PDA

View Full Version : چند سوال

soheil3242
یک شنبه 06 مرداد 1387, 16:11 عصر
سلام من كلي سوال دارم . 1-اگه توي يه برنامه از تقويم فارسي استفاده كنيم و درج تاريخ فارسي را در پايگاه با نوع char انجام دهيم آن وقتبخواهيم تاريخي را با مقايسه رشته ها پيدا كنيم اين كار چگونه انجام ميشود ؟ من اين كار را انجام دادم ولي تمام تاريخها در يك محدوده داده شده را پيدا نميكند .
2- اگر بخواهيم از dattimepicker در net . استفاده كنيم آن وقت براي درج ركورد از داخل برنامه به داخل بانك اطلاعاتي كه يكي از فيلدهاي آن از نوع datetime است مشكل پيش نمي آيد ؟ يعني datetimepicker چه نوع داده اي را ميتواند ارسال كند ؟ آيا تبديل لازم است ؟
3- اگر بخواهيم از داخل برنامه يك دستور sql را به غير از insert, deletem update, select انجام دهيم ازچه دستوري بايد استفاده كنيم ؟
4- اگر بخواهيم از يك پايگاه را به شكل دستي از داخل برنامه كاربرديbackup بگيريم و اين backup را خود كاربر در زمان دلخواه برگرداند چه دستوري بايد نوشته شود ؟ اگر ممكن است هم براي backup و هم براي restore راهنمايي كنيد .
5- طريقه ساخت برنامه نصب براي يك برنامه بانك اطلاعاتي تحت ويندوز چگونه است ؟ :گیج:

اصغر (پآچ)
یک شنبه 06 مرداد 1387, 17:14 عصر
سلام دوست من

تو اینهمه سوال پرسیدی اما نگفتی که با چه زبانی می خوای کار کنی؟

سوال اولت: رو با دستور
SELECT * FROM tablename WHERE date BETWEEN variant1 AND variant2
انجام بده جواب میگیری

سوال سومت هم می تونی با AdoQuery هر دستور از Sql رو به بانک Sql Server ارسال کنی و محدود به اون دستوراتی که گفتی نیست.

سوال چهارمت هم اگه توی تالار مربوط به زبانی که می خوای با اون برنامه ات رو بنویسی جستجو کنی سریعتر به جواب می رسی

در مورد بقیه سوالاتت هم اطلاع چندان بدرد بخوری ندارم

موفق و موید باشی

amin_alexi
دوشنبه 07 مرداد 1387, 08:26 صبح
سلام
سوال سوم :

- اگر بخواهيم از داخل برنامه يك دستور sql را به غير از insert, deletem update, select انجام دهيم ازچه دستوري بايد استفاده كنيم ؟
من 2 زبان رو بهت می گم :
در دلفی برای اینکه دستور SQL رو استفاده کنی که یک DataSet رو بر نگردونه وفقط یک دستور اجرا بشه می تونی از AdoCommand استفاده کنی
و در C# هم برای این کار میتونی از SqlCommand استفاده کنی
سوال چهارم :

گر بخواهيم از يك پايگاه را به شكل دستي از داخل برنامه كاربرديbackup بگيريم و اين backup را خود كاربر در زمان دلخواه برگرداند چه دستوري بايد نوشته شود ؟ اگر ممكن است هم براي backup و هم براي restore راهنمايي كنيد .
برای این کار از Sp های SQL Server استفاده می شود ...

BACKUP DATABASE Northwind
TO DISK = 'C:\Amin.Acc'

Use master
RESTORE DATABASE Northwind
FROM DISK = 'C:\Amin.Acc'

soheil3242
سه شنبه 08 مرداد 1387, 10:06 صبح
سلام ميشه در مورد اجراي Batch هاي sql از داخل Vb.net كمي بيشتر توضيح دهيد ؟

amin_alexi
سه شنبه 08 مرداد 1387, 15:41 عصر
هر جند بهتر بود سوال رو در قسمت VB.NET می پرسیدی ولی این هم جوابت ...

Public Sub CreateCommand(ByVal queryString As String,
ByVal connectionString As String)
Using connection As New SqlConnection(connectionString)
Dim command As New SqlCommand(queryString, connection)
command.Connection.Open()
command.ExecuteNonQuery()
End Using
End Sub

تابع CreateCommand دو مقدار به عنوان ورودی میگیره یکی queryString که دستور SQL رو توش مینوسی و دیگری connectionString که از اسمش معلومه ...
من توصیه میکنم حتما از MSND.NET استفاده کنی من VB.NET کار نکردم ... !!!
ولی با یه Search ساده میتونی کلی مثال تو MSDN.NET پیدا کنی
موفق باشی ...