PDA

View Full Version : سوال: انتقال فايل اجرايي بدون مشكل

saeed razaee
سه شنبه 08 مرداد 1387, 12:00 عصر
با سلام
من مي خواهم پروژه خودم را بدون نياز به هيج برنامه اي روي سيستم ديگر اجرا كنم آيا امكان دارد. لطفا راهنمائي فرمائيد. البته من جستجو كردم و مطالبي يافتم اما وقتي در قسمت bin فايل را روي سيستم ديگر مي برم اجرا نمي شود . با تشكر

alimh123
سه شنبه 08 مرداد 1387, 12:10 عصر
باید روی کامپیوتر مورد نظر Net Framework. نصب باشه

s.mostafa.rahmani
سه شنبه 08 مرداد 1387, 12:48 عصر
ضمناً اگه توضيح بدي كه چه خطايي مي‌ده بيشتر مي‌شه كرد.
شايد از dll يا چيزايي شبيه به اون استفاده كرديد كه در اين صورت لازمه اين فايلها هم در سيستم ديگر موجود باشند.

corona
سه شنبه 08 مرداد 1387, 13:01 عصر
روش معمولش اینه که وقتی شما پروژت رو نوشتی و میخوای ببری رو یک سیستم دیگه اونو اجرا کنی باید از پروژت یک فایل نصب instalation package درست کنی و حالا بسته به اینکه تو پروژت از چه مکاناتی استفاده کردی مثلا با دیتابیس کار می کنی ، از کریستال ریپورت استفاده می کنی و.. مرج ماژولهایی که برای هر کردم از این ابزار وجود داره رو به پروژت اضافه می کنی و حتی خود net framework. رو هم به پروژت اضافه می کنی و حتی مثلا اگه یک فونت خاصی تو پروژت استفاده کردی که جزو فونتهای استاندارد ویندوز نیستش می تونی اون رو هم به پروژت اضافه کنی تا در پوشه فونت کامپیوتر مقصد نصب بشه و در نهایت یک فایل نصب مثل همه نرم افزارهایی که رو سیستمت نصب می کنی ایجاد میشه.

top7news
سه شنبه 08 مرداد 1387, 13:04 عصر
شما نباید فایل exe که توی شاخه bin هست رو برای اجرا به یه سیستم دیگه ببری
دیگه به این راحتیم نیست ها ، دوست عزیز شما اول باید از نرم افزارت که دریت کردی یه فایل نصب بگیری و این کار رو میتونی به راحتی با خود دات نت انجام بدی .
از قسمت Publish استفاده کن .
ضمنا همونطور که دوستان گفتن دات نت فریم ورک باید روی اون سیستم نصب باشه و اگر نرم افزار تحت بانک اطلاعاتی کار میکنه هم باید حداقل Sql Express رو سیستم نصب بشه .

Xcalivorse
سه شنبه 08 مرداد 1387, 20:14 عصر
و این تکرار تکرار تکرار است. برای اجرای برنامه های نوشته شده به زبانهای دات نت می بایستی حتما NetFramework. روی سیستم مورد نظر نصب باشه. فکر کنم باید این مطلب و بذاریم تو Header سایت برنامه نویس چون تا حالا 2000 تا تاپیک در مورد همین مطلب ایجاد شده.

Sajjad.Aghapour
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 02:39 صبح
سلام...
می تونید با ساختن یک setup ساده این کار رو انجام بدید
این موضوع تکراریه ولی یه نکته که شاید بوده ولی من ندیدم و شاید دوستان دیگه هم مثل من متوجه اون نشدن در مورد setup ساز خود visual studio.من وقتی setup میساختم با وجود تیک زدن .net framework ،ولی وقتی روی سیستم دیگه نصب میکردم باز هم اجرا نمیشد.وقتی روی نام setup راست کلیک و گزینه properties رو انتخاب می کنیم،با فشار دادن دکمه PreRequisites ،در پنجره باز شده در قسمت specify the install location for prerequisites با انتخاب گزینه دوم تمام فایل های تیک خورده به پروژه setup اضافه میشه و دیگه مشکلی وجود نداره.
این نکته شاید به درد دوستان بخوره.......
موفق باشید.....