PDA

View Full Version : تنظیمات Install Shield در ODBC و Object دقیقا باید چی باشه؟

مهندس
سه شنبه 17 شهریور 1383, 03:03 صبح
سلام

من در برنامه دلفی که ساختم از بانکهای پارادوکس استفاده کردم و چند ساعت هم با install shield کار کردم و روی سیستم دیگر فایل ساخته شده را نصب کردم ولی باز هم پیغام میده که بانک اطلاعاتی نصب نیست و از این حرفا (Bde )

اگر میشه توضیح بدید برای من که فقط از paradox استفاده کردم تنظیمات install shield در ODBC Resources و Objects/Merge Module چی باید باشه ؟ :roll:

ممنون :cry:

DataMaster
سه شنبه 17 شهریور 1383, 06:33 صبح
1-اگه از BDE لستفاده کردی باید اون رو روی سیستم مورد نظر نصب کنی ، توی سی دی دلفی ModuleBDE رو دیده بودم اما مثل اینکه ناقصه. می تونی خودت یه ماژول بسازی و یا اینکه بدوناستفاده از ماژول فقط فایلهای ساخه BDE رو با استفاده از Install Shield رو سیستم مقصد بریزی در این حالت تمام DLL ها رجیستر میشن
2-اگه از ODBC استفاده کردی با مراجعه به بخش ODBC و انتخاب DSN مورد نظر
به جای مسیر فایل بانک میتونید از متغیر های داخلی ایسنتال شیلد استفاده کنید.[InstallDir] که مسیر نصب برنامه شما است حالا بر حسب اینکه بانک شما در کدام زیر شاخه است ادامه مسیر رو به دنبال اون بنویسید

مهندس
سه شنبه 17 شهریور 1383, 13:00 عصر
سلام

خداییش بنده از مورد شماره "2" هیچ سر در نیاوردم اگر ممکنه توضیح بیشتری بدهید.......... :متفکر:

DataMaster
چهارشنبه 18 شهریور 1383, 06:16 صبح
این طوری بهتره

شادان
چهارشنبه 18 شهریور 1383, 08:30 صبح
ای ول
کارت درسته
:خیلی متعجب:

مهندس
چهارشنبه 18 شهریور 1383, 16:30 عصر
سلام

من از install shield limited که بر روی خود سی دی دلفی 7 استفاده میکنم و مدلش مثل اینکه با
install shield شما تفاوت میکند.......... برای شما چه ورژنی است ؟ :cry:

DataMaster
یک شنبه 22 شهریور 1383, 06:02 صبح
ببخشید دیر جواب میدم
از اینستال شیلد ورژن 8 استفاده می کنم

MFCGalaxy
یک شنبه 22 شهریور 1383, 16:39 عصر
من ]ZEOS را پیشنهاد میکنم .
یک پروژه OpenSource است که به همه ی پایگاه داده ها بدون نیاز به تعریف ODBC و وجود BDE متصل میشه و کار میکنه .
معنیش اینه که دیگه لازم نیست اونها را درسیستم مقصد نصب و تعریف کنی .
-------------------------------
از کجا باید گیرش آورد ؟ در سایتش . فکر کنم این بود : zeoslib.org