PDA

View Full Version : سوال: قالب بندی (Formating)فیلد های خروجی در SQL

hdy_rasool
جمعه 11 مرداد 1387, 01:21 صبح
سلام دوستان عزیز

آیا می شه تو SQL فیلد های خروجی را قالب بندی کرد؟

مثلا DateTime را بدون ساعت نشون بده یا Currency به صورتیکه سه رقم سه رقم جدا شده نشون بده

پیشا پیش از همتون ممنون:لبخندساده:

رضا جاسبی
جمعه 11 مرداد 1387, 03:09 صبح
یک مطالعه ای در Help SQL Server روی cast , Convert انجام بده.

darioush01
شنبه 12 مرداد 1387, 09:49 صبح
من ند تا فيلد دارم که موقع نمايش بايد فرمتشون عوض شه يعنی مثلا تو بانک به صورت 0 يا 1 ذخيره ميشن وقع نمايش باي بشه true يا false ( تو يه dataGrid) نمايش ميدم , يه راهش اينه که تو کد برنامه مقدارو برگردونم به فرمت دلخواه اما آيا راهی هست از نو query اين کارو کرد کهمثلا اگه مقدار صفر بود false رو برگردون يا ترجيحا يه کلمه فارسی مثل بله ؟؟

AminSobati
شنبه 12 مرداد 1387, 13:22 عصر
Case رو ببینید

ASKaffash
شنبه 12 مرداد 1387, 14:08 عصر
سلام دوستان عزیز

آیا می شه تو SQL فیلد های خروجی را قالب بندی کرد؟

مثلا DateTime را بدون ساعت نشون بده یا Currency به صورتیکه سه رقم سه رقم جدا شده نشون بده

پیشا پیش از همتون ممنون:لبخندساده:

سلام
شما از ترکیب تابع های Convert و Substring میتوانید اینکار را انجام دهید ولی اگر منطق پیچیده تری حاکم است میتوانید یک UDF طراحی کنید :

Select SubString(Convert(VarChar(22),GetDate(),21),1,10)

hdy_rasool
یک شنبه 13 مرداد 1387, 01:19 صبح
من ند تا فيلد دارم که موقع نمايش بايد فرمتشون عوض شه يعنی مثلا تو بانک به صورت 0 يا 1 ذخيره ميشن وقع نمايش باي بشه true يا false ( تو يه dataGrid) نمايش ميدم , يه راهش اينه که تو کد برنامه مقدارو برگردونم به فرمت دلخواه اما آيا راهی هست از نو query اين کارو کرد کهمثلا اگه مقدار صفر بود false رو برگردون يا ترجيحا يه کلمه فارسی مثل بله ؟؟

راهی که من به شما پیشنهاد میکنم روشی هست که وقتی که یه فیلد تعدادی مقادیر مختلف رو میگیره استفاده میشه

یه table می سازی که دو تا ستون داشته باشه (مثلا id , value)
ستون id رو Primary Key می گیری و مقدارش روی صفر یا یک (یا هر عدی که دوست داری )تنظیم میکنی ستون value هم همان textی هست که می خوای بجای مقدار فیلد اصلی نشون داده بشه (اینجا برای 1 ، بلی )
حالا داخل table اصلی فیلدی که قراره شامل این مقادیر بشه رو Foreign Key جدولی که ساختی میگیری
بعد از این کارا داخل Query جدول اصلی رو با جدولی که ساختی Join میکنی و فقط ستون Value جدول جدید رو انتخاب میکنی

امیدوارم جواب کار شما رو بده

masoudcg1
پنج شنبه 21 آذر 1387, 19:35 عصر
select case id
when o then 'بله'
when 1 then 'خیر'
from yourtable
-!\/|