PDA

View Full Version : سوال: نمایش متن به صورت پاراگراف با کنترل های وب

saeidgab
شنبه 05 مرداد 1387, 20:07 عصر
سلام ، من یه فیلد ازنوع ntext توی دیتابیسم دارم که شامل یه متن حاوی چند پاراگراف. حالا میخوام این متن رو در صفحه نمایش بدم ولی وقتی توی یک label قرارش میدم به صورت یک خط وپشت سر هم نمایش داده میشه ولی من میخوام در چند خط و همونطور که در دیتابیس ذخیره کردم نمایش داده بشه.
از چه کنترلی برای نمایش اون استفاده کنم و یا اگر لازم هست نوع فیلد رو در دیتابیس از چه نوعی انتخاب کنم.
با تشکر.

saeidgab
یک شنبه 06 مرداد 1387, 15:45 عصر
فکر نمی کنم انجام این کار، کار سختی باشه احتمال میدم متوجه منظورم نشدین پس بیشتر توضیح میدم
توی سایتم یک بخش خبری دارم که مدیر سایت یک خبر رو درج میکنه . این خبر در دیتابیس ذخیره میشه و بعد از دیتابیس خونده میشه و بعد نمایش داده میشه ولی وقتی متن رو در label نمایش میدم در یک سطر نمایش داده میشه . حالا کسی میتونه راهنمایی کنه از چه کنترلی برای نمایش متن استفاده کنم؟

mohsen_metn
یک شنبه 06 مرداد 1387, 16:26 عصر
فکر نمی کنم انجام این کار، کار سختی باشه احتمال میدم متوجه منظورم نشدین پس بیشتر توضیح میدم
توی سایتم یک بخش خبری دارم که مدیر سایت یک خبر رو درج میکنه . این خبر در دیتابیس ذخیره میشه و بعد از دیتابیس خونده میشه و بعد نمایش داده میشه ولی وقتی متن رو در label نمایش میدم در یک سطر نمایش داده میشه . حالا کسی میتونه راهنمایی کنه از چه کنترلی برای نمایش متن استفاده کنم؟
سلام دوست عزیز
شما باید کنترل لیبل ات را داخل یک تگ DIV قرار بدی و در تگ DIV مقدار مجاز برای عرض اونو تعیین کنی

<DIV with=10px>
کنترل لیبل
</DIV>

saeidgab
یک شنبه 06 مرداد 1387, 17:17 عصر
با تشکر از توجه شما، این کار بخشی از مشکلات من رو حل کرد ولی اگر متن شامل دو پاراگراف باشه دو پاراگراف به صورت پشت سر هم نمایش داده میشه، راهی برای رفع این مشکل وجود نداره؟
اگر کمک کنید ممنون میشم.

salehbagheri
یک شنبه 06 مرداد 1387, 22:25 عصر
مقدار اين كد رو تو بانك ذخيره كن!

Dim Text As String = YOUR Text
Dim TxtArray As New ArrayList
TxtArray.AddRange(Text.Split(Environment.NewLine)
For i As Integer = 0 To TxtArray.Count - 1
Text += TxtArray(i).ToString & "<br />"
Next
Return Text

بعد موقع استفاده مشكلي پيش نمي ياد!

salehbagheri
یک شنبه 06 مرداد 1387, 22:28 عصر
Dim Text As String = YOUR Text
Dim TxtArray As New ArrayList
TxtArray.AddRange(Text.Split(Environment.NewLine))
Text = ""
For i As Integer = 0 To TxtArray.Count - 1
Text += TxtArray(i).ToString & "<br />"
Next
Return Text

كد اصلاح شد!