PDA

View Full Version : سوال: نرم افزار مورد نیاز

milade
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 06:36 صبح
سلام
من vb.net رو تازه شروع کردم می خواستم ببینم چه برنامه ای نیاز دارم؟
در ضمن vb.net چه قدر فرق باvb داره؟
راستی ایا کد هاش با asp.net فرق داره مثلا اتصالهاش و ...
بای

baran_mehr
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 10:07 صبح
سلام داداشی.
برای کد نویسی باVB.NET باید برنامه Visual Studio رو نصب کنی مثلا Microsoft Visual Studio 2005
این دو برنامه شاید تفاوتهای چندانی از لحاظ کد نویسی نداشته باشه اما از لحاظ امکاناتی که به برنامه نویس ارائه میکنه فوقلاده قوی تر هست و خیلی از کارها رو اسون تر کرده
در ضمینه ASP.NET هم Visual Studio این قدرت رو داده که با چندین زبان بتونیم کد نویسی کنیم. که از جمله اونها VB.NETهم هست.یعنی شما میتونید تو ASP.NET کدهای خودتون رو با VB.NET و یا C#.NET و غیره.. بنویسید.
برای اتصال به دیتابیس و غیره هم میتونید از همون کدهای VB.NET استفاده کنید.
خوش باشی مهربونم.

__H2__
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 10:14 صبح
سلام

می خواستم ببینم چه برنامه ای نیاز دارم؟

Microsoft Visual Studio.Net 2008

در ضمن vb.net چه قدر فرق باvb داره؟

از نظر سینتکس و If و Sub و Select Case و... دقیقاً همان VB6 است و در اصل از نظر نگارشی VB9 است که با همین نام در سایت مایکروسافت هم بارها مطلب خورده و نام برده شده،
یک نگارش جدید تر مثل VB5 و VB6، یعنی به نظرم برای یک VB6 کار اگر یک ماه وقت بگذارد، چندان مشکل نخواهد بود، البته دستوراتی هم مثل کاربا فایلها و... تغییر کرده اند.

ولی از نظر و جنبه دیگر، یک زبان جدید است، با امکانات شی گرایی و چندریسمانی و با افزایش بسیار زیاد کلمه های کلیدی جدید برای پوشش قابلیت های جدید، حتی exe کامپایل شده اش هم با VB6 کلاً متفاوت است.

تفاوت با نسخه VB6 را میتوان مثل تفاوت VB6 با نگارش QBasic در نظر گرفت، سینتکس به نظر یکسان است و کار را برای یادگیری آسان میکند، ولی جای یادگیری بازتر و بسیار بیشتری دارد و کلی قابلیت و ساختارهالی دستوری جدید وجود دارد.

راستی ایا کد هاش با asp.net فرق داره مثلا اتصالهاش و ...
asp.net یک سکوی کار در وب است و ما زبان برنامه نویسی با نام asp.net نداریم، چیزی مثل Visual Studio فرضش کنید!!!
شما برای برنامه نویسی در محیط asp.net باید یکی از زبان های دات نتی استفاده کنید، از جمله C#.Net و VB.Net
==========
در آخر مجبور به ویرایش این پست شدم و باید اشاره کنم که وقتی شروع به تایپ این پست کردم هنوز پست کاربر baran_mehr در تاپیک درج نشده بود وگرنه شاید این پست را نمی زدم.

موفق باشید..

milade
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 06:29 صبح
ببخشید یعنی همه کلاسها رو داره؟(مثلا regex)
ممنون

baran_mehr
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 09:17 صبح
Milade جان .فکر کنم تا حالا این ضرب المثل رو شنیدی که میگن از شیر مرغ تا جون آدمیزاد.
این دقیقا مربوط میشه به Visual Studio