PDA

View Full Version : آیا asp.net با firefox سازگار نیست؟

olkamiz
سه شنبه 08 مرداد 1387, 10:07 صبح
من سایتی دارم که با asp.net 1.1 نوشته ام. آدرس آن www.olkamiz.com (http://www.olkamiz.com) است.
کاربران به من اطلاع دادند که فونت ها در firefox بسیار ریز است البته این شامل همه ی نوشته ها نیست و بعضی که با freetextbox تایپ شده را این گونه نشان می دهدالبته با ie کاملا درست نمایش می یابد . آیا راهی برای درست کردن اندازه ی فونت ها وجود دارد که فایر فاکس هم با آن سازگار باشد؟

twelve
سه شنبه 08 مرداد 1387, 11:34 صبح
رندر کنترل ها و تعیین استایل المنت ها از طریق asp.net (به خصوص ورژن 1) با IE هماهنگی و سازگاری بهتری دارند ، شما 2 نکته رو باید در نظر داشته باشید ، 1- از طریق property های asp.net به المنت های سمت سرور استایل ندید در صورت نیاز از ویژگی style اون المنت استفاده کنید ( button1.style.add )
2 - در طراحی کلی قالب سایت حتما می بایست از استاندارد های css استفاده کنید

m.hamidreza
سه شنبه 08 مرداد 1387, 11:36 صبح
طراحی شما مطابق با استانداردهای روز دنیا نبوده! :چشمک:
یه مفهومی داریم به نام Cross Browser که قابلیت نمایش صحیح وب سایت شما در اکثر بروزرهاست. برای رسیدن به این ویژگی استانداردهایی که در طراحی (HTML,CSS) تعریف شده باید رعایت بشه. سایت شما در Opera هم مشکلات جالبی داره.
شما از همون ابتدا که طراحیتون رو شروع کردین باید توی سه تا بروزر IE,FF,Opera چک میکردین چون IE تو این زمینه خیلی باحاله ! الان راهی جز Redesign ندارین! البته برای قسمت هایی که با مشکل روبرو هستین.

olkamiz
سه شنبه 08 مرداد 1387, 15:41 عصر
خیلی ممنونم که جواب دادید. مشکلم حل شد.
من فونت سایز را x-small در نظر می گرفتم که این برای فایر فاکس مشکل ایجاد می کرد.
اندازه را 4mm دادم مشکل حل شد.
فهمیدم که باید از css استاندارد استفاده کنم