PDA

View Full Version : سوال: فقط يك بار login در ويندوز 2003

mostafavi
دوشنبه 07 مرداد 1387, 10:43 صبح
با سلام
دوستان آيا مي‌شود يوزرهاي Active Directory را طوري تنظيم كرد كه كاربر نتونه همزمان بيش از يك بار لاگين كنه؟ :متفکر: (مثل كاري كه ISP ها انجام مي‌دن؟)

Daleeeeer
دوشنبه 07 مرداد 1387, 12:13 عصر
بیشتر توضیح بده[

mostafavi
دوشنبه 07 مرداد 1387, 12:28 عصر
بیشتر توضیح بده[

داخل يك شبكه Lan يك كه تحت Domain اداره مي‌شود وقتي يك كاربر با يوزر خود از پشت يك سيستم به شبكه login كرد، همزمان نتواند با يك كامپيوتر ديگر به شبكه وارد شود

Daleeeeer
سه شنبه 08 مرداد 1387, 08:14 صبح
ببین عزیز تو نمی تونی همچین کاری رو انجام بدی. شما تنها کاری که می تونی بکنی اینه بگی یک کاربر خاص فقط به یک کلاینت خاص وصل شه. از طریق AD.
شما اگه می خوای این کاررو انجام بدی به نرم افزارهای Acconting نیاز داری.

mostafavi
سه شنبه 08 مرداد 1387, 09:54 صبح
ببین عزیز تو نمی تونی همچین کاری رو انجام بدی. شما تنها کاری که می تونی بکنی اینه بگی یک کاربر خاص فقط به یک کلاینت خاص وصل شه. از طریق AD.
شما اگه می خوای این کاررو انجام بدی به نرم افزارهای Acconting نیاز داری.

با سلام و تشكر از توجه شما
آيا نرم‌افزار اكانتينگي هست كه از يوزرهاي اكتيو دايركتوري استفاده كنه؟

Daleeeeer
سه شنبه 08 مرداد 1387, 11:29 صبح
اگه شبکه بزرگی داری و تو سرویس دادن به کاربرات مشکل داری، نرم افزار NTTacPlus برای کارت مناسبه. این نرم افزار با vpn خوب کار می کنه. اما اگه vpn نداری بهتره بری سراغ یه چیز دیگه. البته بهتره!!!!!!
نرم افزار ibsng هم برای lan های کوچک بد نیست.
اگه منظورت ورک گروپ مثل کافی نت یا ... است اینها هم بدنیستند:
BWMeter
CyberCafe
Access Admini Lan
Bandwidth
اگه نوع شبکه و کاربردش رو بگی بهتر می تونم کمکت کنم.

cybercoder
سه شنبه 08 مرداد 1387, 14:05 عصر
آيا نرم‌افزار اكانتينگي هست كه از يوزرهاي اكتيو دايركتوري استفاده كنه؟

Accounting لازم نیست دوستان اطلاعات دقیق ندارند یا متوجه نشدند.

http://download.microsoft.com/download/f/d/0/fd05def7-68a1-4f71-8546-25c359cc0842/limitlogin.exe

Daleeeeer
سه شنبه 08 مرداد 1387, 15:47 عصر
اگه ممکنه شما توضیه بده تا من هم برام رفع ابهام بشه. اما مفهوم سوال ایشان همین بود یعنی acconting

cybercoder
سه شنبه 08 مرداد 1387, 16:03 عصر
اگه منظورت همون Accounting ( حسابداری ) ه، من ربطی بین login و ایجاد فقط یک session و حسابداری کاربران نمی فهمم، شاید منظور شما Radius ه

Daleeeeer
سه شنبه 08 مرداد 1387, 16:12 عصر
ببین دوست من ما یک سری کاربر داریم که میخوایم بتونن به تمام کلاینت ها وصل شن. ولی اگه به یک کلاینت وصل شدند، دیگه نتونند به دیگر کلاینت ها Login کنند مگر در صورت log off از اون کلاینت. من از این سوال این منظور رو فهمیدم. در واقع یه چیزی تو مایه isp.
البته ببخشید، شما استادید و ما شاگرد. یا علی

cybercoder
سه شنبه 08 مرداد 1387, 16:15 عصر
ببین دوست من ما یک سری کاربر داریم که میخوایم بتونن به تمام کلاینت ها وصل شن. ولی اگه به یک کلاینت وصل شدند، دیگه نتونند به دیگر کلاینت ها Login کنند مگر در صورت log off از اون کلاینت. من از این سوال این منظور رو فهمیدم.

حالا این کجاش به Accounting مربوطه اگه می شه بگید شاید من نمی دونم!

Daleeeeer
سه شنبه 08 مرداد 1387, 16:24 عصر
ببین بابا جان. شما با AD چنین محدودیتی رو نمی تونی به کاربرات اعمال کنی. تنها محدودیت همون طور که خودت بهتر می دونی، اینه که کاربر به کدوم PC وصل شه. به همین دلیل باید از برنامه های جانبی یا plogin های خاص استفاده کرد. من خودم همچین مشکلی رو داشتم و با نرم افزار NTTacPlus که تحت عنوان نرم افزار Acconting هست مشکلم حل شد. حالا هم داره عین ساعت سوئیسی کار می کنه!!!!!!!!

cybercoder
سه شنبه 08 مرداد 1387, 16:44 عصر
ببین بابا جان. شما با AD چنین محدودیتی رو نمی تونی به کاربرات اعمال کنی

اولا مودب باش.
ثانیا در resourcekit های مایکروسافت با عنوان limitlogin وجود داره که لینکشو گذاشتم. اینجا هم می تونی توضیحاتی بگیری
http://www.compatdb.org/support/topics/146668_win_2003_server_deny_logon_session_on_more_ than_one_workstation.html
ثالثا NTTAC Plus هیچ ربطی به این قضایایی که تو می گی نداره منم الان نه وقتشو دارم نه حوصلشو دارم که در مورد TacAcs و ... برات توضیح بدم.

dkhatibi
سه شنبه 08 مرداد 1387, 17:43 عصر
فکر کنم نرم افزاری به نام User Lock کاری که مدنظرشون بود رو انجام می ده!
ضمنا دوستان تازه به جمع اضافه شده کمی مراعات انجمن برنامه نویس را داشته باشن. این بخش بعد از مدتها تعطیلی دوباره راه اندازی شد.