PDA

View Full Version : سوال: انجام يک کار مشخص به صورت اتوماتيک در يک زمان خاص

Aftabgardan-cc
جمعه 11 مرداد 1387, 02:08 صبح
سلام؛
من مي‌خوام بدونم چطور مي‌شه يک کار رو به صورت اتوماتيک در يک زمان خاص انجام داد.
مثلاً ديديد که در اين انجمن‌ها، اگر يک ماه فعاليت نکني، يک ايميل مي‌ياد که "دلمون واست تنگ شده":متعجب:
يا مثلاً 24 ساعت اگر حساب کاربريت رو فعال نکني، از ديتابيس پاک مي‌شه!
اين کار چطور انجام مي‌شه؟ مگه مي‌شه يک دستور خود به خود در تاريخي ديتابيس رو چک کنه؟
يا اينکه اين‌ها بخشي دارند که مدير بايد مثلاً هر روز اون فايل رو فراخواني کنه تا اين روند اتفاق بيفته؟
اگر اينطوره، حالا اگر مدير چند وقت اون فايل رو فراخواني نکرد چي؟
ضمناً در MySQL مثل Oracle امکان وارد کردن اطلاعات به صورت موقت و تا زمان خاص وجود داره؟ چطوري؟

ممنون مي‌شم يه توضيح بديد.

Arman_gh
جمعه 11 مرداد 1387, 22:01 عصر
دوست عزیز شما می‌توانید یک فایل مثلا با نام cron.php بسازید که این فایل توسط سرویس cron لینوکس در زمان‌های خاصی و به‌طور متناوب اجرا شود. محتویات این فایل می‌تواند پرس‌و‌جوی از پایگاه‌داده باشد. مثلا

SELECT * FROM users WHERE last_activity > 30
سپس به نتایج برگشتی ایمیل دلواپسیتان را بفرستید ;)

paksar
شنبه 12 مرداد 1387, 00:39 صبح
سلام؛
من مي‌خوام بدونم چطور مي‌شه يک کار رو به صورت اتوماتيک در يک زمان خاص انجام داد.
مثلاً ديديد که در اين انجمن‌ها، اگر يک ماه فعاليت نکني، يک ايميل مي‌ياد که "دلمون واست تنگ شده":متعجب:
يا مثلاً 24 ساعت اگر حساب کاربريت رو فعال نکني، از ديتابيس پاک مي‌شه!
اين کار چطور انجام مي‌شه؟ مگه مي‌شه يک دستور خود به خود در تاريخي ديتابيس رو چک کنه؟
يا اينکه اين‌ها بخشي دارند که مدير بايد مثلاً هر روز اون فايل رو فراخواني کنه تا اين روند اتفاق بيفته؟
اگر اينطوره، حالا اگر مدير چند وقت اون فايل رو فراخواني نکرد چي؟
ضمناً در MySQL مثل Oracle امکان وارد کردن اطلاعات به صورت موقت و تا زمان خاص وجود داره؟ چطوري؟

ممنون مي‌شم يه توضيح بديد.

سلام
سوال شما قبلا هم مطرح شده سرچ کنید پیدا می کنید.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=40805
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=496185&postcount=17
موفق باشی.

yaqubian
شنبه 12 مرداد 1387, 10:19 صبح
دوست عزیز
راه حل فقط cron هست که قبلا هم بحث شده.
موفق باشید

Aftabgardan-cc
شنبه 12 مرداد 1387, 13:33 عصر
ممنون از دوستان.

mn3250
یک شنبه 13 مرداد 1387, 14:22 عصر
البته اگر تعداد بازدید کننده بالا باشه میشه یه سیستم کرون نوشت که در هدر یا فوتر تمام صفحات اجرا بشه. فکر کنم وی بولتین همچین کاری کرده. البته بهتره که از کرون استفاده بشه.