PDA

View Full Version : روشی رو پیشنهاد کنید که کاربر جستجو رو رو از بین مواردی که ما گذاشتیم

mohammady2
سه شنبه 08 مرداد 1387, 17:19 عصر
سلام دوستان من میخوام بدونم اگر بخوام کاربر خودش از بین مواردی که من گذاشتم یه سری رو انتخاب وجستجو رو انجام بده چی کار باید کرد؟
من یه دستور select گذاشتم که با and
همه مواردی لیست رو جستجو میکنه اما این جواب نمیده چون بعضی موارد که انتخاب نشده اند تکست شون خالیه!

User-os
سه شنبه 08 مرداد 1387, 22:42 عصر
دستورات فیلتر رو امتحان کردید؟

baran_mehr
سه شنبه 08 مرداد 1387, 22:48 عصر
سلام عزیز دلم.
اگه برای ارتباط با پایگاه داده از کد استفاده میکنی که این کار رو خیلی اسون میکنه و فقط کافی هست که چند تا دستور ساده بنویسی مثلا IF و مقدار دستور Command خودت رو شرطی کنی .
مثلا اگر کاربر چک باکس های ول و دوم را انتخاب کرد دستور Select خودت رو یا دو شرط مینویسی و اگر بیشتر بود که با یک IF و یه دستور Select دیگه.
امیدوارم منظورم رو کامل گرفته باشی...خوش باشی عسل

mohammady2
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 07:38 صبح
ظاهرا این روش میتونه استفاده بشه ولی شما در 4 مورد که مثلا لیست میکنید تقریبا 12 حالت مختلف کاربر میتونه حالت انتخاب تو گزینه ها داشته باشه خیلی طولانی میشه

baran_mehr
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 09:27 صبح
سلام گلم.
خوب اگر میخوای شرط خودت رو طوری درست کنی که تمام حالت ها رو پوشش بده باید دستورت رو طوری بنویسی که بتونه به اونها جواب بده ، خوب از دستور switch استفاده کن.
به هر حال این کار باعث طولانی شدن و زیاد شدن تعداد دستور برای برسی حالت ها میشه . شما اگر از پروسیجر هم بخواین استفاده کنید و بخواین این کار رو به اسکیوال هم بسپارید باز هم باید تو برنامه خودتون این شرط ها رو برسی کنید.پس بهتره همینجا این کار رو انجام بدید.

mohammady2
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 16:18 عصر
واقعا هیچ راه ساده تر و آبرومندانه تر نداره!

pars.engineer
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 16:55 عصر
سلام،
پيشنهاد مي كنم لينك زير را ببينيد. البته در مورد موضوع ديگري است ولي به طريقه ي ساخت كوئري دقت كنيد حتما به دردتان خواهد خورد.در اين مثال نيز شما 5 چك باكس داريد كه با چك كردن هر كدام از آنها كوئري تغيير مي كند.

ظاهرا این روش میتونه استفاده بشه ولی شما در 4 مورد که مثلا لیست میکنید تقریبا 12 حالت مختلف کاربر میتونه حالت انتخاب تو گزینه ها داشته باشه خیلی طولانی میشه

شما براي 4 حالت فقط 4 قسمت در كدتان تعريف مي كنيد و با توجه به انتخابهاي كاربر 12 حالت مي تواند اتفاق بيفتد.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=115432