PDA

View Full Version : سوال: حجم زياد طلاعات

jaberian2
سه شنبه 08 مرداد 1387, 17:33 عصر
سلام ديتا بيسي طراحي كردم كه حجم اطلاعاتي كه هر روز وارد اون ميشه بسيار سنگينه. از طرف ديگه بدليل مشكلاتي كه دارم امكان استفاده از SQL براي ذخيره اطلاعات تو سرور رو ندارم. و روز به روز با ازدياد ركوردها سرعت فايلم كمتر ميشه.
ممنون ميشم اگه كسي من وراهنمائي كنه و راهي نشون بده. روشي كه به ذهن خودم رسيده Back UP گيري از جداول حجيمه كه هر چند وقت يكبار اطلاعات جدول رو تخليه كنم. ولي نميدونم اولا" چه جوري ميشه اطلاعات رو تخليه كرد و ثانيا" اگه بخوام دوباره از اطلاعات قبلي ( مثلا" ماههاي قبل ) استفاده كنم روش اتصال به اون جداول چه جوريه؟ البته شايد روش مناسبي نباشه كه منتظر نظرات دوستان عزيرذ هستم.

smderfan
سه شنبه 08 مرداد 1387, 20:17 عصر
سلام
خدمت شما عرض کنم یکی از مهمترین معایب برنامه اکسس؛ همین دسترسی با سرعت پایین و افزودن پایگاه داده با حجم زیاد هست.
راهی که من پیشنهاد می دهم و خودم هم استفاده می کنم استفاده از Database Splitter است این فرمان رو می تونید از مسیر Tools > Database Utilities اجرا کنید.
با اجرای فرمان، یک پنجره برای تعریف نام و مکان پایگاه داده باز می شود با کلیک کردن بر روی دکمه split جدولها به پایگاه داده جدید ارسال و جدولهای پایگاه داده اصلی حذف می شود و پیوندهایی به جدولهای منتقل شده در پایگاه داده اصلی ایجاد می گردد.
اکنون شما می توانید روند کار را سالانه و یا دوره ای انجام بدید و پایگاه داده کامل شده را پشتیبان گرفته و یک پایگاه داده با جداول خالی ایجاد کنید تا روند تکرار گردد.
ضمناً اگر بخواهید از سایر اطلاعات دوره ای استفاده کنید فقط کافی هست پایگاه داده جداول را از پشتیبانی که می گیرید استفاده کنید. و یا همچنین در برنامه ماژولی قرار دهید تا لینکها را در مسیر خواسته شده بروز کند.

jaberian2
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 09:57 صبح
سلام
دوست من، اينكارو انجام دادم و حتي جهت اتصال به بانك از ماژول استفاده مي كنم. فقط چه جوري ميشه با انتخاب سال مورد نظر اون بانك فعال بشه؟
البته لازمه بگم كه حتي بانك Spllit شده هم خيلي سنگينه و احتملا" به ركورهاي 3 ماه هم جواب نده چون سرعتش خيلي كم شده. قبول بفرمائيد كه اگه بخوام براي هر سه ماه يك بانك جديد ايجاد كنم هم حجم زماني تهيه بانكها زياده و هم نگهداري و تهيه گزارشات از اطلاعات تركيبي چند تا بانك آسون نيست.
ايا راه ديگه اي هست كه بتونم همه اطلاعاتو يكجا متمركز كنم.

smderfan
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 11:06 صبح
به نظرم قبل از اینکه شروع به طراحی برنامه می کردید باید فکرش رو می کردید. حالا ببخشید تعداد رکوردهای بانک شما چقدری هست؟
فعلاً نظرم بر این هست که یکسری به سایت زیر بزنی و از 100 نکته طلایی در افزایش سرعت بانک اطلاعاتی اکسس استفاده کنید تا بعد.

http://www.fmsinc.com/MicrosoftAccess/Performance.html

jaberian2
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 12:03 عصر
سلام اين ديتابيس براي ثبت توقفات ماشين آلات و مديريت سرويس و تعميرات اونها استفاده ميشه كه بطور متوسط چيزي حدود 500-600 ركورد تو تيبلهاي مختلف وارد بانك اون ميشه. البته مشكل اصليم براي يكي از جداولشه كه حدود 350 ركورد در روز ثبت ميشه ( زمان هاي توقف هر ماشين در طول روز ).
سايت معرفي شده بنظر مطالب خوبي داره كه براي مطالعش برنامه ريزي خواهم كرد و ممنون.

smderfan
جمعه 11 مرداد 1387, 01:16 صبح
سلام
در جستجویی در انجمن داشته باشید متوجه خواهید شد که :
1- بانک اکسس گنجایش محدودی داره و طبق اطلاعات تا 2 گیگابایت سرعت خوبی داره و در مقدار بالاتر اختلال ایجاد می شه.
2- اگر بانک اکسس بصورت MDE باشه کمترین تأثیر روی سرعت جستجوی اطلاعات داره.
3- از اطلاعات پشتیبان تهیه کنید و بانک رو compact کنید.
4- چون روند ذخیره اطلاعات افزایشی است بهتره از SQL استفاده کنید.
موفق باشید.

jaberian2
شنبه 12 مرداد 1387, 09:44 صبح
سلام
البته الان هم فايل MDE در اختيار كاربران قرار داره ولي بازهم سرعت مطلوب نيست. Compact كردن هم خيلي موثر نيست كما اينكه كدشو ندارم كه از طريق كامند باتوم اينكارو انجام بدم.
از طذرف ديگه متاسفانه خيلي دسترسي به SQl براين مقدور نيست چون قسمت انفورماتيك شركت بدليل اعلام كاهش ضريب امنين شبكه مايل به ايجاد اين قابليت نيست. البته ممنوت ميشم اگه فايل يا داكيومنتي بهم معرفي كنيد كه نحوه انتقال اطلاعات از اكسس به SQl را كامل توضيح بده.