PDA

View Full Version : سوال: در برنامه ام یه فرم دارم که قراره فقط توسط کاربر اول پرشده...

amin3271
دوشنبه 07 مرداد 1387, 19:45 عصر
در برنامه ام یه فرم دارم که قراره فقط توسط کاربر اول پرشده و در همون سیستم یا جای دیگه فقط همون شخص بتونه اطلاعاتی رو که وارد کرده ویرایش کنه و هیچ کاربر دیگه ای در جاهای دیگه که از این برنامه استفاده میشه نتونه اطلاعات پرشده این فرم که توسط کاربر اول پرشده رو ویرایش کنه و فقط بتونه بخونه . برای این کار چطور میتونم عمل کنم؟

shamsoft
دوشنبه 07 مرداد 1387, 23:41 عصر
خب یه فیلد به جدولت اضافه کن که کد کاربری که رکورد رو اضافه کرده در اون درج بشه. اینجوری می تونی بفهمی که کدوم کاربر رکورد رو اضافه کرده

چه جمله بندی بدی!!

amin3271
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 20:00 عصر
خیلی ممنون از لطفتون
میشه یخورده راجع به کد کاربری برام توضیح بدید؟ و یه کمی هم راهنمایی بیشتر در مورد جمله بالا

رضا جاسبی
جمعه 11 مرداد 1387, 03:08 صبح
این مربوط میشه به بحث Login کردن در application. لازمه که یک جدول داشته باشی که توش userid و Username و Password رو نگهداری کنی. بعد اول برنامه یک فرم نشون بدی که Username و Password بزنه و اگر درست بود فرم اصلیت رو باز کنی. در این صورت userid کاربری که login کرده رو داری و می تونی به عنوان یک فیلد در هر table که خواستی اضافه کنی. البته یادت باشه که primary key و Foreign key رو هم set کنی.
حالا اگر هر کاربری در گرید مورد نظرت چیزی اضافه کنه یا ویرایش کنه یکی از فیلدهایی که در table ذخیره می شه همین userid خواهد بود که با کنترل مقدار userid مربوط به کاربری که login کرده و userid مربوط به table که از دیتابیس گرفتی تصمیم گیری می کنی که بهش اجازه بدی یا نه.