PDA

View Full Version : سوال: کمک در مورد دسترسی به کنترلها

aryaman
دوشنبه 07 مرداد 1387, 12:18 عصر
من یه صفحه aspx دارم که یه datalist داره.داخل datalist یه button گزاشتم.حالا وقتی میرم تو code behind میخوام تو pageload یه خط دستور بنویسم در مورد button مورد نظر ولی button نمیشناسه و خطا میده.لطفا کمک کنید.خیلی لازمش دارم.ممنون از همه

مهدی کرامتی
دوشنبه 07 مرداد 1387, 12:27 عصر
اون Button قراره چکار کنه؟
اگر قراره کاری درباره داده های درون DataList انجام بده با Data Binding Expressions کارت راه میافته.
اصولا برای دکمه ها و ... هایی که درون کنترلهای Data Bound قرار داده میشوند مستقیما کدنویسی نمی کنند، بلکه با استفاده از Commands و واقعه ItemCommand کنترل Container کار رو انجام میدهند.

aryaman
دوشنبه 07 مرداد 1387, 14:01 عصر
دوست عزیز من تو pageload یه کدی رو باید بنویسم که یه قسمتش باید نام button یا هر کنترل دیگری قرار بگیره که در واقع اون کد کارش اینه که مثلا میگه اگر کلیک شد برروی کنترل اینکارو انجام بده.ولی باید نام کنترل داخل datalist اونجا قرار بدم که متاسفانه نمیشه؟
اگه متوجه نشدی بگو بیشتر توضیح بدم.

aryaman
دوشنبه 07 مرداد 1387, 14:12 عصر
مدیر عزیز اصلا بزار با برنامه بهت نشون بدم ببینم چند مرده حلاجی عزیز.من میخوام یه برنامه بنویسم که اطلاعاتی که datalist از دیتابیس میخونه اگه روی مثلا id که لینک هم هست کلیک کردی یه popup باز بشه.کد مربوط به فایل aspx

<asp:DataList ID="DataList1" runat="server">
<ItemTemplate>
<asp:LinkButton ID="lb1" runat="server" Text='<%# Eval("id") %>' PostBackUrl='<%# Eval("id","Default3.aspx?id={0}") %>'></asp:LinkButton>
<%# DataBinder.Eval(Container.DataItem, "title") %>
<%# DataBinder.Eval(Container.DataItem, "msg") %><br />
</ItemTemplate>

</asp:DataList>

اینم کد مربوط به code behind

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
OpenPopUp(LinkButton1, "a.aspx");
}

public void OpenPopUp(WebControl opener, string PagePath)
{
string windowAttribs;
string clientScript ;
//windowAttribs = "width=" + width + "px," + "height=" + height + "px,"+"left='+((screen.width -" &amp; width &amp; ") / 2)+'," +"top='+ (screen.height - " &amp; height &amp; ") / 2+'";
clientScript = "window.open('" + PagePath + "','anycontent','width=600,height=300,left=200,top= 200,status'); return false;";
opener.Attributes.Add("OnClick", clientScript);
}

همه جاش درسته فقط linkbutton1 رو نمیشناسه.