PDA

View Full Version : سوال: شبکه کردن یک برنامه در سی شارپ

fq12966
سه شنبه 08 مرداد 1387, 12:14 عصر
سلام
پروژه ی من سیستم حسابداری من چطوری می تونم به این قابلیت شبکه شدن بدم؟
کد می خواد چی کدی؟
***ویرایش شده توسط مدیر***
لطفا هر کسی بلده کمک کنه
خیلی فوریه
ممنون

top7news
سه شنبه 08 مرداد 1387, 12:58 عصر
فکر نکنم ربط زیادی به کد داشته باشه
اولا اینکه شما باید Connection String برنامه رو طوری تنظیم کنی که اسم سرور در اصل IP سرورت باشه که در این مورد تو سایت خیلی بحث شده و کافیه کمک جستجو کنی .
دوما شما وقتی داری از بانک SQL Server استفاده می کنی خود به خود داری امکان شبکه شدن رو به نرم افزارت میده .
فقط این وسط میمونه یه سری تنظیمات که مثلا تداخل توی بانک رخ نده و از این دست مسائل .

parnian_388
شنبه 12 مرداد 1387, 16:50 عصر
فکر نکنم ربط زیادی به کد داشته باشه
اولا اینکه شما باید Connection String برنامه رو طوری تنظیم کنی که اسم سرور در اصل IP سرورت باشه که در این مورد تو سایت خیلی بحث شده و کافیه کمک جستجو کنی .
دوما شما وقتی داری از بانک SQL Server استفاده می کنی خود به خود داری امکان شبکه شدن رو به نرم افزارت میده .
فقط این وسط میمونه یه سری تنظیمات که مثلا تداخل توی بانک رخ نده و از این دست مسائل .

سلام
میشه همین تنظیمات SQL را توضیح بدین. ممنون:لبخندساده:

ASKaffash
شنبه 12 مرداد 1387, 17:07 عصر
سلام
فقط ConnectionString شبکه را قرار دهید :

Data Source=IP_Or_ServerName;Initial Catalog=DataBaseName;Persist Security Info=True;User ID=UserID;Password=UserPassWord

البته اگر خیلی کار همزمانی نباشد . که احتمالا نیست مشکلی نداری

bpzone
جمعه 20 دی 1387, 18:01 عصر
با سلام
من نمی تونم توی شبکه به SQL SERVER کانکت بشم ...
تمام مطالبی رو هم که توس سایت دوستان اعلام کرده بودن . بررسی کردم ولی بازم نشد ...

من کانکشن های زیر رو امتحان کردم ... ولی همه یک ایراد رو میگیرن ...

کانکشن های امتحان شده

Data Source=Behrooz;Initial Catalog=MCI;Integrated Security=True ; User=sa ; Password=1

data source="192.168.0.1";workstation id="192.168.0.2";pwd=1;packet size=4096;integrated security=SSPI;user id=Behrooz;persist security info=False;initial catalog=MCI

Server=192.168.0.1;Database=MCI;User ID=sa;Password=1;Trusted_Connection=False;

server=192.168.0.1;database=MCI;user id=sa;password=1;

ایراد گرفته شده

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

بنیامیم
یک شنبه 06 اسفند 1391, 13:44 عصر
کسی راحت تر بلده

Tiam121
یک شنبه 06 اسفند 1391, 14:51 عصر
میتونی خیلی راحت یه فایل داشته باشی که آدرس سرور و کلا کانکشن استرینگ رو توش تعریف کنی و از اون بخونی.این کارت رو خیلی راحت میکنه من اکثرا از این روش استفاده میکنم.روی سیستم کاربر هم راحت میشه تغییرش داد

Tiam121
یک شنبه 06 اسفند 1391, 14:53 عصر
تنظیمات رو هم باید با کد نویسی چک کنی که مثلا اگر دوتا کاربر همزمان دارن یک داده عددی که باید یکی یکی اضافه بشه رو وارد میکنن این عدد برای هر دو کاربر یکی نباشه و تداخل نداشته باشه

PetekDincos
یک شنبه 06 اسفند 1391, 16:56 عصر
با سلام

تنظیمات رو هم باید با کد نویسی چک کنی که مثلا اگر دوتا کاربر همزمان دارن یک داده عددی که باید یکی یکی اضافه بشه رو وارد میکنن این عدد برای هر دو کاربر یکی نباشه و تداخل نداشته باشه
این قسمت برای خود من خیلی مهمه که تداخل ایجاد نشه هنگام اضافه کردن رکورد جدید و یا ویرایش و یا حذف رکورد اگر امکانش هست بیشتر توضیح بدید که چه فیلدهایی باید در جدول اضافه کنیم و اون ها رو چک کنیم تا اگر تداخلی وجود داشته باشه بتونیم مدیریت داشته باشیم . با تشکر

Tiam121
سه شنبه 08 اسفند 1391, 07:53 صبح
با سلام

این قسمت برای خود من خیلی مهمه که تداخل ایجاد نشه هنگام اضافه کردن رکورد جدید و یا ویرایش و یا حذف رکورد اگر امکانش هست بیشتر توضیح بدید که چه فیلدهایی باید در جدول اضافه کنیم و اون ها رو چک کنیم تا اگر تداخلی وجود داشته باشه بتونیم مدیریت داشته باشیم . با تشکر

فرض کنید مقدار یک عدد یا id رو با کد نویسی یکی یکی افزایش میدید باید بعد از افزایش و قبل از ثبت اون توی دیتابیس چک کنید که توی این فاصله زمانی که این عملیات در حال انجام بوده کاربر دیگه ای سریعتر داده ای رو ثبت نکرده باشه تا مقدار عدد شما تکراری نشه.و اگر این اتفاق افتاده باشه باید دوباره یک واحد به عدد شما اضافه بشه و این روند تازمانی ادامه پیدا کنه که عدد شما دیگه توی جدول تکراری نیست.اگر خواستید بگید یه نمونه واستون میزارم