PDA

View Full Version : سوال: تغيير آيكون

jaberian2
دوشنبه 07 مرداد 1387, 16:14 عصر
با سلام به همه دوستان عزيز
ميشه لطفا" راهنمائي كنيد چه جوري مي تونم آيكون اكسس تو فرمها و همچنين آيكون ديتابيسم رو تو دسكتاپ عوض كنم و آيكون خودمو با اونا جايگزين كنم

مهدی قربانی
دوشنبه 07 مرداد 1387, 17:12 عصر
سلام
از طريق منوي Tools\Statrtup گزينه Application Icon آيكون مورد نظرتون رو تعيين و تيك Use As Form And Report Icon رو هم فعال كنيد .

jaberian2
دوشنبه 07 مرداد 1387, 18:05 عصر
متشكرم بررسي مي كنم و نتيجه رو اعلام مي كنم.

mohammadsaleh
دوشنبه 07 مرداد 1387, 19:39 عصر
دوست عزيز كدهاي زير در يك ماژول قرارا بده .

'
'********************
Function ChangeProperty(strPropName As String, varPropType As String, varPropValue As Variant) As Integer

Dim dbs As DAO.Database
Dim prp As DAO.Property

Set dbs = CurrentDb
On Error GoTo PROC_ERROR

dbs.Properties(strPropName) = varPropValue
ChangeProperty = True

PROC_EXIT:
On Error Resume Next
Set prp = Nothing
Set dbs = Nothing
Exit Function

PROC_ERROR:
If Err.Number = 3270 Then
Set prp = dbs.CreateProperty(strPropName, varPropType, varPropValue)
dbs.Properties.Append prp
Resume Next
Else
ChangeProperty = False
Resume PROC_EXIT
End If
End Function

و بعد در فرم لود استارت آپ برنامت كد زير ر ا قرار بده

ChangeProperty "AppIcon", dbText, Access.CurrentProject.Path & "\quran.ico"

و آيكون برنامه را در كنار فايل اصلي بگذار و اسمش رو هم عوض كن

خدا يارت باشه.

smderfan
دوشنبه 07 مرداد 1387, 20:50 عصر
راحتر اینکه از مسیری که آقای قربانی گفتند استفاده کنید و در قسمت Application Icon بصورت زیر عمل کن.
ضمنا باید آیکن مورد نظر در کنار برنامه باشه.

\quran.ico

jaberian2
سه شنبه 08 مرداد 1387, 11:07 صبح
سلام و ممنون از راهنمائينون. من تونستم آيكون اكسس رو تو قرمهام با راهنمائي شما عوض كنم ولي آيكون اصلي روي دستكتاپ رو چه جوري ميشه تغييرش داد؟ در اصل بجهي اينكه نمايش فايل اكسس روي دسكتاپ باشه مي خوام آيكون خودم جايگزين بشه.

smderfan
سه شنبه 08 مرداد 1387, 11:51 صبح
سلام
آیکن برنامه رو شما در صورتی می تونید تغییر بدید :
1- فایل اصلی شما exe باشه.
2- از برنامه یک میانبر در میز کار داشته باشید.

jaberian2
سه شنبه 08 مرداد 1387, 15:52 عصر
سلام
1- Exe كردن فايل كه تو تايپيك هي مختلف برسي شده و فكر مي كنم نياز به نرم افزار خاص مثل Install Sheet دارم كه فعلا" نمي تونم ازش استفاده كنم.
2- متوجه قسمت دوم نشدوم ميشه بيشتر توضيح بديد چه جوري اينكارو انجام بدم. ( منظورتون از ميزكار و ميانبر چيه؟)

smderfan
سه شنبه 08 مرداد 1387, 17:58 عصر
سلام و خسته نباشید :
اما در مورد سوالات جنابعالی

1- Exe كردن فايل كه تو تايپيك هي مختلف برسي شده و فكر مي كنم نياز به نرم افزار خاص مثل Install Sheet دارم كه فعلا" نمي تونم ازش استفاده كنم.
نرم افزار Install Shield که مد نظر شما هست فقط جهت نصب برنامه کامل شده شما هست. و باید برای تبدیل به exe بدنبال راهکارهای مختلفی بود که اگر فرصت شد نمونه ای رو در این تاپیک قرار میدم.

2- متوجه قسمت دوم نشدوم ميشه بيشتر توضيح بديد چه جوري اينكارو انجام بدم. ( منظورتون از ميزكار و ميانبر چيه؟)
برای اینکار شما باید از فن و فوت RunTime استفاده کنید.
در محیط Desktop کلید سمت راست ماوس را زده و مسیر زیر را دنبال کنید:

New > Shortcut
مسیر زیر را در کادر Type the Location of the item وارد کنید :

"C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\MSACCESS.EXE" "D:\Nu.mdb" /runtime
سپس بر روی Next کلیک تا میانبر ایجاد شود.
دقت کنید که بجای D:\Nu.mdb مسیر برنامه خود را قرار دهید.
اکنون با توجه به میانبر ایجاد شده برنامه شما اجرا و امکان تغییر آیکن نیز وجود دارد.

jaberian2
سه شنبه 08 مرداد 1387, 18:11 عصر
سلام
1- ممنون از توضيحاتتون كه قطعا" تستش خواهم كرد فقط يه سئوالي مطرحه و اون اينكه ايا براي تمام كلاينتهاي اين فايل بايد تموم ازن كارهايي كه گفتيد رو تو سيستم هاشون انجا بدم؟ كه اگه اينجور باشه كار دشواريه و اگه ره بهتري باشه ممنون ميشم كه راهنمائيم كنيد. يعني عملا" آيكون فايل عوض بشه و تو هر سيستمي كه كپي بشه با همون ايكون جديد شناسايي بشه.

smderfan
سه شنبه 08 مرداد 1387, 23:23 عصر
سلام
نمونه برنامه رو جهت تست قرار دادم..
اگر خوب بود....
بعد آموزش !

mahdif123
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 09:17 صبح
سلام
نمونه برنامه رو جهت تست قرار دادم..
اگر خوب بود....
بعد آموزش !

----------
سلام دوست عزيز

من برنامه شما را چك كردم و متوجه شدم كه برنامه شما ، صفحه Security Warning را به حالت Low تغيير داده است مي شود در اين مورد توضيح دهيد .
آيا شما از Runtime در برنامه تان استفاده كرديد ؟
مي شود در مورد Exe كردن برنامه و نصب Runtime و استفاده از آن توضيح دهيد .

---------------------------------------
دردم از اين است كه معناي عشق را نمي دانم .

smderfan
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 09:25 صبح
سلام

من برنامه شما را چك كردم و متوجه شدم كه برنامه شما ، صفحه Security Warning را به حالت Low تغيير داده است مي شود در اين مورد توضيح دهيد .
اگر دقت کنید در کنار برنامه یک فایل اجرایی بنام LevelS.exe هست که با اجرای این فایل تغییرات به Low اعمال می شه.

آيا شما از Runtime در برنامه تان استفاده كرديد ؟
به نظر شما استفاده کردم؟
نه.

مي شود در مورد Exe كردن برنامه و نصب Runtime و استفاده از آن توضيح دهيد .
در مورد اجرایی کردن فایل خدمت شما عرض کنم از اسکریپت نویسی استفاده کرده ام.

mahdif123
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 09:40 صبح
سلام
اگر دقت کنید در کنار برنامه یک فایل اجرایی بنام LevelS.exe هست که با اجرای این فایل تغییرات به Low اعمال می شه.

به نظر شما استفاده کردم؟
نه.

در مورد اجرایی کردن فایل خدمت شما عرض کنم از اسکریپت نویسی استفاده کرده ام.

--------------------------------
با سلام

دوست عزيز از توجه و جواب شما ممنونم . كار شما بسيار عالي است مي شود در مورد اسكريپ نويسي توضيح و راهنمايي هايي را بفرمائيد .

--------------------------------
بهترين روز براي من روزي است كه با يقين كامل از اين دنيا بروم .

jaberian2
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 10:50 صبح
دوست عزيز Smderfan
سلام و ممنون از فايلي كه قرار داريد.
1- اگه ميشه لطفا"آموزش مربوطه رو هم لطف بفرمائيد.
2- آيا اكسس پروجكت نقشي تو قضيه داره يا نه؟
3- بار اول كه فايلو بازكردم آيكون جديد نمايش داده شد ولي در مقاطب بعدي آيكون اكسس نمايش ميشه.
4 -ممنون ميشم نقش بقيه فايلها (TEST , Lervels ) رو دقيقا" توضيح بديد.

البته لازمه در خصوص ايجاد شورتكارت ازتون تشكر كنم ولي نكته اينجاست كه اين روش خيلي كاربردي نبوده و با نياز من منطبق نيست. بطوريكه من مي خوام آيكون خودفايل ( مثل نمونه TEst ) عوض بشه و هر كدام از اين فايلها در سيستم كلاينتها قرار وجود داشته باشه ( و نه شورتكاتش ).
منتظر جوابتون هستم.

jaberian2
شنبه 12 مرداد 1387, 11:06 صبح
سلام
دوست عزيز، فايلي كه باعث كاهش سطح امنيتي ميشه باعث تغيير به Lowميشه. حالا چه جوري ميشه به حالت اول برگردوندش.
هنوز منتظر جوابتون هستم

mahdif123
شنبه 12 مرداد 1387, 14:02 عصر
سلام
دوست عزيز، فايلي كه باعث كاهش سطح امنيتي ميشه باعث تغيير به Lowميشه. حالا چه جوري ميشه به حالت اول برگردوندش.
هنوز منتظر جوابتون هستم

--------------------------
سلام
دوست عزيز از عكسهاي ضميمه كمك بگير و آن را با حالت Medium تغيير بده .

-----------------------
مرز ميان ايمان و كفر نماز است . پيامبر اعظم (صلي ا... عليه و آله)

jaberian2
یک شنبه 13 مرداد 1387, 16:25 عصر
دوست عزيز Smderfan
سلام و ممنون از فايلي كه قرار داريد.
1- اگه ميشه لطفا"آموزش مربوطه رو هم لطف بفرمائيد.
2- آيا اكسس پروجكت نقشي تو قضيه داره يا نه؟
3- بار اول كه فايلو بازكردم آيكون جديد نمايش داده شد ولي در مقاطب بعدي آيكون اكسس نمايش ميشه.
4 -ممنون ميشم نقش بقيه فايلها (TEST , Lervels ) رو دقيقا" توضيح بديد.

البته لازمه در خصوص ايجاد شورتكارت ازتون تشكر كنم ولي نكته اينجاست كه اين روش خيلي كاربردي نبوده و با نياز من منطبق نيست. بطوريكه من مي خوام آيكون خودفايل ( مثل نمونه TEst ) عوض بشه و هر كدام از اين فايلها در سيستم كلاينتها قرار وجود داشته باشه ( و نه شورتكاتش ).
منتظر جوابتون هستم.

جناب smderfan
همچنان منتظر ارائه اطلاعات مفيد شما هستم.

smderfan
دوشنبه 14 مرداد 1387, 10:13 صبح
از لینک زیر مطالب رو دنبال کنید.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=114961&page=2

M.Javad
سه شنبه 22 مرداد 1387, 16:48 عصر
جناب smderfan (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=17960) عزیز

عنوان اصلی تاپیک تغییر ایکون فرمها در اکسس است و شما نیز لطف فرموده و نمونه ای رو قرار ندادید در صورت امکان نحوه انجام این کار را نیز شرح دهید

jaberian2
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 09:34 صبح
سلام به دوستان
درسته كه ميشه با EXE كردن آيكونو عوض كرد ولي با اينكار براي اجراي هر فايلي شما نياز به حضور چند تا فايل ديگه داريد و از همه مهمتر اينه كه همه اونها بايد در كنار هم باشند و اين يه محدوديته. ايا روشي براي تغيير آيكون خود فايل اكسس روي دسكتاپ وجود داره ( بدون ايجاد فايلهاي ديگه )؟ اگه كسي از دوستان نظري داره ممنون ميشم اعلام نظر كنه.

tali_1367
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 12:34 عصر
دستتون درد نكنه آقاي قرباني خيلي آقايي ممنونم .

مهدی قربانی
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 13:19 عصر
سلام به دوستان
درسته كه ميشه با EXE كردن آيكونو عوض كرد ولي با اينكار براي اجراي هر فايلي شما نياز به حضور چند تا فايل ديگه داريد و از همه مهمتر اينه كه همه اونها بايد در كنار هم باشند و اين يه محدوديته. ايا روشي براي تغيير آيكون خود فايل اكسس روي دسكتاپ وجود داره ( بدون ايجاد فايلهاي ديگه )؟ اگه كسي از دوستان نظري داره ممنون ميشم اعلام نظر كنه.

سلام
يك راه ديگه علاوه بر راههاي پيشنهاد شده وجود داره كه ميشه آيكون اكسس رو عوض كرد :
از طريق Windows Expelorer منوي Tools و Folder Option تب File Types از ليست موجود گزينه Microsoft Office Access Application رو انتخاب و بعد كامند باتون Advanced رو كليك كنيد حالا در پنجره اي كه باز ميشه مي تونيد آيكون اكسس رو عوض كنيد البته تنها عيب اين عمليات اينه كه تمام فايلهاي اكسس MDB از اين به بعد با اين آيكون نمايش داده ميشه .

jaberian2
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 15:51 عصر
سلام قبول كنيد كه اين روش خيلي نمي تونه كارساز باشد. در هر صورت ممنون كه تو بحث شركت مي كنيد.

مهدی قربانی
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 16:01 عصر
سلام
يقيناً ايده آل نيست . نهايتاً بهترين راه حل همون ساخت پكيج نصبي و يا ايجاد Shortcutِ خواهد بود .

M.Javad
سه شنبه 29 مرداد 1387, 22:29 عصر
نمونه زیر امکان تغییر ایکون فرمهای مختلف را میده