PDA

View Full Version : ثبت اطلاعات فارسی دردیتابیس

bps20590
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 19:15 عصر
باسلام
من می خواهم اطلاعات فارسی دردیتابیسم ثبت کنم وتمام مراحل رابدقت انجام می دهم اما نمی دانم چرا وقتی فارسی رامی خواهم ثبت کنم یا اصلا دربانک ثبت نمی شود ویا بصورت کدهای اجق وجق ثبت می شود
اینهم کد برنامه
CREATE DATABASE `delta` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci;

CREATE TABLE `upload` (
`group_asl` VARCHAR(25) NOT NULL,
`group_far` VARCHAR(25) NOT NULL,
`onvan` VARCHAR(40) NOT NULL,
`comment` VARCHAR(400) NULL,
`file_name` VARCHAR(30) NULL,
`type_file` VARCHAR(4) NULL,
`size_file` INT DEFAULT '0' NULL
)
TYPE = MYISAM
CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci
COMMENT = 'Table upload file';
اینهم کد ثبت دربانک لطفا بگوئید مشکل کجاست

include 'db_connect.php';
mysql_query("SET NAMES 'utf8'", $link);
$query="INSERT INTO upload VALUES
('$group_asl','$group_far', '$onvan','$comment','$file_name','$type_file','$si ze_file')";

// make foo the current db
$db_selected = mysql_select_db('delta', $link);
if (!$db_selected) {
die ('Can\'t use Upload : ' . mysql_error());
}
$result=mysql_query($query,$link);
if (!$result) {
die ('Can\'t insert Upload : ' . mysql_error());
}
}

sama01
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 20:08 عصر
ببخشید من این سوال رو می‌پرسم. چون چند روزی ذهن خود من رو به خودش مشفول کرده بود.
شما این داده‌ها را چگونه بازیابی می‌کنید که اجق وجق دیده می‌شوند؟ اگر در phpMyAdmin می‌بینید، طبیعی است. ولی اگر از طریق php‌ هم مشکل دارید، بحث دیگری است.

bps20590
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 22:16 عصر
دوست عزیزهرگاه ازداخل phpmyadmin اطلاعات را اضافه می کنم درستند ولی هرگاه از طریق کدنویسی اضافه می کنم همون اجق وجق هستند

sama01
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 00:50 صبح
اتفاقا مشکل من هم همین بود.
شما اصلا توجهی به phpMyAdmin نکنید. نه در محیط آن اطلاعات فارسی وارد کنید و نه به ظاهر نوشتاری آن توجه کنید. فقط کار خودتان را انجام بدهید. مطمئن باشید که اطلاعات هم درست ثبت می‌شوند و هم درست خوانده خواهند شد.

ravandi
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 09:40 صبح
اتفاقا مشکل من هم همین بود.
شما اصلا توجهی به phpMyAdmin نکنید. نه در محیط آن اطلاعات فارسی وارد کنید و نه به ظاهر نوشتاری آن توجه کنید. فقط کار خودتان را انجام بدهید. مطمئن باشید که اطلاعات هم درست ثبت می‌شوند و هم درست خوانده خواهند شد.
سلام دوستان
من هم همین مشکل را دارم.مثلا فرض کنید داخل دیتابیس اطلاعات را وارد می کنم(مثل اسم و فامیل).حالا موقعی که فراخوانی می کنم خیلی خیلی جالبه.اسم تا دو حرف اولش درسته(مثلا ام...)ولی فیلد بعدیم کاملا درست نمایش میده(مثلا: قطبی).این نکته هم قابل توجه که تمام مشخصات فیلد هام با هم یکی هستن؟؟؟؟؟
چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sama01
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 10:27 صبح
ظاهرا تنها راه حل، وارد نکردن اطلاعات از خود phpMyAdmin هست.
یک صفحه‌ی موفق درست کنید و داده‌های خودتون رو به این روش وارد کنید.

paksar
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 10:45 صبح
سلام دوستان
من هم همین مشکل را دارم.مثلا فرض کنید داخل دیتابیس اطلاعات را وارد می کنم(مثل اسم و فامیل).حالا موقعی که فراخوانی می کنم خیلی خیلی جالبه.اسم تا دو حرف اولش درسته(مثلا ام...)ولی فیلد بعدیم کاملا درست نمایش میده(مثلا: قطبی).این نکته هم قابل توجه که تمام مشخصات فیلد هام با هم یکی هستن؟؟؟؟؟
چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

برای فرستادن اطلاعات فارسی به دیتابیس باید از متای زیر
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
و برای خوندن اطلاعات از دیتابیس هم از همین متا در صفحه php استفاده بشه.
من نمیدونم شما اینو در اسکریتتون استفاده کردین یا نه ولی خوب میشد کدهاتون رو میزاشتید.
موفق باشی.