PDA

View Full Version : من اسمبلی یاد نمی گیرم

na3er-faraji
یک شنبه 15 شهریور 1383, 15:22 عصر
آقا من کتاب جعفر نژاد قمی رو گرفتم . ولی اصلا مفاهیمی مثل وقفه و فلگ و ...
رو یاد نمی گیرم . چطوری باید یاد بگیرم . دیگه حسابی دارم ناامید میشم :( :cry:

arshia_
یک شنبه 15 شهریور 1383, 16:26 عصر
بهتره کمی با امکانات کامپیوتر آشنا بشی
و برای درک بهتر اونا کمی برنامه نویسی کنی
و در ضمن سیستم عامل رو بخوبی تمرین کنی
تا کم کم با مفاهیم آشنا بشی

na3er-faraji
یک شنبه 15 شهریور 1383, 17:47 عصر
دمت گرم داداش . اون قدر ها هم که چت نیستم . من قبلا ویژال بیسیک کار می کردم . ولی اصلا اسمبلی به کل فرق داره . همش به سخت افزار وابستست

orion188
یک شنبه 15 شهریور 1383, 22:13 عصر
سلام
مشکل همینه که قبلا" ویژوال بیسیک کار میکردین. (البته ببخشیدا)
ولی به نظر من، کسی که اول تحت ویندوز کار کرده، یادگرفتن اسمبلی براش مشکلتر میشه.
به هر حال برای اینکه راهی پیشنهاد شده باشه ، توصیه بنده حقیر اینه که اول از همه چیز ، مفاهیمی که از برنامه نویسی ویژوال تو ذهنتونه ، فعلا" برای مدتی بفرستین بایگانی. و با دیدی که اسمبلی بهتون میده جلو برین.
(البته وقفه و فلگ رو میشه همینجوری هم ... :wink: )
موفق باشید

Developer Programmer
یک شنبه 15 شهریور 1383, 22:43 عصر
عزیز دلم
فلگ و وقفه کجاش سخته که نمیفهمی ؟
میخوای کتاب جدید معرفی کنم ؟ اگه نه بگو کجاش رو نمیفهمی توضیح بدم... آخه از اسمبلی هم آسونتر؟ :!:

na3er-faraji
دوشنبه 16 شهریور 1383, 08:33 صبح
میشه یه توضیح بدی ؟ بعدشم من میتونم چیزایی رو که متوجه نمیشم بیام همینجا بپرسم :oops:

na3er-faraji
دوشنبه 16 شهریور 1383, 08:38 صبح
راستی کتاب هم اگه داری بگو ؟ مخصوصا رو وب

Developer Programmer
دوشنبه 16 شهریور 1383, 22:01 عصر
عزیز دلم ببین کتاب PC System Programming نوشته مایکل تیشر(دو جلد) کتابی است که مفهوم وقفه و فلگ و اینچیزها رو اساسی تا جزپیات بررسی کرده...

aakh1361
پنج شنبه 21 آبان 1383, 05:26 صبح
شما بهتر هست که اول یک ربان برنامه نویسی(C++) تحت داس رو یاد بکری بعد اسمبلی رو خیلی راحت تر می فهمی

MSK
جمعه 06 آذر 1383, 10:53 صبح
با آخری موافق نیستم(با عرض پوزش).

ولی من هم با همین مشکل روبرو بودم.
من 3امین یا 4امین کتابی که داشتم می خوندم تازه یه چیزایی دستگیرم شد.

به نظر من چند تا کتاب مختلف بگیر و مثالای هر کدومو به طور عملی تجربه کن و سعی کن به میل خودت تغییرشون بدی.
ودر ابتدا هم از اینکه چیزی نمی فهمی ناراحت نباش چون دید کسی که اسمبلی بلده به کلی در باره کامپیوتر فرق می کنه و انتقال این دید خیلی مشکله و ممکنه هر کتاب یه قسمت از قضیه رو خوب برسونه.

اگه وقتی که چند فصل جلو میری برگردی و یه نگاهی به فصلای قبلی بکنی خیلی کمکت میکنه چون یه کلمه جدید که یاد میگیری ممکنه باعث درک خیلی از چیزهایی که یاد نگرفتی و جا انداختی بشه. :موفق:

Amiragha
دوشنبه 09 آذر 1383, 14:11 عصر
دوست عزیز در زبان اسمبلی مشکل عمده انه که آدم بتونه راه بیفته یعنی مفاهیم و اصول اولیه را یاد بکیره بقیه اش مشکل حاصی نداره ولی واسه این کار باید کتاب خوب یا جزوه مناسب و از همه بهتر یه فرد راهنما داشته باشید که گویی فقط کتاب دارید .کتاب خودتون بد نیست ولی کتاب آقای حسینی از انتشارات جهاددانشگاهی مشهد را نیز ببینید.

likable6
چهارشنبه 18 آذر 1383, 23:23 عصر
آقا منم کتاب دکتر مزیدی به ترجمه دکتر قدرت سپیدنام رو پیشنهاد می کنم کتاب توپیه

M.GhanaatPisheh
چهارشنبه 18 آذر 1383, 23:38 عصر
به نظر من دونستن یه چیزایی از معماری Computer خیلی میتونه تو درک مفاهیم Assembly Programming بهتون کمک کنه.
Back ground برنامه نویسی در همین حد که الگوریتمها رو بشناسید خوبه

hooshmand_mostafa
پنج شنبه 19 آذر 1383, 04:23 صبح
آقا من کتاب جعفر نژاد قمی رو گرفتم . ولی اصلا مفاهیمی مثل وقفه و فلگ و ...
رو یاد نمی گیرم . چطوری باید یاد بگیرم . دیگه حسابی دارم ناامید میشم :( :cry: :گیج: :گیج: :گیج: :reading: :reading:

Ali Najafian
پنج شنبه 19 آذر 1383, 11:15 صبح
ولی ساده ترین کتاب هم همون است

shayan_tabrizi
پنج شنبه 19 آذر 1383, 12:25 عصر
Peter Norton دو تا کتاب مقدماتی و ییشرفته ی خوب داره که ترجمه هم شده. از انتشارات ناقوس. :reading:

MSK
جمعه 20 آذر 1383, 17:33 عصر
من فکر کنم PC System Programming نوشته Michael Tischer ترجمه امیر صادقی برای کسی که هیچ پایه ای نداره خیلی خوب باشه.
در ضمن از انتشارات مرکز نشر دانشگاهیه. ::نوشتن::

Mohammad_programmer
دوشنبه 28 دی 1383, 19:27 عصر
سلام
از این که با این دوستمون هم دردم خوشبختم :sunglass:
آقای MSK راست میگن کسی که اسمبلی رو بلده دیدش فرق داره
من هم VB و هم Delphi کار میکنم اما همه فکر میکنن که اسمبلی مثل بقیه برنامه هاست که دستوراتشون شبیه به هم باشه مثلا IF &ELSE و ...
مثلا اگه VB بلد باشی میتونی خیلی راحت Delphi هم بلد شی یا C++ v رو هم با استفاده از اون اطلاعاتت یاد بگیری اما اسمبلی کلا فرق داره و به نظر من برای کسی که اطلا کامپیوتر بلد نیست و کار نکرده یاد گرفتنش خیلی آسون تر از کسیه که تمام زبانهای برنامه نویسی رو بلده و حرفه ای هم هست چون که دید اونا فرق داره.
اما به نظر من این کار رو هم میشه با یه خورده با Source Code آماده کار کردن یا E - BOOK خواندن فهمید که البته خود من هم دارم دیگه این کار رو میکنم چون که واقعا زبان اسمبلی یاد گرفتنش مهمه.
موفق باشید

net_ved
سه شنبه 27 بهمن 1383, 02:09 صبح
عزیزم من در کل از اسبلی بدم میاد....ولی اینو بدون اسمبلی vb نیست که با 4-5 ماه کار کردن بگی بلدم...نه با کتاب پیتر ایبل نه با هیچ کتابی نمی تونی خوب یادش بگیری....اسمبلی سلسله مراتب سخت افزاری داره که باید حتما طی شه.....در ضمن هیچ احتیاجی به فراموش کردن vb نداری....من اسبلیو برای استفاده تو delphiیاد گرفتم.

Mohammad_programmer
چهارشنبه 28 بهمن 1383, 23:15 عصر
عزیزم من در کل از اسبلی بدم میاد....ولی اینو بدون اسمبلی vb نیست که با 4-5 ماه کار کردن بگی بلدم...نه با کتاب پیتر ایبل نه با هیچ کتابی نمی تونی خوب یادش بگیری....اسمبلی سلسله مراتب سخت افزاری داره که باید حتما طی شه.....در ضمن هیچ احتیاجی به فراموش کردن vb نداری....من اسبلیو برای استفاده تو delphiیاد گرفتم.

عزیز من اگه دقت کنی من گفتم من دلفی کار می کنم و منم مثل خودتم . در ضمن بازم گفتم که زبان اسمبلی با بقیه زبانها فرق داره و این طوریها نمیشه یادش گرفت > اما یه چیزی رو بگم که کم کم من دارم راه میفتم :sunglass:
آخه یه E- Book توپ گیر آوردم که خیلی باحال توزیح داده . اگه وقت شد براتون میذارمش .