PDA

View Full Version : فارسی نوشتن دردیتا بیس

bps20590
جمعه 11 مرداد 1387, 19:36 عصر
ضمن تشکر ازدوستان مشکل اصلی برای درج فارسی دربانک حل شد اما نمی دونم چرا چهار حرف (گ چ پ ژ) بصورت علامت سوال هستند

peyman1987
جمعه 11 مرداد 1387, 20:23 عصر
احتمالا collation رو عربی ست کردین. مطمئن شین که یا روی persian هست یا utf8.

ravandi
شنبه 12 مرداد 1387, 11:27 صبح
ضمن تشکر ازدوستان مشکل اصلی برای درج فارسی دربانک حل شد اما نمی دونم چرا چهار حرف (گ چ پ ژ) بصورت علامت سوال هستند
سلام آقا
چجوری درست شد؟؟؟من از meta فارسی استفاده کردم ولی ....
اما یک چیز مهم متوجه شدم.من کدهام را داخل notepad می نویسم.اگر Encoding را utf-8 قرار بدم تمام فیلد هام درست می شه و همه فارسی می شن ولی یک مشکل خیلی بزرگ به وجود میاد و اون اینه که پیغام می ده که توابع session از کار می افتن و درست جواب نمیدن.ولی اگر در حالت ansi باشه فارسی می پره ولی session کار می کنه.

pleas کمک کنید.گیج زدم حسابی....

bps20590
شنبه 12 مرداد 1387, 14:46 عصر
دوست عزيز مشكل من ويندوزم بود كه فارسي ساز روش نصب نكرده بودم
دوم اينكه هرگاه درقسمت meta يونيكد را روي utf8 مي زاري هنگام استخراج اطلاعات از بانك ويا درج اطلاعات دربانك قبل از query دستور
mysql_query("SET NAMES 'utf-8'", $link);
زير رابنويس

peyman1987
شنبه 12 مرداد 1387, 16:37 عصر
سلام آقا
چجوری درست شد؟؟؟من از meta فارسی استفاده کردم ولی ....
اما یک چیز مهم متوجه شدم.من کدهام را داخل notepad می نویسم.اگر Encoding را utf-8 قرار بدم تمام فیلد هام درست می شه و همه فارسی می شن ولی یک مشکل خیلی بزرگ به وجود میاد و اون اینه که پیغام می ده که توابع session از کار می افتن و درست جواب نمیدن.ولی اگر در حالت ansi باشه فارسی می پره ولی session کار می کنه.

pleas کمک کنید.گیج زدم حسابی....
صفحه تون رو با ادیتوری مثل edit داس یا phpDesigner باز کنین و سه کاراکتر اول که بخاطر utf-8 کردن صفحه اضافه شدن رو پاک کنین و دوباره سیو کنین حل میشه.

paksar
یک شنبه 13 مرداد 1387, 10:09 صبح
سلام امیدوارم مشکل دوستان بابت فارسی نوشتن در دیتابیس حل شده باشه!

من همیشه از این روش برای ارسال و دریافت از بانک استفاده می کنم فارسی رو هم
راحت وارد میکنه و میخونه نمیدونم شاید روش من ابتدایی باشه و روش جدید و بهتری هم باشه
خلاصه فکر کردم شاید بدردتون بخوره!!
فایل رو اکستراکت کنید کافیه یه بانک اطلآعاتی بنام dbname با کالکشن utf8_persian_ci ایجاد
کنید و بعد محتویات فایل Sql رو داخلش import کنید و اسکریپت رو اجرا کنید!!!
راحت جملات فارسی رو وارد میکنه و میخونه!
راستی باید نسخه 4به بالا mysql رو نصب کرده باشین.
موفق باشین.

Bahram0110
یک شنبه 13 مرداد 1387, 10:41 صبح
من که تا حالا هیچ وقت با فارسی مشکل نداشتم مگر زمانی که از Ajax می خواستم یه مقدار رو از دیتابیس لود کنم (??????)
collation هم همیشه بصورت پیش فرض می ذارم (latin1_swedish_ci)

اتصال:

// connect to db
$db = mysql_connect($dblocation,$dbuser,$dbpass) or die(mysql_error());
mysql_select_db($dbname,$db) or die(mysql_error());

خواندن:

$query = "SELECT * FROM `".$table_prefix."table_name` WHERE ID = '" . $id . "'";
$sql = mysql_query($query) or die(mysql_error());

نوشتن:

$query="INSERT INTO `".$table_prefix."table_name` SET `message` = '" . $message . "'" ;
$sql = mysql_query($query) or die(mysql_error());