PDA

View Full Version : چند عمل متداول بر روي ريچ تكست باكس

amir-haghighi
شنبه 05 مرداد 1387, 20:19 عصر
به ياد او::

با سلام من ميخواستم چند تا سوال در مورد ريچ تكست باكس بكنم.
1:چطور ميتوان رنگ خطوط رو عوض كرد؟مثلا رنگ خط دوم كلا زرد باشه رنگ متن رو نميگم رنگ بك گروند خط رو ميگم درست مثل برنامه هاي اديتور.

2:چطور ميتونم رنگ كلمات خاصي رو عوض بكنم؟و به همين كلمات يك تولتيپ بدم؟

3:چطور ميتوان عناصر موجود در يك ريچ تكست باكس رو به صورت افقي جابه جا كرد؟مثلا متن درون ريچ تكست باكس يا يك تصوير رو درگ كرد و در مكان دلخواه قرار داد!!

4:چطور ميتوان در درون ريچ تكست باكس جدول ايجاد كرد؟

rashid1368
شنبه 05 مرداد 1387, 20:48 عصر
با سلام
آقا دمت گرم
تقریبا سوال منم همین بود
یعنی خیلی وقت پیش پرسیدم. یه چند تا لینک از سایت codeproject بهم دادند
ولی هیچ کدوم اونی که من می خواستم نبود

لطفا اگه کسی می دونه جوابشو بده
چون من همین الان می خواستم همین سوالو بپرسم
----------------------------------------------------------------
در تاریخ نوشته شده لطفلی خان زند روز پس از شکستش
همون طوری بود که روز قبلش دیده می شد

H2K
شنبه 05 مرداد 1387, 23:34 عصر
سلام دوست عزيز اينجورى خيلى دير به نتيجه مى رسين شما start بزن كار و انجام بده تا يه جايى بد به مشكل كه خو ردين اينجا مطرح كنين باcode كه خطا ميده خيلى سرى تر به جواب مى رسين ... اينجورى كه شما چندتا سوال رو مى رسين در يك پست به جواب دلخواه نمى رسين ... آستين رو بزن بالا و start ِ يه كنترل رو بزن و شروع كن به نوشتن دقيقا همين چيزايى رو كه لازم دارى رو اعمال كن اونجا... (ضرورى نيست كه حتما از كنترل هاى خود .نت استفاده كنى) موفق باشين قصدِ جسارت نداشتم اميد ورم كه ناراحت نشين از حرفم:لبخندساده:

rashid1368
یک شنبه 06 مرداد 1387, 10:55 صبح
سلام دوست عزيز اينجورى خيلى دير به نتيجه مى رسين شما start بزن كار و انجام بده تا يه جايى بد به مشكل كه خو ردين اينجا مطرح كنين باcode كه خطا ميده خيلى سرى تر به جواب مى رسين ... اينجورى كه شما چندتا سوال رو مى رسين در يك پست به جواب دلخواه نمى رسين ... آستين رو بزن بالا و start ِ يه كنترل رو بزن و شروع كن به نوشتن دقيقا همين چيزايى رو كه لازم دارى رو اعمال كن اونجا... (ضرورى نيست كه حتما از كنترل هاى خود .نت استفاده كنى) موفق باشين قصدِ جسارت نداشتم اميد ورم كه ناراحت نشين از حرفم:لبخندساده:

معذرت می خوام
ولی اگه یه الگوریتم کوچولو بدید ممنون می شم

------------------------------------------------

در تاریخ نوشته شده لطفعلی خان زند روز پس از شکستش
همون طوری بود که روز قبلش دیده می شد

amir-haghighi
یک شنبه 06 مرداد 1387, 11:46 صبح
معذرت می خوام
ولی اگه یه الگوریتم کوچولو بدید ممنون می شم

منم همينو ميگم!!!

Sajjad.Aghapour
یک شنبه 06 مرداد 1387, 14:15 عصر
سلام دوستان....
نگاه کنید.نیازی به الگوریتم نیست.بعضی چیزها رو میشه امتحان کرد و یاد گرفت.وقتی شما اسم کنترل رو بنویسید،وقتی با زدن دات همه خصوصیات جلوی روتونه دیگه لازم نیست دست به دامن کسی بشید.مثلا یه نمونه(البته من دور و بر همه خواص نرفتم.ولی باز هم براتون می نویسم).برای رنگی کردن مثلا خط 10 ام(البته Background)..

int i = richTextBox1.GetFirstCharIndexFromLine(10);
richTextBox1.Select(i, richTextBox1.Lines[10].Length);
richTextBox1.SelectionBackColor = Color.Red;
richTextBox1.DeselectAll();

شما هم می تونید خیلی کارهای دیگه رو امتحان کنید و اگه به مشکلی برخوردید اینجا مطرح کنید..

H2K
دوشنبه 07 مرداد 1387, 00:16 صبح
سلام
لینک زیر را مشاهده کنید:

http://www.google.com/search?hl=en&q=richtextBox+site%3Acodeproject.com

موفق باشید.

amir-haghighi
دوشنبه 07 مرداد 1387, 19:01 عصر
به یاد او::

نگاه کنید.نیازی به الگوریتم نیست.بعضی چیزها رو میشه امتحان کرد و یاد گرفت.وقتی شما اسم کنترل رو بنویسید،وقتی با زدن دات همه خصوصیات جلوی روتونه دیگه لازم نیست دست به دامن کسی بشید.

بله من خودم هم از این روش استفاده میکنم اما خوب همیشه از این روش به نتیجه نمیرسم.

amir-haghighi
دوشنبه 07 مرداد 1387, 19:16 عصر

من جواب این سوالم رو هنوز نگرفتم حتی در کد پراجکت هم چیزی نبود:

3:چطور ميتوان عناصر موجود در يك ريچ تكست باكس رو به صورت افقي جابه جا كرد؟مثلا متن درون ريچ تكست باكس يا يك تصوير رو درگ كرد و در مكان دلخواه قرار داد!!

amir-haghighi
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 21:04 عصر
جوابی نیست؟