PDA

View Full Version : ملزومات شبکه وایرلس برای 200 سیستم

Sal_64
یک شنبه 06 مرداد 1387, 22:00 عصر
سلام
وقت بخیر

برای شبکه کردن(وایر لس) چیزی در حدود 200 سیستم که فاصله بیت دو انتها (اولین و آخرین سیستم) در حال حاضر تقریبا 300 متر می باشد

با در نظر داشتن این مطلب که سیستم شبکه فعلی (کابلی) می باشد

هزینه تقریبی لازم برای تهیه وسایل مورد نیاز (برای هر سیستم) و تغییرات احتمالی در سرور

چقدره و چه نوع سخت افزارهایی رو پیشنهاد می کنید

با تشکر:قلب:

Sal_64
دوشنبه 07 مرداد 1387, 19:40 عصر
سلام
دوستان می تونن راهنمایی کنن

با تشکر

keivan1000
سه شنبه 08 مرداد 1387, 13:13 عصر
سلام
نگفتی که محیط باز هست یا نه. و بگو که کاملا سیستم کابلی رو می خوای جم کنی؟
تا جایی که من می دونم و شما هم می دونی هزینه شبکه : به تعداد کامپیوترها کارت شبکه وایرلس و احتمالا به 3 تا access point هم برای تقویت سیگنال و جایگزین به جای switch های شبکه ات لازم داری.تنظیماته خاصی نداری مثل کارت شبکه معمولی ip روشون set می کنی .فقط مسئله امنیتی رو جدی بگیر. موفق باشی

cybercoder
سه شنبه 08 مرداد 1387, 14:02 عصر
Accesspoint با خروجی 600 میلی به درد این کار می خوره. من Senao رو پیشنهاد می کنم.

caulfield
جمعه 11 مرداد 1387, 01:27 صبح
senao برای یه همچین کاری اون هم با این توان تو یه محیط بسته اصلا پیشنهاد نمیشه ، (باید توجه داشت دوستمون گفتند 200 کاربر)

نظر من این هست که شما یه AP-4000 Proxim استفاده کن به همراه یه آنتن 15dbi Dlink omni و یه بوستر IPA-2.4 G/Aبرای تقویت سیگنال و همچنین ترافیک بالای اتصال کاربران به AP .

البته یه کم هزینه بالا میره ولی چیزه خوبی از آب درمیاد.

cybercoder
جمعه 11 مرداد 1387, 02:52 صبح
علاوه بر گرانی استفاده از بوستر در یک مکان بسته به سلامتی افراد آسیب می رسونه.
در ضمن توجه داشته باشید که نگفتم از کدوم مدلش استفاده کنن

caulfield
جمعه 11 مرداد 1387, 11:14 صبح
علاوه بر گرانی استفاده از بوستر در یک مکان بسته به سلامتی افراد آسیب می رسونه.
در ضمن توجه داشته باشید که نگفتم از کدوم مدلش استفاده کنن

سلام عرض میکنم خدمت شما دوست عزیز و اساتید محترم در این سایت

در مورد سلامتی ، هنوز هیچ مرجع علمی رسمی این موضوع رو تایید نکرده و Solution که به دوستمون دادم چیزی بود که در حال حاضر 2 سال هست که داره کار میکنه و کسی مشکلی باهاش نداشته ، در ضمن اگر بوستر برای سلامتی افراد مضرر هست یه AP با خروجی 600 میلی Senao تو یه محیط بسته ضرر نداره؟

HamedNET
جمعه 11 مرداد 1387, 11:37 صبح
هزینش بالای 5 تومن هست

caulfield
جمعه 11 مرداد 1387, 11:44 صبح
نه بابا خیلی کمتر از اینا ، دقیقا نمیتونم قیمت بگم تا شنبه که سوال کنم.
ولی بوستر و AP و آنتن که زیر 1 تومان در میاد.
حالا اون 200 تا کاربری که دوستمون گفتن رو باید دید از چه کارتی براشون میخواهد استفاده کنه.
بازهم سوال میکنم خبر میدم.

online_mansoor2007
جمعه 11 مرداد 1387, 12:01 عصر
سلام . بعد از مدت ها عدم حضور به علت مشغله امروز تونستم بیام . ببینید شما محیط کار را یکم بیشتر باز کنید . از شرایطی محیطی بگید . آیا تنها یک طبقه هست؟؟ چند تا اتاق هست؟؟ یا همه در یک سالن حضور دارند ؟؟؟ اگه بتونید یه نقشه ساده از ساختمان بزارید خیلی خیلی راحت تر میشه بررسی کرد . اما با توجه به گفته های فعلی دوستان هیچ نیازی به توان 600 میلی وات !!!! نیست . توی این قضیه بیشتر قدرت CPU اکسس پوینت مهمه نه خروجی آن . محیط کوچک است اما تعداد کاربر زیاد . پس قدرت پزدازش مهمتر تر از توان خروجی هست .

منتظر نقشه هستم .
بای

caulfield
جمعه 11 مرداد 1387, 13:01 عصر
سلام . بعد از مدت ها عدم حضور به علت مشغله امروز تونستم بیام . ببینید شما محیط کار را یکم بیشتر باز کنید . از شرایطی محیطی بگید . آیا تنها یک طبقه هست؟؟ چند تا اتاق هست؟؟ یا همه در یک سالن حضور دارند ؟؟؟ اگه بتونید یه نقشه ساده از ساختمان بزارید خیلی خیلی راحت تر میشه بررسی کرد . اما با توجه به گفته های فعلی دوستان هیچ نیازی به توان 600 میلی وات !!!! نیست . توی این قضیه بیشتر قدرت CPU اکسس پوینت مهمه نه خروجی آن . محیط کوچک است اما تعداد کاربر زیاد . پس قدرت پزدازش مهمتر تر از توان خروجی هست .

منتظر نقشه هستم .
بای

حرف درست و منطقی.
با CPU قوی موافقم ، البته اگر کاری که با این شبکه انجام میشه رو هم توضیح بدین هم خوبه ، در کل Proxim پردازشگر های پرسرعت و قوی داره...

Sal_64
یک شنبه 13 مرداد 1387, 18:43 عصر
سلام

وقت بخیر با تشکر از نظرات دوستان

در مورد مکان مورد نظر اینو بگم که 2 تا ساختمون 2 طبقه که فاصله اونا از هم تقریبا 20 متره که همونطور که قبلا گفتم فاصله بین دو انتها ساختمانها(سیستم ها) چیزی در حدود 300 متره

تمام سیستم ها به بخش کلی شبکه متصلند و هر بخش علاوه بر اون، نرم افزار تخصصی تحت شبکه خودشون رو دارند (گفتنش شاید ضرورتی نداشته باشه)

در مورد حفظ امنیت بیشتر هم نظری داشته باشید خوشحال میشم که بگید

online_mansoor2007
یک شنبه 13 مرداد 1387, 20:17 عصر
سلام

وقت بخیر با تشکر از نظرات دوستان

در مورد مکان مورد نظر اینو بگم که 2 تا ساختمون 2 طبقه که فاصله اونا از هم تقریبا 20 متره که همونطور که قبلا گفتم فاصله بین دو انتها ساختمانها(سیستم ها) چیزی در حدود 300 متره

تمام سیستم ها به بخش کلی شبکه متصلند و هر بخش علاوه بر اون، نرم افزار تخصصی تحت شبکه خودشون رو دارند (گفتنش شاید ضرورتی نداشته باشه)

در مورد حفظ امنیت بیشتر هم نظری داشته باشید خوشحال میشم که بگید

سلام . دوست گلم اگه یه نقشه ساده ( میتونی با فتوشاپ حتی بکشی و متراژ ها را هم مشخص کن ) اینجا بزاری یه سعی می کنم یه سولوشن توپ برات بزارم همره با راه کارهای نرم افزاری و بهترین شیوه برقراری امنیت !!!!

منتظرم