول قرار دادم)

mpmsoft
شنبه 05 مرداد 1387, 20:42 عصر
دوست عزیز شما از چه پایگاه اطلاعاتی استفاده کردید ؟

ولی در کل راههای زیادی هست
1 - طراحی صحیح جداول (نوع داده ها و سایز آنها)
2 - انتقال اطلاعات بایگانی شده به جداول بایگانی
3 - Shirink
و ...

اگر بیشتر توضیح بدید شاید اطلاعاتم به اندازه ای بود که بتونم کمکتون کنم.

afrashteh1
شنبه 05 مرداد 1387, 20:56 عصر
از پايگاه اكسس.
ولي هيچ كدوم از روش هاي نرمال سازي را رعايت نكردم .يعني اگر جدول مربوط به ثبت كاركنان به 20 فيلد نياز داشت همه را در يك جدول قرار دادم .
و آيا در آينده مشكل ايجاد ميكنه . با چند ركورد اين مشكلات شروع مي شه و ...

afrashteh1
دوشنبه 07 مرداد 1387, 13:36 عصر
دوستان كسي نبود مشكل ما را حل كنه ؟
چطور ميشه يك مرتبه مثلا 5000 ركورد را وارد جدول كنيم تا تاثيرشو ببينم

ASKaffash
دوشنبه 07 مرداد 1387, 16:13 عصر
دوستان كسي نبود مشكل ما را حل كنه ؟
چطور ميشه يك مرتبه مثلا 5000 ركورد را وارد جدول كنيم تا تاثيرشو ببينم
سلام
خوب یک حلقه For تا 5000 قرار بده و رکورد با داده های تصادفی و با استفاده از ADO به درون جدول ارسال کن بعد سرعت پردازش را بررسی کن .
اگر قرار است حجم داده ها زیاد شود از اکسس استفاده نکن

afrashteh1
سه شنبه 08 مرداد 1387, 00:06 صبح
بسيار متشكر .تعداد ركورد ها به چند هزار رسوندم زياد در سرعت جستجو تاثير نداره ولي نسبت به قبلا كه تعداد ركوردها كم بود كند تر است حال خواستم بدونم چطوري ميشه تا زماني كه جستجو تمام بشه يه پيغام مثلا با عنوان" لطفا چند لحظه صبر كنيد..." ظاهر بشه

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 08 مرداد 1387, 09:28 صبح
مي توني از ابزار Animation استفاده كني. خود VB اين ابزار رو داره. تنها كاري كه بايد انجام بدي اينه كه آدرس يك فايل AVI رو بهش بدي و بعد Play كني.

اين كارو مي توني قبل از Refresh كردن ADO انجام بدي. البته اگر يك DoEvents هم بعد از Play كردن انيميشن بزاري بهتر ميشه.

afrashteh1
سه شنبه 08 مرداد 1387, 11:10 صبح
دوست عزيز از پاسخ شما بسيار متشكرم . اگه ميشه يه نمونه عملي بدين خيلي متشكر ميشم چون من هيچ وقت با اين شي كار نكردم