PDA

View Full Version : سوال: افزودن به drop down ist

sadeghie
سه شنبه 08 مرداد 1387, 17:28 عصر
با سلام
من کد اضافه کردن به ایست از طریق این کنترل(drop down ist) را در برنامه نوشتم.و اضافه هم می کنه ولی اگه صفحه رو ببندی و دوباره برگردی لیستو ببینی اثری ازش نیست.یعنی موقتی ثبت میشه. حالا چطور این مشکل رو حل کنم(این برنامه در بخش وب پروجکت نوشته شده)
لطفا اگه کسی میدونه جواب بده
با تشکر

روح اله معینی زاده
سه شنبه 08 مرداد 1387, 19:25 عصر
سلام
1- منظورت از اين كه صفحه رو مي بندي و باز مي كني چيه؟ (تابع IsPostBack رو چك نمي كني؟)
2- منظورت از اضافه كردن به ليست چيه؟ مگه اون رو از بانك اطلاعاتي پر نمي كني؟ آيا دستي پر مي شه و اطلاعات درونش ريخته مي شه؟
بي زحمت كامل توضيح بديد، يه چيزي تو مايه‌هاي توضيح الگوريتم اين صفحه كه مي خواهيد بنويسيد.
در ضمن محل اين تاپيك فكر كنم بخش ASP.NET باشه و نه VB.NET.

shamsoft
سه شنبه 08 مرداد 1387, 19:38 عصر
با سلام
من کد اضافه کردن به ایست از طریق این کنترل(drop down ist) را در برنامه نوشتم.و اضافه هم می کنه ولی اگه صفحه رو ببندی و دوباره برگردی لیستو ببینی اثری ازش نیست.یعنی موقتی ثبت میشه. حالا چطور این مشکل رو حل کنم(این برنامه در بخش وب پروجکت نوشته شده)
لطفا اگه کسی میدونه جواب بده
با تشکر
شما وقتی در حالت RunTime آیتمی رو به لیست اضافه می کنید، مقادیر وارد شده به حافظه RAM وارد میشه بر خلاف زمانی که در هنگام Designing و از طریق Properties این کار رو انجام میدید و در این حالت ایم مقادیر با برنامه درون فایل exe ذخیره می شود.
حالا وقتی شما برنامه رو ببندید یا فرم رو Dispose کنید، این مقادیر نیز از بین خواهند رفت!

sadeghie
جمعه 11 مرداد 1387, 16:13 عصر
با سلام و تشکر از شما
من این کد را برای اضافه به لیست استفاده می کنم:

DropDownList3.Items.Add(TextBox9.Text)
DropDownList3.DataBind()
واز این کد هم برای حذف از لیست
DropDownList3.Items.Remove(ms)
DropDownList3.DataBind()
ولی موقتی در لیست اضافه یا حذف میشه یعنی فقط تو رم ذخیره میشه چطور میشه بصورت دائمی این کار را انجام داد

روح اله معینی زاده
شنبه 12 مرداد 1387, 07:08 صبح
سلام
اين كدي كه شما نوشتيد ظاهراً داره از روي صفحه (textbox9.text) يه مقدار رو به درون Dropdownlist3 اضافه مي كنه و اصلاً هم ربطي به بانك اطلاعاتي شما نداره. حالا اگه قراره اين چيزايي كه شما به اون اضافه كرده‌ايد در بانك ثبت بشه، بايد قبل از اين كه صفحه رو ببندي، اون مقادير رو در بانك ذخيره كني.

همين جا من يك سؤال برام پيش اومد و اون اين كه چرا از Databind در خط بعد از اضافه كردن به Dropdownlist3 استفاده كرده‌ايد؟ چون اگه قراره از صفحه وب طراحي شده، اطلاعات به اين قسمت اضافه بشه كه DataBind نمي خواد و اگر هم قراره كه از بانك اضافه بشه كه اضافه كردن مقدار textbox9 به اون قسمت چه معني خواهد داشت؟

لطفاً منطق اين صفحه رو توضيح بديد و اگه مي تونيد كد صفحه رو هم قرار بديد.
با تشكر- خدانگه‌دار