PDA

View Full Version : سوال: dataGridviewو استفاده از فیلدها

fq12966
سه شنبه 08 مرداد 1387, 12:24 عصر
سلام
پروژه ی من سیستم حسابداریه
من جدول دیتا بیسمو با استفاده از ابزار dataGridview وارد فرمم کردم
چه طوری می تونم از فیلدها استفاده کنم منظورم اینه مثلا اگر فیلد تعداد کالا و قیمت وجودداره چه طوری می تونم اون فیلد رو به یک تکس باکس مرتبط کنم تا که قیمت کل کالا ها رو محاسبه کنه ؟
هر بلده لطفا خواهشا سریعتر کمک کنه
ممنون

fq12966
سه شنبه 08 مرداد 1387, 13:24 عصر
سوال کاملا اینه
من پروژم سيستم حسابداريه اطلاعات جدول رو وارد ديتا گريد ويو کردم حالا چه طوري مي تونم يکي از فيلدها تعداد و قيمت کالاست رو انتخاب و در يک تکس باکس قيمت رو محاسبه کنم اين کار به صورت خودکار بايد انجام بشه يعني به محض ورود اطللاعات کالا قيمت اون پايين در تکس باکس محاسبه بشه

unique1984
سه شنبه 08 مرداد 1387, 15:11 عصر
سلام
ظاهرا شما توی خود datagridview دارین اطلاعاتتونو وارد می کنین. به نظر من این کار قشنگی نیست. چون اینطوری کابر هر کاری دلش خواست روی گرید شما انجام میده و منجر به خطا می شه .
البته عالمان فن باید در این مورد نظر بدند.
اگه اطلاعاتتونو درون textbox وارد کنین و بعد به جدولتون اضافه کنین خیلی راحت می تونین کار محاسباتتونم انجام بدین.
وقتی اطلاعاتو به این روش اضافه کردین ، دیگه خیلی راحت می تونین به اطلاعات درون datagridview هم ، دسترسی داشته باشین.

خانم گل
سه شنبه 08 مرداد 1387, 17:06 عصر
سوال کاملا اینه
من پروژم سيستم حسابداريه اطلاعات جدول رو وارد ديتا گريد ويو کردم حالا چه طوري مي تونم يکي از فيلدها تعداد و قيمت کالاست رو انتخاب و در يک تکس باکس قيمت رو محاسبه کنم اين کار به صورت خودکار بايد انجام بشه يعني به محض ورود اطللاعات کالا قيمت اون پايين در تکس باکس محاسبه بشه

خوب براي اينكار مي تونيد از رويداد datagridview cell_leave يا رويدادهايي مشابه اون استفاده كنيد. براي اينكار ميتونيد مشخص كنيد كه با خروج از آخرين سلولي كه اطلاعات واردش مي كنيد محاسبات مورد نظرتون انجام بشه.

privatevoid dataGridView1_CellLeave(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
if(e.columnIndex==1)

textbox.text=dataGridView1.currentRow.cells[0].value*dataGridView1.currentRow.cells[1].value
}

البته تبديل نوع هم بايد انجام بدي

jaza_sa
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 10:35 صبح
int totalPrice = 0;
foreach (DataGridViewRow item in dgv.Rows)
{
totalPrice += (int)item.Cells["colPrice"].Value * (int)item.Cells["colCount"].Value;
}
txtTotal.Text = totalPrice.ToString();اگر در دیتاگرید دو ستون با نامهای colPrice , colCount داشته باشید
میتونید با پیمایش هر ردیف و دسترسی به سلول مورد نظر مقدار کل هزینه ها رو محاسبه کنید