PDA

View Full Version : سوال: نمی دونم ip واقعی کامپیوترم چی هست ؟

keivan1000
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 09:53 صبح
سلام دوستان
من تو شرکت یک کامپیوتر دارم که ip:100.100.100.6 هست.و gateway :100.100.100.5 هست که modem adsl هست.می دونم روش(adsl modem) داره از سرویس NAT استفاده می شه .می خوام بدونم که اگه به یکی بخوام بگم از بیرون یعنی خارج از local network منو ping کنه چه ip باید بدم که valid باشه؟

Daleeeeer
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 11:33 صبح
سلام. تا اونجا که من می دونم شما باید اون IP valid رو روی کارت شبکه سیستم خودت ست کنی تا بتونن شما رو از بیرون Ping کنن. با حالت فعلی Ping کردن شما امکان پذیر نیست.
در واقع از multi Adsl استفاده کنی که یک IP به کارت شبکه و یک IP به مودم بده.
یا علی

keivan1000
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 14:44 عصر
سلام. تا اونجا که من می دونم شما باید اون IP valid رو روی کارت شبکه سیستم خودت ست کنی
یا علی
دوست من من در شرکت کار می کنم.و valid ip رو شخصی نمی دن که ست کنم.خودشون سرویس Nat یا همون Network address translationرو روی مودم راه انداختن.

Daleeeeer
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 15:41 عصر
تا هنگامی کهipvalid روی مودم ست باشد، از بیرون قادر به ping شدن نیست. تا آنجا که من میدونم شما 3 راه حل داری:
1- IPvalid را روی کامپیوتر سروری ست کنی که سرویس nat روی آن فعال است. و در قسمت Services and ports در کنسول nat می تونی یک ip valid رو به چند کامپیوتر اختصاص بدی.
2- ip valid رو از مودوم بگیری و به کامپیوتر شخصی خودت بدی. (اگر امکان پذیر است).
3-با ISP تماس بگیری.

دوست عزیز، کار مد نظرت رو بگو تا بهتر بتونم راهنماییت کنم.

mnajafi
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 20:25 عصر
همانطور كه اطلاع داريد يه سري از IP ها محلي هستند به اين معني كه اونها رو توي شبكه محلي استفاده مي كنند و اصطلاحا" بهشون مي گن APIPA اين سري IP ها نسبت به خارج از شبكه INVALID هستند.از يك طرفي يه سري IP داريم كه GLOBAL هستند و در تمام دنيا تعريف شده اند و مشخص هستند پس قاعدتا" بايد تعدادشون محدود باشه .براي اينكه مشكل تعداد رو حل كنند آز سيستم NAT استفاده مي كنند كه IPهاي INVALID رو به يك IP VALID ترجمه مي كنه و درخواستها رو ارسال مي كنه و از سيستم ROUTING استفاده مي كنه .......

پس هما نطور كه مي بينيد IP VALID فقط يكيه و اونم روي سرور و يا مودم نصبه و بقيه NAT مي شن.بنابراين IP كه روي دستگاه شماست توي شبكه اينترنت به عنوان يك IP VALID نيست وامكان PING شدن به هيچ وجه از خارج رو نداره و IP شما همون IP مودم ويا سروره البته ازنظر اينترنت و لاغير.

keivan1000
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 23:28 عصر
سلام دوستان مرسی از راهنماییتون
من یک مشکل دارم که بازم حل نشد.این موضوعاتی که گفتید صحیح .شما می گید یا ip modem هست یا server ip می دونم.بگید من چطوری اینها رو می تونم ببینم.من نه user and pass مودم رو دارم نه هیچ سطح دسترسی.گفتم شاید مثل مثلا command ipconfig بشه یک جوری این ip رو در اورد.من فقط می تونم ببینم ip چی هست و default gateway که براتون نوشتم.همینو بس .مرسی.دوستی پرسیده بود هدفم چیه ؟ فقط واسه دونستن هست.یک جور کنجکاوی یا فضولی.نیتی ندارم .:لبخند::لبخند:

Nima_NF
جمعه 11 مرداد 1387, 00:06 صبح
اگر به تنظیمات مودم دسترسی ندارید، می توانید از سایت های این کار برای دیدن IP استفاده کنید. در google جستجو کنید "my ip"

فقط اگر اکانت اینترنت از نوع IP استاتیک نباشد و از نوع دینامیک باشد معمولا هر چند روز یا هر چند ساعت IP عوض می شود.

cybercoder
جمعه 11 مرداد 1387, 00:15 صبح
http://ip2location.com برو اینجا Valid IP تو می بینی. معمولا Adsl ها هنوز Dynamic نیستند.