PDA

View Full Version : سوال: تعریف کاربر و ساخت جداول مربوطه

niloofarabi137
یک شنبه 06 مرداد 1387, 09:44 صبح
سلام دوستان
من در برنامه ای که می نویسم اجازه تعریف کاربر رو به مدیر برنامه می دم و چون برنامه یه کار مالی رو انجام می ده با ایجاد هر کاربر باید یه جدول مختص اون کاربر ایجاد بشه
1- چطور زمانی که کاربر تعریف شد بگم که یه جدول براش ایجاد بشه
2- چطور به برنامه بگم که این جدول مختص کاربر تعریف شده است
3 - چطور فیلدها رو برای جدول جدید تعریف کنم که کاربر بتونه مقادیر رو داخلش وارد کنه
4- اگه مدیر علاوه بر کاربرانی که من تعریف کردم و براشون جدول ساختم در یک زمان چند کاربر تعریف کرد چطور جدولها ساخته می شند
5- چطور هر جدول به هر کاربر اختصاص داده می شه چون بعد از ساخته شدن در هنگام استفاده هر کاربر با وارد کردن نام کاربری خود وارد جدول خودش باید بشه و بتونه اطلاعات خودش رو وارد کنه
توضیح آخر اینه که مدیر برنامه با تعریف کاربر و جداولی که براشون ساخته می شه با وارد کردن نام کاربری اونها وارد قسمت مربوط به هر یک از کاربران می شه و به حسابشون پول واریز میکنه و اگه اشتباهی رخ بده حساب و کتاب یه سازمان بهم می ریزه لطفا در مورد هر کدوم از سئوالهام راهنماییم کنید .

Hsimple11
یک شنبه 06 مرداد 1387, 10:46 صبح
سلام دوستان
من در برنامه ای که می نویسم اجازه تعریف کاربر رو به مدیر برنامه می دم و چون برنامه یه کار مالی رو انجام می ده با ایجاد هر کاربر باید یه جدول مختص اون کاربر ایجاد بشه
1- چطور زمانی که کاربر تعریف شد بگم که یه جدول براش ایجاد بشه
2- چطور به برنامه بگم که این جدول مختص کاربر تعریف شده است
3 - چطور فیلدها رو برای جدول جدید تعریف کنم که کاربر بتونه مقادیر رو داخلش وارد کنه
4- اگه مدیر علاوه بر کاربرانی که من تعریف کردم و براشون جدول ساختم در یک زمان چند کاربر تعریف کرد چطور جدولها ساخته می شند
5- چطور هر جدول به هر کاربر اختصاص داده می شه چون بعد از ساخته شدن در هنگام استفاده هر کاربر با وارد کردن نام کاربری خود وارد جدول خودش باید بشه و بتونه اطلاعات خودش رو وارد کنه
توضیح آخر اینه که مدیر برنامه با تعریف کاربر و جداولی که براشون ساخته می شه با وارد کردن نام کاربری اونها وارد قسمت مربوط به هر یک از کاربران می شه و به حسابشون پول واریز میکنه و اگه اشتباهی رخ بده حساب و کتاب یه سازمان بهم می ریزه لطفا در مورد هر کدوم از سئوالهام راهنماییم کنید .

میخواهید جداول در زمان اجرا بهشان فیلد اضافه شود؟
خب یک سیستم Login طراحی کنید و بر اساس ورود کاربر جدول را Open یا Active کنید. و برای باز کردن هر جدول کد کاربری و پسورد را چک کنید.

sql_qassem
یک شنبه 06 مرداد 1387, 19:46 عصر
بنده یک سیستم لاگین مختصر طراحی کردم که لینک اون در زیر اومد . و نیاز نیست برای هر کاربر یک جدول بسازی . کافی منطق ساده تری برای کاربران تعریف کنی و تمام موارد کنترلی مورد نظرت رو توی یک رکورد برای هر کاربر تعریف کنی.
یا اینکه در نهایت یک جدول حاوی اطلاعات فردی کاربران و جدول دیگر شامل منوها و فرمها و....
فراخواني Delphi Open Surce براي همه چيز در دلفي (http://barnamenevis.org/forum/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-delphi/110971-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%8A-delphi-open-surce-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%D9%8A%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%84%D9%81%D9%8A.html)

mms_4004
یک شنبه 06 مرداد 1387, 22:41 عصر
خود SQL دستوراتی برای دادن مجوز به کاربران داره حالا نمی دونم چه جوری می شه از اونها استفاده کرد یا ...... نمی دونم

User1: Grant select,delet,insert,update(fields) on table Student to User2

البته اطلاعات من ناقصه.... شرمنده

... البته از کارهایی که دوستان هم گفتند می شه استفاده کرد.

اصغر (پآچ)
دوشنبه 07 مرداد 1387, 20:52 عصر
سلام دوست من

من هم دقیقا همین سوال رو در همین سایت با نام هر کاربر یه جدول مطرح کرده بودم اگه قبلا جستجو می کردی میدیدی که دوستان چه قد به من خندیده بودن و منو از این روش منصرف کرده بودن بجای اینکه بخوای برای هر کاربر یه جدول تولید کنی بیا یه فیلد برای هر رکوردت بذار که شماره کاربری که باید با اون کار کنه رو توش ذخیره کنی و با یه کوئری و جستجوی ساده می تونی تمام فیلدهایی که کد کاربریشون با کد کاربر لاگین شده به نرم افزارت یکیه رو براش نمایش بدی

این هم حرفه ای تره و هم روشی است که من توی شاید 10 نرم افزار دیدم ازش استفاده کردن

موفق و موید باشی

mms_4004
دوشنبه 07 مرداد 1387, 23:14 عصر
درست کردن یه چند جدول یکسان برای چند کاربر صحیح نیست، البته از این روشی که آقا اصغر هم گفتند می شه استفاده کرد، اما استفاده از دیدگاهها (view) ها بهتره هم روش اصولی تریه و هم اینکه امنیت توی پایگاه داده برقرار می شه، پیشنهاد می کنم که کتاب بانک اطلاعاتی سی جی دیت ترجمه امیر علیخانزاده که استاد خودمم بودن مطالعه کنید، چون دیدگاه ها با یه پست و ... کافی نیست و من هم کمتر توی اینترنت دیدم که ازون بحث بشه.

niloofarabi137
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 08:02 صبح
سلام
دوستان ممنون از راهنماییهاتون جناب آقای اصغر پوآچ من نام تاپیک شما رو که سئوال پرسیده بودین رو جستجو کردم اما متاسفانه چیزی پیدا نکردم .
جناب آقای sql-qassem از کمک شما و دیگر دوستان هم متشکرم اما متاسفانه لینکی هم که شما دادین فعال نیست از دوستان خواهش می کنم اگه کسی نمونه برنامه یا لینکی داره برام بذاره