PDA

View Full Version : استفاده از dtcدر asp

tayebeh
یک شنبه 15 شهریور 1383, 12:52 عصر
باسلام........
همونطورکه میدونید برخی از کنترلها کنترلهای زمان طراحی هستند مانند دیتاگرید که اگه بخواهیم از اونها استفاده کنیم باید ابتدا رجیسترشون کنیم . کسی هست که بتونه نحوه رجیستر کردنشونو به من بگه؟
با تشکر
بای

Nightbat
یک شنبه 15 شهریور 1383, 13:36 عصر
اگر میخوای از DTC استفاده کنی بهتره از MS Visual InterDev استفاده کنی که خیلی راحت هست. اگر میخوای میتونم کامل توضیح بدم. 8-)

tayebeh
دوشنبه 16 شهریور 1383, 06:57 صبح
با سلام...................
اتفاقا من هم دارم با همین محیط کار میکنم،ولی نمی دونم باید چطور از آنها استفاده کرد :( :( :(
اگر بتونید کمکم کنید ممنون میشم
با تشکر
بای

Nightbat
دوشنبه 16 شهریور 1383, 11:45 صبح
برای استفاده از DTC در InterDev اول باید یک New Project بسازی بعد از منوی Project گزینه
Add Data Connection رو انتخاب میکنی. در این مرحله باید یک ارتباط ODBC با Database درست کنی .
بعد از این مرحله پنجره Properties این Connection باز میشه که میتونی اسم و این چیزا رو تغییر بدی.
بعد از اینکه OK این پنجره رو زدی اطلاعات مربوط به این Connection تو Global.asa ثبت میشه.
مرحله بعدی اضافه کردن کنترلهای DTC هست .اگر Toolbox باز نیست از تو View بازش کن. بعد از قسمت مربوط به Design Time Control یک کنترل Recordset تو صفحه ASP بزار...میتونی روش Double Click کنی...
وقتی این کار رو بکنی ازت میپرسه Scripting Object Model باید فعال باشه که با کلیک روی Yes حل میشه...
در این حالت این کنترل که حتی تو Source به صورت گرافیکی هست به صورت پیشفرض رو همون Connection هست...با استفاده از Database Object و Object NAme به راحتی میتونی table مورد نظ رو انتخاب کنی ... مرحله بعد نمایش اطلاعات هست که میتونی به راحتی از یک Grid استفاده کنی ... Object مربوط به Grid رو حتماً بعد از Recordset باید بذاری....بعد میتونی روش کلیک راست کنی و تنظیمات دلخواهت رو انجام بدی ...
تنظیمات مربوط به Grid در Tab هست که اسمش Data هست :flower:

اگر باز هم سوال داشتی بپرس یا اگر اهل مطالعه هستی کتاب " خودآموز Visual InterDev در 24 ساعت " که انتشارات نص چاپ کرده زیاد بد نیست :wink: