PDA

View Full Version : سوال: میشه به کد داخل یه فایل .dll دسترسی پیدا کرد ؟

hamed jalili
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 11:47 صبح
سلام دوستان

من یه فایل dll درست کردم که کد های داخل اون برام خیلی مهم اند ، می خواستم بدونم ، اگه این فایل dll رو به کسی بدم ، می تونه به کد های داخل اون دسترسی پیدا کنه ؟ :متفکر:

.

saied_genius
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 16:21 عصر
با سلام

مي تواند از توابع تعريف شده درون آن استفاده نمايد.

مگر اينكه dll خود را امن سازيد كه خود بحث مفصلي دارد.

موفق باشيد.

hamed jalili
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 18:20 عصر
خوب اینکه میشه از توابع درون اون استفاده کرد ، یه چیز عادیه ، از توابعی که به صورت Public تعریف میشند ، میشه استفاده کرد .
ولی مهم اینه که نشه به کد ه اونا دسترسی داشت ، استفاده از اونها موردی نداره .
منظور من فقط کد های نوشته شده است ، نه استفاده از توابع .

.

gdevnb
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 23:52 عصر
سلام
سوالتون واضح نیست
بر اساس برداشت من:
اگه کدتون protect نیست به راحتی میشه تمام کدهایی که شما نوشتید رو دید و ازش استفاده یا سوءاستفاده کرد.

hamed jalili
جمعه 11 مرداد 1387, 12:19 عصر
اگه کدتون protect نیست

چه طوری کد رو Protect کنم ؟

راستی اگه توابع داخل فایل dll رو به جای قرار دادن در داخل dll در داخل برنامه ام در یک کلاس جداگانه تعریف کنم ، آیا باز هم میشه به کد های داخل این کلاس دسترسی داشت ؟

.

naeeme
جمعه 11 مرداد 1387, 13:03 عصر
یه جستجو درباره decompile کردن یا جلوگیری از اون توی همین تالار انجام بدین، مطالب زیادی پیدا می کنین.
یه نمونه (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=108140)

hamed jalili
جمعه 11 مرداد 1387, 22:21 عصر
از مطالبی که در لینک بالا بود من متوجه جواب سوال دومم نشدم
این سوال :
اگه توابع داخل فایل dll رو به جای قرار دادن در داخل dll در داخل برنامه ام در یک کلاس جداگانه تعریف کنم ، آیا باز هم میشه به کد های داخل این کلاس دسترسی داشت ؟

.

naeeme
شنبه 12 مرداد 1387, 09:35 صبح
راستی اگه توابع داخل فایل dll رو به جای قرار دادن در داخل dll در داخل برنامه ام در یک کلاس جداگانه تعریف کنم ، آیا باز هم میشه به کد های داخل این کلاس دسترسی داشت ؟
.
اگر منظورتون فایل exeیی هست که در نهایت ساخته میشه، بله باز هم در خطر هست. در تالار امنیت (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=66) این سایت در این مورد زیاد بحث شده اما باز کردن فایل exe یه مقدار مشکلتر از باز کردن dll هست اما باز هم برای کسی که این کاره هست مثل آب خوردنه!!

hamed jalili
شنبه 12 مرداد 1387, 10:26 صبح
بله منظورم همون فایل .exe هست .
پس با این حساب ، کلا بی خیال امنیت و انتزاع و ... به همراه برنامه ، سورسش رو هم بدم ؟

.

naeeme
شنبه 12 مرداد 1387, 11:21 صبح
بله منظورم همون فایل .exe هست .
پس با این حساب ، کلا بی خیال امنیت و انتزاع و ... به همراه برنامه ، سورسش رو هم بدم ؟

چرا اینقدر زود ناامید شدید؟؟ برای حفاظت از کد که نرم افزارهای زیادی در همین سایت معرفی شده، برای حفاظت از فایل اجرایی هم همینطور و در ضمن امنیت که 100 در صد نیست! اما میشه کار رو سخت کرد. خیلی ها فقط نرم افزار reflector رو می شناسن که تو این سایت برنامه هایی معرفی شده که کدها رو در برابر این نرم افزار محافظت می کنن. بگردید، حتما نرم افزار مناسب رو پیدا می کنین

hamed jalili
شنبه 12 مرداد 1387, 14:09 عصر
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز
من مطالب این سایت رو تو قسمت امنیت نرم افزار خوندم که نا امید شدم . چون تو هر مرحله و هر راه حلی گفته شده که این فقط می تونه کار رو سخت کنه ، والا من نزدیک 1 سال که دارم روی یک برنامه کار می کنم ، الان هم به هیچ عنوان نمی خواهم کدش به دست کسی بیافده ، با این توصیفات فکر کنم بهترین راه اینه که اصلا exe برنامه رو از کامپیوترم بیرون نبرم .

.

sinpin
یک شنبه 13 مرداد 1387, 08:22 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=2540