PDA

View Full Version : سوال: کشیدن نمودار

free
یک شنبه 06 مرداد 1387, 08:16 صبح
آیا میشه چنین دیاگرامی را در دلفی طراحی کرد؟ چگونه؟ (قسمت های A , B , r1 , r2 متغییر هستند و توسط کاربر تعیید می شوند.)

s.mostafa.rahmani
یک شنبه 06 مرداد 1387, 09:30 صبح
من قبلاً يه كامپوننت Chart داشتم اين كار رو مي‌كرد.
متأسفانه تو فايلهام پيداش نكردم.
اگه با عنوان Chart in Delphi تو گوگل سرچ كنيد، پيدا مي‌كنيد.

free
دوشنبه 07 مرداد 1387, 10:39 صبح
ممنون. همیشه از tbchart برای کشیدن نمودارها استفاده کرده ام اما این نمودار یک معادله می باشد.آیا در دلفی توابعی برای کشیدن نمودار معادلات وجود داره؟ با کد
for i:=1 to 5 do Series2.AddXY(i,i+1);
for i:=5 to 10 do Series2.AddXY(i,6)
تقریبا کارم راه افتاده اما فکر کنم راه بهتری وجود داره که من از آن بی خبرم!
اگه راه حلی دارید متشکر میشم کمکم کنید.

free
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 08:11 صبح
با tchart کارم راه افتاد . الان فقط می خواهم وقتی موس روی نمودار قرار می گیرد در هر نقطه که قرار گرفت مختصات آن نقطه یعنی (x,y) آن نشان داده بشه.(یه hint در زیر نشانگر موس).چطوری؟

Hamid_PaK
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 08:43 صبح
از رویداد OnMouseMove استفاده کنید که مقادیر X و Y رو باز میگرداند.

یا حق ...

free
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 09:48 صبح
ممنون . اما این رویداد onmousemove مربوطه به x , y های هر نقطه در فرم است. من می خواهم مختصات هر نقطه از نمودار را با توجه به x, y هایی که رسم شده نمایش دهد.مثلا یک نقطه از نمودار که مختصات آن روی فرم 100و200 است امکان دارد در نمودار مختصات آن 0.2 , 1.4 باشد.؟؟

mms_4004
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 12:24 عصر
ممنون . اما این رویداد onmousemove مربوطه به x , y های هر نقطه در فرم است. من می خواهم مختصات هر نقطه از نمودار را با توجه به x, y هایی که رسم شده نمایش دهد.مثلا یک نقطه از نمودار که مختصات آن روی فرم 100و200 است امکان دارد در نمودار مختصات آن 0.2 , 1.4 باشد.؟؟

خوب این یه نسبته دیگه مثلاً اگه موس شما x=200 رو نشون میده و روی نمودار شما x=100 رو نشون می ده البته باید این دوتا واحدشون یکی باشه مثلاً هر دو پیکسل، سانتی متر یا ...

خوب شما روی نمودارتون مثلاً -100 کنید ت نقطه ای که روی نمودار برای موس 201 هست توی نمودار شما 101 باشه، البته این فقط یه پیشنهاده اگه بیشتر فکر کنید شاید راههای دیگه هم باشه.

free
یک شنبه 13 مرداد 1387, 07:55 صبح
ممنون دوست عزیز .اما من نمی توانم به راحتی مختصات چارت را بدست بیاورم چون درجه بندی بصورت 0.01 می باشد.اگه کسی راه حلی به نظرش میرسه لطفا راهنمایی نمایید.

negarin5340
دوشنبه 14 مرداد 1387, 17:22 عصر
سلام
من می خواستم پروژه ام که با دلفی نوشتم
رو با اکسل ارتباط بدم تا گزارش گیری که می کنم به اکسل فرستاده بشه و در اکسل بخوام نمودار رسم کنم لطفا منو راهنمایی کنید