PDA

View Full Version : سوال: داشتن تیبل بدون کلید

delphiprog3000
شنبه 12 مرداد 1387, 17:48 عصر
با سلام به دوستان و اساتید محترم.

تیبلی دارم که به دلیل ورود اطلاعات تکراری و کلید تکراری مجبور شدم کلیدی برای تیبل در نظر نگیرم.

و برای ایجاد ارتباط بین جداول مجبورم از طریق کدنویسی عمل کنم.

سوالم اینه که آیا از نظر فنی این کار اشکالی ندارد؟

آیا راه دیگری وجود دارد؟ البته خودم به ذهنم نمیرسه.

با تشکر از توجه شما..................

Hsimple11
شنبه 12 مرداد 1387, 18:02 عصر
رابطه جداول شما M/D است؟
جدول Master شما کلید ندارد؟
رکوردهای تکراری همان فیلدهایی هستند که جداول شما را به هم ارتباط میدهند؟

delphiprog3000
شنبه 12 مرداد 1387, 18:25 عصر
سلام دوست من.

بله جدوالم Master/Detail

جدول مستر نیز کلید دارد.

مقادیر تکراری من به این منظور است که مثلا چند شخص باید با یک کد وارد جدول شوند به این خاطر مجبور شدم کلید نزارم تا مشکل Duplicate پیدا نکنه.

Hsimple11
شنبه 12 مرداد 1387, 18:36 عصر
به نظر من فکر نمیکنم مشکلی ایجاد بشه ولی یک KeyField Unique برای جدول Master خود ایجاد کنید. یک فیلد دیگر با عنوان مثلا ID.

delphiprog3000
شنبه 12 مرداد 1387, 18:43 عصر
به نظر من فکر نمیکنم مشکلی ایجاد بشه ولی یک KeyField Unique برای جدول Master خود ایجاد کنید. یک فیلد دیگر با عنوان مثلا ID.

از پاسخت ممنون دوست من ولی احساس میکنم متوجه منظورم نشدی.

ببینید من یه جدول master دارم که اطلاعاتی داره و یک Detail که با یک Id به مستر مربوط میشود.
حالا من وقت ورود اطلاعات مجبورم چند مقدار رو وارد Detail کنم و با همان id تکراری برای هر فیلدی که ذخیره میشود.

میخواستم بدونم برای ورود چند مقداری به یک کلید نمیشود آن را Unique گرفت چون مشکل Duplicate پیدا میکند.

در این زمینه راه حلی وجود دارد؟

Hsimple11
شنبه 12 مرداد 1387, 18:55 عصر
من هم بر اساس گفته های شما گفتم که باید یک فیلد Unique برای اتصال داشته باشید. اگر Id همان Keyfield ایست که detail را به master شما ارتباط میدهد باید Unique باشد. د رغیر اینصورت M/D اصلا معنی پیدا نمیکند. نظر من این بود که یک فیلد دیگر بسازید و آن را Keyfield خود قرار دهید.