PDA

View Full Version : گفتگو: ويستا و وي‌بي

مسعودبهمني
سه شنبه 08 مرداد 1387, 14:45 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
به خاطر گرايش همگاني كاربران به لپتاپ و اينكه ما هم نمي‌تونيم دايما وي‌بي رو توي OSهاي قديمي دنبال كنيم به‌نظرم رسيد كه اين تاپيك رو با عنوان وي‌بي در ويستا شروع كنم تا بعدا هم اگر يه روزي Window 7 اومد ما وي‌بي كارها هم عقب نباشيم

roomezonline
جمعه 11 مرداد 1387, 00:23 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
به خاطر گرايش همگاني كاربران به لپتاپ و اينكه ما هم نمي‌تونيم دايما وي‌بي رو توي OSهاي قديمي دنبال كنيم به‌نظرم رسيد كه اين تاپيك رو با عنوان وي‌بي در ويستا شروع كنم تا بعدا هم اگر يه روزي Window 7 اومد ما وي‌بي كارها هم عقب نباشيم

من حدود 2 ماه است از ویستا استفاده میکنم vb هم نصب کردم خوشبتانه تا الان با مشکلی بر نخوردم به شما هم توصیه میکنم نصب کنید واقعا زیباست:قلب:

senator_aka
جمعه 11 مرداد 1387, 09:07 صبح
خوب دوست عزیز این که دیگه تاپیک نمی خواست.
هر کی دوست داشته باشه با هر سیستم عاملی از vb استفاده میکنه.

hamed_arfaee
جمعه 11 مرداد 1387, 17:35 عصر
با سلام
نکاتی هست که باید رعایت بشه :
http://forum.iranled.com/showthread.php?tid=6073

مسعودبهمني
شنبه 12 مرداد 1387, 08:19 صبح
با سلام
اميدوارم اونهايي كه اعتقاد داشتند لازم به تشكيل تاپيك نيست از همين الان شروع به استفاده كنند. مي‌بينيد كه لينك هم در مورد تنظيمات فارسي و به خصوص Righttoleft كه مشكل اصلي من در ويستاست مطلبي نداره. از اين قبيل مشكلات زياده كه شانسي فقط من با اين مورد برخورد كردم. از حامد خان درخواست مي‌كنم در مورد فارسي و مشكل من هم توضيحي بده. ممنون

مسعودبهمني
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 07:53 صبح
با سلام
طريقه حل مشكل فارسي و Right To Left برنامه نويسي با VB در ويندوز ويستا:
- البته نكته‌اي كه قبلا بايد بگم اينه كه اگر مشكل فارسي و Right to Left شما در XP هنوز پس از فارسي كردن توسط Regional حل نشده اينكار رو بكنيد:
به Regional and Language بريد و در تب Advance كشوي مربوط به زبانهاي ناشناخته(non-unicode) زبان Farsi رو انتخاب كنيد.
- توي ويستا هم اين مشكل دقيقا همينجوري حل ميشه. يعني كافيه كه در ريجينوال ستينگ، تب Administrative با فشار دادن دكمه Change System Locate زبان Persian رو براي كاراكترهاي ناشناخته (non-Unicode) انتخاب كنيد. اينجوري هم فارسي و هم Right to left رو در VB خواهيد داشت.